hondacılar opelden bahsediyor

muratcantona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ne opelcıyım ne hondacı performansta cıvıc motorda cıvıc sportıflıkte cıvıc ama konforda astra yol tutusta astra ekonomıde astra , bıde bu karsılastırmayı duz vıteste yapsalar hondaların otomatıklerı cok performans kaybettırıor 2 sanıye 0-100 artıor

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok farklı arabalar kullandım ama yeni astra sedan kendi sınıfında yol tutuşta ve viraj mukavemetinde hakkaten çok çok iyi

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca astranın kalkışta ağır olan turbo dizel motoru(1.3) orta devirlerde gayet iyi olmakla birlikte müthiş cimri yakıt sarfiyatı ile kullanıcısını memnun ediyor.

geçen gün 1.6 coralla sürdüm, kalkışta benim arabama göre çok seri olmasına rağmen, kilometre kadarını yukarlara yükselirken ağırdan alması, kendi arabamanda aynı hızlarda turbonun yaşattığı keyifi arattı.

aslında olacaksa ya büyük motorlu dizel olacak(1.9 mesela) ya da turbolu benzin motoru:)

cmb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Civiclerin vitesi çok uzunmuş
bu arada fabrika verilerinin 0-100 ü değişebiliiyor:D

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra Sedanda ben Vectra B havası alıyorum, bu yüzden en sevdiğim arabalardan biri şu anda:) Tam kasa değişecekken bir Cosmo navigasyonlu.. almak lazım:) Tip olarakta bayılıyorum. Arka tarafın beğenilmemesi konusuna fikrimce kesinlikle katılmıyorum, ben çok beğeniyorum. İmkanım olsa şimdiye kesin bir Cosmo Sedan çekmiştim kesinlikle kararlıyım ama sıfır sayılır 2.el falan bulursam güvenilir, direk alacağım. Keşke param olsada bayiden sıfır Cosmo Sunroof navigasyon easytronic.. çekebilsem:) Bu donanım isimleri beni rüyalara sokuyor şimdiden:D

Son düzenleme:

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra Sedanda ben Vectra B havası alıyorum, bu yüzden en sevdiğim arabalardan biri şu anda:) Tam kasa değişecekken bir Cosmo navigasyonlu.. almak lazım:) Tip olarakta bayılıyorum. Arka tarafın beğenilmemesi konusuna fikrimce kesinlikle katılmıyorum, ben çok beğeniyorum. İmkanım olsa şimdiye kesin bir Cosmo Sedan çekmiştim kesinlikle kararlıyım ama sıfır sayılır 2.el falan bulursam güvenilir, direk alacağım. Keşke param olsada bayiden sıfır Cosmo Sunroof navigasyon easytronic.. çekebilsem:) Bu donanım isimleri beni rüyalara sokuyor şimdiden:D

:good: Sedan piyasasında rakiplerinden çok daha güzel ve kullanımı keyifli bir araç...

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acık konusmak gerekirse bizim opeller honda kadar seri değil.ancak hondanın 97-2000 kasalarında görüntü var o kadar.koltuğa oturduğunuzda kendinizi mezarda gibi hissediyorsunuz.hiç güven vermiyor.o yüzden opel diyorum başka bişey demiyorum.

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HONDA Aracımda Sorun Çok, Çözüm Yok OzanKaracan [06 Ocak 2009, 09:00] 2006 yılından beri Honda kullanıcısıyım. 2 adet Honda Civic, 1 adet de Honda cbr 600f marka motosikletim bulunmakta. Ancak en son aldığım Honda Civic 2008 model premium aracımdan hiç memnun değilim ve sizlerle paylaşmak istiyorum. 1- Aracın içerisinde kullanılan malzeme çok kalitesiz ve sürekli sorun çıkartıyor. 2- Honda yedek parçadan kazanmak için arabanın marş biyelini neredeyse tüm kaportaya bağlı yapacak kadar basit düşünen bir firma. Marş biyelimi taşa sürtmemden kaynaklı değişmesi gerekiyordu ancak bunu tek olarak alamayacağımı komple aracın yan tarafının kaportasını satın almam gerektiğini öğrendim. Böyle saçmalık olamaz. 3- Honda Terakki Plaza, 39. 000 YTL ye bana sattığı aracı daha 1 yıl olmadan kriz sebebiyle 32. 000 YTL ye el altından satarak araçların 2. Elini öldürüyor (ki bunu tüm bayiler yapıyordur tahminen) 4- Servis kalitesi oldukça kötü. Bu güne kadar ne zaman servise gittiysem ilk görüşme için bile en az 15 dk beklemek zorunda kaldım ki hasar yada problem durumunu siz tahmin edin. 5-Civic aracımda daha yeni aldığımda yüksek hızlarda titreme problemi oluyordu ve 2. Ayında arabanın emniyet kemeri çıtası yerinden çıkmıştı. 6- Honda'nın 6 yıl garanti hikayesi tamamen masal. Hiçbir şey garanti kapsamına nedense girmiyor (basit bir cam sileceği bile!) Tüm değişmesi gerekenleri yine parasını ödeyerek değiştiriyorsunuz! 7- Honda Terakki Plaza bana 1 yıl önce 39. 000 YTL ye sattığı aracı, tüm servislerini bakımlarını ve onarımlarını yine kendileri yaptığı halde 25. 000 YTL takastan sayıyor. İşin ilginci arabayı satın alırlarsa 22-23 milyar verebileceklerini söylüyor. Yani kendi araçlarına bu kadar güvenmiyorlar. 8- En son başıma gelen olay ise tam bir fiyasko. 2008 model araba yağmurda alttan su alarak, tüm arka koltuk su içinde kaldı. Bunu servise bıraktığımda ufak bir izolasyon hatası olduğu söylendi, ama onların basit diye isimlendirdiği bu olaydan dolayı hem aracım 2-3 gün serviste kalacak hem de ben insanlara rezil olduğumla kalacağım. Şu an arabama 3. Bir kişi bindiremiyorum. Her taraf su içinde. Servise bıraktığımda ufak bir yama yapıp bırakacaklar, o koltuk çürüdüyse yada kokacaksa eminim ilgilenmeyecekler bile. Kısacası Honda marka hiçbir şey almayacağım bundan sonra.^^