Hyundai Accent Era Kendin Pişir Kendin Ye :)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar, iyi forumlar
Aracımın klimasının ilk çalışmada koku yapması üzerine polen filtresini değiştirme kararı aldım ancak baktım meişakatli bir iş ustalar buna en az 10 lira işçilik alır sonra kendim değiştirme kararı aldım :).
Öncelikle zaten kia ve hyundai konsol konusunda birebir bende internette birkaç video izleyerek daha bilgili bir şekilde söküm işlemine başladım.
Şimdi bütün söküm takım işlemlerini burda tek tek anlatabilirdim ama koyacağım video yeterli olucaktır.
Video: KIA Polen Filtresi DeÄŸiÅŸtirme - YouTube

Aldığım polen filtresi orjinal değil ama orjinal'e birebir aynı kalitede tercih edebilirsiniz fiyat olarakta 15 lira.

x8mM6W.jpg

Buda eski polen filtremiz
e5pgED.jpg

Birkaç resim
e72qda.jpg

Yeni polen filtremizi çekmecesine oturturken.
wLdyXb.jpg

Kapağını yerine takarken
x9vQlr.jpg

Forumda hyundai kullanıcısı yok kia'da yoktur ama sonuçta faydalı bildi her zaman iyidir. Bundan sonra yapacağım çalışmaları bu başlık altında koyarım.

bende eski bir hyundai kullanıcısı olarak bu tür basit şeyleri kendim yapıyordum. ama hyundai bir daha asla :)

bende eski bir hyundai kullanıcısı olarak bu tür basit şeyleri kendim yapıyordum. ama hyundai bir daha asla :)

Valla ben çok memnunum usta neden öyle diyorsunuzki. Bana göre arabanın iyisi kötüsü olmaz görüntüsü güzel olsun geriye kalan herşey düzeltilebilir :)

Valla ben çok memnunum usta neden öyle diyorsunuzki. Bana göre arabanın iyisi kötüsü olmaz görüntüsü güzel olsun geriye kalan herşey düzeltilebilir :)

valla kardeşim iyi mi kötü mü bende bilmedim ilk aldığım sene sanayiye gitmedim, 2. sene sanayiden çıkamadım sonuçta arabayı sattım şimdi tırsıyorum hyundai deyince, biraz psikolojik :)

hyundai iyidir ama tenekedir. ben anlayamadım bizdede rolanti sıkıntısı vardı 3 yetkili servis çözemedi ben tesadüfe gaz pedalında bir tuhaflık var diye ustaya gösterdim tel geri salmış kendini ayarladılar düzeldi :D

valla kardeşim iyi mi kötü mü bende bilmedim ilk aldığım sene sanayiye gitmedim, 2. sene sanayiden çıkamadım sonuçta arabayı sattım şimdi tırsıyorum hyundai deyince, biraz psikolojik :)

Şimdi hocam benim önceki arabamda Tigraydı bende sanayilere çok gittim geldim özellikle arabayı aldığım ilk 2 yıl bıktırmıştı resmen ama hala çok beğendiğim ve en sevdiğim opel modellerinden . Ben açıkcası hyundai accent'lerden pişman olan görmedim zaten sorunsuz motor yapıları var yağını suyunu koy 500.000 km garantisi var. Taksici ve şirket arabası olarakta bilinir sorunlu bir araba olsa firmalar ve taksiciler kullanmazdı o mantıktan bakalım :). Ayrıca tanıdığım bir abi var 2007 model 1.5 crdi era'sı var şuanda 386.000 km'de daha üst kapak açılmadı diyor. Hatta egzozdan duman çıkmıyor o derece motor yapıları var.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 04:44 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 04:41 ----------

hyundai iyidir ama tenekedir. ben anlayamadım bizdede rolanti sıkıntısı vardı 3 yetkili servis çözemedi ben tesadüfe gaz pedalında bir tuhaflık var diye ustaya gösterdim tel geri salmış kendini ayarladılar düzeldi :D

Açıkcası bu tenekeliğin bence hyundai ile alakası yok. Bütün asyalı markalarda var bu tenekelik. Örnek Toyota,Kia,Honda hepsinde aynı sıkıntı var sadece bildiğim kadarıyla Mazda sağlam bir yapıya sahip diğerleri sıkıntılı.

Tebrikler doğukan , bu şekilde ciddi gereksiz işçilik masraflarından kaçınıyorsun . Keşke herkes kendi aracının bakımını kendi yapabilse ...

honda ve toyota da viraj ve az da olsa fren var;hyundai ve kia da koreli beygir vermiş gerisini koyvermiş :)

honda ve toyota da viraj ve az da olsa fren var;hyundai ve kia da koreli beygir vermiş gerisini koyvermiş :)

Hyundai'de kim demiş fren yok :) Benim arabamı diğerlerinle karıştırma bazı era'larda arka frenler kampana benim arabanın arka frenler disk. Daha dün Manavgat'tan eve gelirken ışık maviydi aniden sarıya geçti durmak zorunda kaldım ve mesafe 50 metre falandı 130 km/h ile durdum sen aynısını Corsa ile yapsana :D Caner hocam.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 04:56 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 04:53 ----------

Tebrikler doğukan , bu şekilde ciddi gereksiz işçilik masraflarından kaçınıyorsun . Keşke herkes kendi aracının bakımını kendi yapabilse ...

Katılıyorum Uğur :) bencede hem paran cebine kalıyor hemde zevk alıyorsun bu tür şeyler ile :)

Şimdi hocam benim önceki arabamda Tigraydı bende sanayilere çok gittim geldim özellikle arabayı aldığım ilk 2 yıl bıktırmıştı resmen ama hala çok beğendiğim ve en sevdiğim opel modellerinden . Ben açıkcası hyundai accent'lerden pişman olan görmedim zaten sorunsuz motor yapıları var yağını suyunu koy 500.000 km garantisi var. Taksici ve şirket arabası olarakta bilinir sorunlu bir araba olsa firmalar ve taksiciler kullanmazdı o mantıktan bakalım :). Ayrıca tanıdığım bir abi var 2007 model 1.5 crdi era'sı var şuanda 386.000 km'de daha üst kapak açılmadı diyor. Hatta egzozdan duman çıkmıyor o derece motor yapıları var.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 04:44 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 04:41 ----------

Açıkcası bu tenekeliğin bence hyundai ile alakası yok. Bütün asyalı markalarda var bu tenekelik. Örnek Toyota,Kia,Honda hepsinde aynı sıkıntı var sadece bildiğim kadarıyla Mazda sağlam bir yapıya sahip diğerleri sıkıntılı.

valla bende arabayı almadan önce çok şey söylediler 500.000 yapmış yok 800.000 yapmış bir şey olmamış falan bende aldım pişman oldum. şöyle bir gerçek var arabalar 100.000 sonrasında ciddi bakım istiyor. 100.000 sonrası adam gibi bakım yapılan araç devam ediyor sorun çıkarmıyor, ben şunu biliyorum bendeki hyundai çok bakımlı değildi o yüzden sorun çıkardı eyvallah. ama araba fabriksayon olarak güven vermiyor, konfor sorunları bence var, b sınıfında sadece yakıt ekonomisi düşünülebilir bu araçlarda, keyifli miydi bence değildi hyundai, bu benim fikrimdir :)

Geri