hyundai era 110 hp syle..

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan balkay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
hesap senin hesabın.. ben opelden memnunum aslında ama şu servisler bazen canımı tenime dar ediyor.. hyundainin servisi iyi, parça fiyatlarıda öyle aşırı pahalı yada bulunmayan cinsten değil.

öte yandan yerinde olsam volswagen polo dizel düşünürüm :)

o eski hyundai imajı var insanların aklında..

Hyundai dünyanın 2.büyük otomobil devi..

Ve kalite standartlarını bir hayli yükselttiler..

yeni jenerasyon dizel motorları öyle kullanarak eskitelicek cinsden deil gayet dayanıklı..Çok sessiz ve performanslılar..

Tek handikap aftermarket..Yetkili servisleri yeterli kalitede hizmet sunamıyor..Garanti süreside bir hayli uzun opelden bile..

o eski hyundai imajı var insanların aklında..

Hyundai dünyanın 2.büyük otomobil devi..

Ve kalite standartlarını bir hayli yükselttiler..

yeni jenerasyon dizel motorları öyle kullanarak eskitelicek cinsden deil gayet dayanıklı..Çok sessiz ve performanslılar..

Tek handikap aftermarket..Yetkili servisleri yeterli kalitede hizmet sunamıyor..Garanti süreside bir hayli uzun opelden bile..

Bak MEHMET GAZİHAN hocamın hakk-ı alisi var.. ben servislerininde kaliteli olduğu iddiasındayım.. en azından supervisor kontrolleri hakikaten harikulade. serviste yapılan bir yamuğu genel merkeze bildirdiğinde anında ecel gibi çöküyolar servise..

Ya Arkadaşlar başkalarından duyduğunuz şeyleri gelip burada yazıyosunuz, adamcağızın kafası karışacak....Ben diyorum ki; ben uzun zaman Hyundai'nin Ankara'daki en büyük plazalarından birinde Servis danışmanlığı yaptım..Hem servis, hem de satış da görev yaptım..Ayrıca ben sadece sıradan bir eleman da değilim.Otomotiv ana bilim dalından mezunum.Yani neyin ne olduğunu bildiğim anlatmaya çalışıyorum ve Hyundai markası bir işe yaramaz diyorum...Bazı arkadaşlar demiş ki; yok efendim kayınçom da şu var, baldızım da bu var, dayım da şu var şöyle yaptı...Yok böyle bişey yaa..Bi tanesi çıkıpda kendi Hyundaisinden bahsetti mi? Duyduğunla bu iş olmaz.sadece kafa karışır..Benim sattığım kaç araba 2 gün sonra geri geldi.Yok çukurda sağ arkadan ses geliyo, yok amortisör vuruyor..Bu bahsettiğim arabalar ''0'' km olarak satıldı.Ben astramın 2. belki de 3. sahibiyim.7 yaşındaki arabayla ne çukurlara daldım da tık demedi.bir de ne var ; 5 yıl yada 100.000 km garanti demiş...Bize söylenen şey neydi biliyomusun ?Ne yapın edin bi kılıf bulun bu parçayı kullanım hatası olarak gösterip garanti yapmayın derlerdi..Buna emin ol...İstemeye istemeye adamın hakkı olan garantiyi uygulattırmazdık.Accent admire ler var mesela...% 80 ninin farlarından biri mutlaka buğu yapar.Normal şartlar altında bu aracın sorunudur ve garantiyi kapsar.ama sonuç ne?Kullanım hatası olduğundan garanti kapsamı dışındadır.Yani araca ne olursa olsun, senin yüzünden olmuş gibi gösterirler sana..E nerede kaldı Opel den daha uzun garanti süresi bilmem ne...Bi kere bu Hyundai bi kaç arkadaşın dediği gibi tamamen taklit..Görünüşe aldanma.bi kere Kıa ile Hyundai ortak üretim yapıyolar neden Kıa tutulmuyo? Çünkü Hyundai sadece iyi reklam yaptı o kadar...Aç Kıa cerato'nun motorunu bak, kenarında KIA-Hyundai motors yazar.Aynı yazı Hyundai de var.Era ile cerato arasındaki farkı çıplak gözle göremeyecek kadar kör değiliz hiç birimiz..Aynı arabalar, aynı motorlar, neden Hyundai Kıa dan çok satıyo? Sadece göz boyayıp, reklam yaptığı için.hele bir de CRDİ motoru varki akıllara zarar..o kadar ıvır-zıvır malzemeler kullanılmış ki..İşten anlayan, yetenekli her usta kaputu açtımı hemen notunu verir.Arabalar beş para etmez.İlk bindiğinde sürüş keyfi alırsın ona şüphe yok.Ama uzun soluklu bi araba istiyorsan Almanyaya doğru yönelmeni tavsiye ederim.yani olayın içindeyim diyorum kafan karışmasın gel beni dinle...Adam gibi Alman yapım bi araç al...olmadı Git renault al, Tofaş al ama Hyundai alma !! Bu kardeşinden nacizhane Dost tavsiyesi...Uyarsın uymazsın bu sana kalmış..Teşekkür ederim...

işin gücün yok gece 1 de bu kadar yazımı yazdın....
okumaktan yoruldum ben yahuuu

bizim şirket arabaları hyundai arabalar resmen dökülüyor kullananlarda memnun değil bence hiç bulaşma ama son karar tabi ki senin

arkadaşım ben 2001 senesinde sıfır accent 1.3LX benzinli aldım.ilk etapta çok iyiydi.mehmet abinin dediği gibi 1 seneden sonra şikayetlerin başlıyo.(1 depoyla 550 600 yaparken 350 400 lere düştü,arka amartisörleri patladı,farlar buğ yaptı,çam ve kapı trm sesleri varda var.yani bunlar 1.seneden sonra olan olaylar.)bide aracın direksiyonuna oturunca bana hiç güven vermiyo.he şahinden inip huyundai ye binsen tamam derim ama opel den sonra bence hiç mantıklı değil.ama yinede karar senin.

işin gücün yok gece 1 de bu kadar yazımı yazdın....
okumaktan yoruldum ben yahuuu

Konu hakkında tecrübem var Sametim biliyosun..Arkadaş fikrimizi sormuş onu uyarmayalım mı? Ben de yazmasam, bazı arkadaşların gazına gelecek olsa, başına bi sürü iş açar.Üstüme düşeni yapıp uyardığımı düşünüyorum..Artık karar onun...Alırsa da inşallah ben yanılmış olurum da arkadaş memnun kalır madur olmaz..Ha beni dinlerde başka marka alırsa ( oyumu alman yapımı araçlara veriyorum her zamanki gibi ) ben de mutlu olurum..:good:

bazı arkadaşların gazı derken bunların içinde ben de mi varım ? :)

sorun değil.. ben bu araçlardan birini bir hafta kullandım ve gayetde memun kaldım; bunu belirttim. eminim söyledikleriniz tecrübenize istinadendir ve mesnetlidir.. dediğiniz gibi benim kullanımın kısa süreli idi. uzun soluklu kullanmadım. nelere sebebiyet verir bilmiyorum. lakin kullanan yakınlarımda memnun.

ama tecrübeli olan ve bu ortamda konuya detayıyla hakim olan sensin. senin söylediklerinide aklımda tutacağım.

Geri