ibrahim maden,in sattığı cdx pert olmuş..

benim bildiğim serbest neticede şehir içinde devamlı dur kalkdayız 30 u 40 ı geçemiyoruz devamlı indi bindi yapıyoruz emniyt kemeri öyle durumlarda emniyetten çok bunaltı veriyor.. zaten 20 ila 40 arası gittiğin bir trafikde ne tür bir kaza yapabilirsin emniyet kemerinin seni koruycağı tarzda.. uzun yola lafım yok..

benim bildiğim serbest neticede şehir içinde devamlı dur kalkdayız 30 u 40 ı geçemiyoruz devamlı indi bindi yapıyoruz emniyt kemeri öyle durumlarda emniyetten çok bunaltı veriyor.. zaten 20 ila 40 arası gittiğin bir trafikde ne tür bir kaza yapabilirsin emniyet kemerinin seni koruycağı tarzda.. uzun yola lafım yok..

Şehiriçinde de mecburi,hatta arka koltuktakiler içinde mecburi,ne olursa olsun bence takılmalı sonuçta herkes can taşıyor ve tehlikenin nereden nasıl geleceğini herzaman kestiremeyebiliyoruz,herşey aniden 1-2 saniye içinde olup bitebiliyor,tedbirli olmak herzaman iyidir fazlasından zarar gelmez :rolleyes:

benim alışkanlığımda uzun yol için geçerli. kemdimde takarım yanımdakinede taktırırım zorla.

e tabi akmakta tereddüt eden yada sıkışan trafikte bir etkisi olmaz:) ama yine de trafik açılınca takalım arkadaşlar :rolleyes:

arabayla ister 10km hizla gideyim ister 100km herzaman takarim..

not: emniyet kemeri takmamanin cezasi belcikada 150 euro..

parasindan degil..siz iyi sofor olabilirsiniz ama karsidan geleni her zaman dusunmek zorundasiniz...ve emnieyet kemeri takmak icin kendi hiziniz onemli degil..karsidan gelen bir kisi 50 km hizla size carpsa ne olur ?..
+
carpisma testlerinde de goruyoruz 50 km hizla neler olabilecegini...

çok üzücü olmuş

Bir kişi emniyet kemerini polis zoruyla, ceza korkusuyla takıyorsa hiç takmasın daha iyi. Bir yakınım iki adımlık yolda emniyet kemeri takmadığı için, sokak arasında geçirdiği kazada vefat etti. Amcam anadolunun bozuk yollarında yavaş yavaş giderken geçirdiği kaza sonucu önce felç oldu, bir hafta sonrada vefat etti (yavaş giden araçtan iki ölü, bir yaralı çıktı :(). İki kaza biten üç hayat. Kazalardan biri sokak arasında, evden ayrıldıktan 70-80 metre sonra oldu, diğeri bozuk yolda 30-40 km hızla giderken. Kemer kullanılsaydı büyük ihtimalle bu 3 kişi şu an halen yaşıyorlardı. "Gideceğim yer az ileride", "hemen şurası canım" gibi bahanelerin arkasına sığınmaya hiç gerek yok, madem yakın o zaman yürüyeceksin ki aynı zamanda sağlıklı yaşam için egzersiz yapmış olacaksın ;).

Son düzenleme:
Geri