Ilk opelimi aldım 2.5 cdx yorumları bekliyorum

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan canon38
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

canon38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ilk defa bi opel araç aldım. Daha önce Honda Civic - Ford Focus gibi araçlara binmiştim ama Opel'e hiç binmemiştim. Galiba beni kandırdılar bilemiyorum ama ilk defa geçtiğimiz Pazartesi günü Opel Vectra 2.5 CDX aldım. Motoru 0 yeni yapılmış söylenene göre 3000 TL para harcamışlar Ustaya gösterdim evet dedi Motor yeni yapılmış gibi dedi. Değişen yok bel altı lokal boya mevcut 238000 Km de. Sunroof u çift yönlü çalışıyor aracın ateşleme kabloları V kayışı Gergi bilyesi Aracın beyni filan yeni değiştirilmiş. BRC LPG si var Muayenesi 2014 10. aya kadar. Bir de ekranda sürekli PROGRAM 01.01.1994 Yazıyor tuşları basmıyor. 13000 TL ye aldım çok mu acaba bu arabalar nasıldır? Birde ATV haberde bu akşam eski araçlara Vergi yükseltilme olayı gündemde içim cızz etti, acaba Vergisi çok yükselirmi, Satarken zorlanırmıyım? bu araç beni biraz korkuttu... Aldığım aracın resmi aşağıda, Yorumlarınızı bekliyorum...

attachment.php

Son düzenleme:
Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Aracınız hayırlı uğurlu olsun, Allah kazadan beladan korusun.
Vectraların 1.6 ve 2.5 Vectralarını ben tavsiye etmiyorum. Tabi değişik fikirde olanlar da olabilir ancak 2.5 leri tavsiye etmememin sebeplerini sıralayacak olursak; 1) Parçası normal Vectra parçalarından biraz pahalıdır, 2) Temizini ve oynanmamışını bulmak zordur, problemler, arızalar başlarsa gerçekten çok masraf ettirir. 3) Yakıtı ve vergisi fazladır. Keşke aracı satın almadan araştırsaydınız, ama artık almışsınız yapacak tek şey aracınızın en ufak bir arızasında dahi opelden iyi anlayan ustalara baktırmak olsun. Kesinlikle şahinci, doğancı ustalara aracınızı kurcalatmayın. Zamanın teknolojisine göre Elektronik olarak donanımlı ve sensörleri bol bir araç olduğundan buna dikkat etmelisiniz. Motoru kesinlikle yıkamayın ve yıkatmayın. Elektrik tesisatını komple elden geçirtmenizde fayda var. İlk bakımda Yağ bakımı haricinde, Triger, devirdaim, buji, buji kablolarını değiştirtmeniz ve yan sanayi kullanmamanız iyi ve yerinde olur. Buji kablolarında orjinali ile aynı kalitede Ac Delco tavsiye ederim. Fiyatı da çok uygundur ( 50 - 60 tl arası, internetten daha ucuza alabilirsiniz. ) Bakımlarını düzenli ve ehil ellerde yaptırdığınız sürece sorun yaşamazsınız.

Yol bilgisayarındaki tarihi opel servislerinde ayarlatabilir veya kendiniz de ayarlayabilirsiniz. İki tuşa aynı anda basılı tutun ayarlar bu şekilde aktifleşiyor.

Fiyat olarak iyi almışsınız, Tekrar hayırlı olsun.

Teşekkür ederim.
Biraz aceleye geldi acil bi araba almam gerekiyordu araştırmadan almış bulundum hayırlısı kafamı karıştıran mevzuu eski araçlara yeni ekstra vergi gelme muhabbeti ve bu aracı satarken zorlanırmıyım acaba...

Teşekkür ederim.
Biraz aceleye geldi acil bi araba almam gerekiyordu araştırmadan almış bulundum hayırlısı kafamı karıştıran mevzuu eski araçlara yeni ekstra vergi gelme muhabbeti ve bu aracı satarken zorlanırmıyım acaba...
vergi işi çıkmadan önce de satarken ağar giden bir motordur 2.5
aracınızda motor yapılmış, 300 binli kmlere yaklaşmış bir araç olduğundan satışı illaki biraz zaman isteyecektir. tabi şunuda söylemek gerekir 13 bine aldığınız bir aracı 13 bine satmak isterseniz bir süre müşteri beklersiniz ama 13 bine alınan araç 10-11 bine piyasaya konulduğunda kısa bir sürede satılır.
satmaktan maksat son sahibi olurmuyum deye soruyorsanız bence alış fiyatınıza göre biraz zarar ederek elden kolayca çıkarabilirsiniz
aracı aldığınız fiyat uygun,sıkıntı sorun çıkartmazsa forumda 2.5 kullanıcıları araçlarından çok memnun sizede aynı tadı verir o konuda sıkıntı yaşamazsınız.

vectra 2.5 v6 düz vites ise tadından yenmicek bir araç,eski aracımdı,çok arıyorum,yakıtından hiç şikayet etmedim,ne kadar yakıyo diyenlere söylediğimde inanmıyolardı,heleki uzun yolda :) arkadasın dediği gibi usta önemli,oynanmamıs olması kat kat önemli,umarım düzgün bir araçtır,sorunsuz sıkıntısız ağzınızn tadıyla binmek nasip olur,fiyatıda gayet normal hayırlı olsun tekar :) vergiden anlamadığım için o konuda yorum yapamıyacağım :)

Aldığım araç Düz vites, aracı Kayseriden aldım Maraşa 60 TL'lik LPG ile geldim. Uzun yolda yakıtı gerçekten şaşırttı beni. şehir içinde LPG ile 30-35 krş. yakıyor dediler, buda o motora göre normal herhalde. Araç derli toplu bir araç fakat OPEL VECTRAyı tanımadığım için herhalde kafamda bazı acabalar var işte...Düşünün hiç OPEL i tanımayan ve ilk defa Opel alan birisi için 2500 motor CDX Doğal olarak ürkütüyor insanı??? Motor sesi bile diğer araçlara göre farklı 6 silindir bi araç...Bilemiyorum Arkadaşlar ne yapacağız bakalım...

Öncelikli olarak hayırlı uğurlu olsun. Benim içimde kalan bi model olarak 2,5 e sahip olmadan ülkemiz şartlarından dolayı vazgeçtim. Aldığınız araç bakımlıysa size çok keyifli gelir ama sorunlar baş göstermeye başlarsa.... Neyse :)

Hayırlı olsun güle güle kullan 2.5 keyfıni çıkar :)

Sağolun arkadaşlar teşekkürler...
Allah kimseye kaza bela vermesin. Arabanın ekran gösterge ışıkları sarı sarı.
Gözüme siyah beyaz eski televizyonlar gibi görünmeye başladı bugün söktüm eve çıkarttım. ışıklarını LED yapacağım beyaz ışıklı olsun istiyorum elimden gelir bu tarz şeyler bakalım biraz uğraştıracak ama sağlık olsun inşallah güzel bir görünüm olur...:dil:

md000445.jpg

md000444.jpg

md000443.jpg

md000442.jpg

md000440.jpg

Geri