Ilk opelimi aldım 2.5 cdx yorumları bekliyorum

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan canon38
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Abi bana göre mesele egzoz değil motor..Yani ses çıkacaksa motordan çıkmalı..Ben de açık hafa filtresi kullanmış biri olarak, arabada turbo varmış hissine kapılmıştım ama arabayı boğuyor..Benim kullandığım 30 liralık birşeydi..Belki daha kaliteli birşeyden performans bile alınabilir ki zaten 2.5 motordan söz ediyoruz..Benim kullandığım 2400 devirden itibaren ses veriyordu..Ben tavsiye ederim ancak aracı boğuyor..Uyarayım..

senin arabayı boğar serdar, standart olarak zaten şnorkerli hava filtre kiti var aracında ama 1.6 da olsa çok deli ses veriyor motor kim bilir 2.5 V6 motor nasıl ses verir, mercedes 190e 2.3 Cosworth gibi bi ses verir sanırım tortortor ufff kulaklar bayram :)

senin arabayı boğar serdar, standart olarak zaten şnorkerli hava filtre kiti var aracında ama 1.6 da olsa çok deli ses veriyor motor kim bilir 2.5 V6 motor nasıl ses verir, mercedes 190e 2.3 Cosworth gibi bi ses verir sanırım tortortor ufff kulaklar bayram :)

Aynen Mert ;) hele tünellere girdiğimde 2400 lerden itibaren çok iyi ses alıyordum,sanırsın kawasaki ninja 1000 :rakir: benzin-yakıt kombinasyonunda normalden daha az oksijen(anlık süre içinde) girdiği için de yakıtı arttırıyordu az biraz ve tork düşüyordu..Fakat ses açık konuşuyorum ki %100 aldım..Sonra çıkardım zaten, sattım.. Fakat belki hava girişlerini biraz genişletseydim daha randımanlı olurdu..

aracınız öncelikle hayırlı olsun . fakat hava yastığı ile ilgili probleminiz var. aracın hava yastığı sisteminin arıza lambasının yanmaması için resimdeki kablo bağlantısı yapılarak kandırılıyor. akü lambasından hava yastığı lambasına şönt kablo lehimlendiği için kontağı açtığınızda akü lambasıyla beraber hava yastığı lambasıda yanacak ,araç çalışınca ikisi birden sönecek. ve bu sayede sizde sistem çalışıyor sanarak güveneceksiniz. allah korusun kaza anında hava yastıklarıda açılmayacak ve istenmeyen sonuçlar doğacaktır.

bu terbiyesizliği nasıl yapıyorlar anlamış değilim. insan hayatıyla oynan bir durumdur bu. ben aracı aldığım kişiye bunu sorar ve bu şekilde aracı komple serviste kontrol ettirirdim. ve bunun hesabını sorardım. kolay gelsin.

Sağolun Ethem bey aracı aldığım şahıs aldığında sıkıntı olmadığını söyledi bana gerekirse hava yastığı alıp yollayabileceğini söyledi. dün aracın hava yastıklarını kontrol ettirdim .Direksiyonun orta göbeğini açtırdım hava yastığı mevcut ve sağlam kabloları filan montajlı. Acaba koltuklardaki hava yastıklarında yada airbag beynindemi sıkıntı var bilemiyorum onada baktırtacağım.

Bence aracınızı servise götürüp, durumu anlatın.tech 2 cihazıyla araca bağlanıp komple kontrol ettirin mutlaka bir sıkıntı varki kablo eklentisi yapılmış.

Öncelikle hayırlı olsun.. 2.5 vectrayı alınca bendede aynı soru işaretleri vardı.. Ben parasızlıktan almıştım ve ben 16.000 e almıştım vadeli araç 3 yıldır bendeydi..şuanda babamda Ankara'da araç ben adanadayım.. O araca bakarsan sorun çıkartmaz. Ben durumları topladım BMW aldım fakat hiç bir farkı yok 2.5 vectra ile.. O aracı otobanda falan passat ezerken anlarsın.. Zaten o araçtan sonra dahada kolay kolay başka araçlardan zevk alamazsın..şahane bir araç tek yapman gereken sıradan ustalara götürme anlayan birini bul..http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=88579 bak burada benim güzel bi yazım vardı zamanında onu gör mutlaka..

Son düzenleme:
Öncelikle hayırlı olsun.. 2.5 vectrayı alınca bendede aynı soru işaretleri vardı.. Ben parasızlıktan almıştım ve ben 16.000 e almıştım vadeli araç 3 yıldır bendeydi..şuanda babamda Ankara'da araç ben adanadayım.. O araca bakarsan sorun çıkartmaz. Ben durumları topladım BMW aldım fakat hiç bir farkı yok 2.5 vectra ile.. O aracı otobanda falan passat ezerken anlarsın.. Zaten o araçtan sonra dahada kolay kolay başka araçlardan zevk alamazsın..şahane bir araç tek yapman gereken sıradan ustalara götürme anlayan birini bul..http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=88579 bak burada benim güzel bi yazım vardı zamanında onu gör mutlaka..

Sağolasın teşekkür ederim.O Yazını google arama motorunda denk gelmişti okudum. başlığı ilk okuduğumda AHA dedim bir kişi daha ama okudukça yazın çok hoşuma gitti Arkadaşlarada bahsettim yazından içime soğuk su serpilmiş gibi olmuştu.Teşekkürler 2.5 CDX i bizim buralarda çok kişi görmemiş 2500 motor diyorum adamların çoğu bi haber.İnsanlar bilmedikleri için haliyle benim ilk yaşadığım düşünceleri yaşamalarıda normal...

Geri