İnsİgnİa 1.6 115 hp kullananlar

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan vectra34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
:D Vw en başta ruhsuz bir marka arabalarının robottan farkı yoktur Alper Bey bize hikaye anlatmanıza gerek yok. Vatandaşın neden aldığına gelirsek 2000'li yıllar da Bora , B5 Passat , Golf 4 , Polo gibi arabalar ile kaliteli ve güvenilir bir marka olduğunu kanıtladı daha sonraki yıllarda da boş boş arabalar yaparak eski arabalarından gelen kalitenin ekmeğini yedi. Haliyle şu anda vatandaş Vw'e koşuyor tıpkı şimdiki Mercedes Benz'ler gibi. İnsignia - Passat kıyaslamasına gelirsek hiçbir türlü Passat İnsignia'dan üstün olamaz. Heleki Esp'ye dayalı iğrenç yol tutuşu limitleriyle İnsignia ile aynı kefeye bile konulamaz. Ha birde o var Hyundai diyip ezilen marka bile i10 gibi şehir içi arabasına bile tamamen kapanabilen Esp düğmesi koyarken aziz Vw grubu Passat'ında bile tamamen kapatmaya cesaret edemiyor. :D Gel gelelim performans karşılaştırmasına 2006 yılından kalma 1.4 160 beygirlik motor hiçbir şekilde 1.6 180 beygir İnsignia geçemez onu bir geçeceksiniz. Yakıt konusunda her ikiside çok kolay şekilde 20 litrelere ulaşır agresif kullanımlarda.Hatta şöyleki Vw Golf 7'nin bile GTi modelinde kullandığı 2.0 TSi motoru adam gibi yürümüyor.Bu arada Mert'e laf sokmuşsunuz ama çok haklı konuşmuş öyle ezerek bir yere varamazsınız.Zaten konuşmalarınız da tıpkı bir Vw çalışanı olduğunu gösteriyor.Doğru konuşanları ezmeye hakkınız olamaz. Opel'in 1.6 115 beygirlik demode motora gelirsek ne yazık ki kullanmış biri olarak hem çok yakan hemde hiç gitmeyen bir araba olduğunu söyleyebilirim. Hyundai ix-35 'te dahi 1.6 136 beygir'lik direkt püskürtmeli motor olduğu halde 1.2 Corsa'dan farksız yürüyor. Bence İnsignia tercih edicekseniz 2.0 CDTi modelere yada 1.4 Turbo modellere yönelin derim.

Son düzenleme:
:D Vw en başta ruhsuz bir marka arabalarının robottan farkı yoktur Alper Bey bize hikaye anlatmanıza gerek yok. Vatandaşın neden aldığına gelirsek 2000'li yıllar da Bora , B5 Passat , Golf 4 , Polo gibi arabalar ile kaliteli ve güvenilir bir marka olduğunu kanıtladı daha sonraki yıllarda da boş boş arabalar yaparak eski arabalarından gelen kalitenin ekmeğini yedi. Haliyle şu anda vatandaş Vw'e koşuyor tıpkı şimdiki Mercedes Benz'ler gibi. İnsignia - Passat kıyaslamasına gelirsek hiçbir türlü Passat İnsignia'dan üstün olamaz. Heleki Esp'ye dayalı iğrenç yol tutuşu limitleriyle İnsignia ile aynı kefeye bile konulamaz. Ha birde o var Hyundai diyip ezilen marka bile i10 gibi şehir içi arabasına bile tamamen kapanabilen Esp düğmesi koyarken aziz Vw grubu Passat'ında bile tamamen kapatmaya cesaret edemiyor. :D Gel gelelim performans karşılaştırmasına 2006 yılından kalma 1.4 160 beygirlik motor hiçbir şekilde 1.6 180 beygir İnsignia geçemez onu bir geçeceksiniz. Yakıt konusunda her ikiside çok kolay şekilde 20 litrelere ulaşır agresif kullanımlarda.Hatta şöyleki Vw Golf 7'nin bile GTi modelinde kullandığı 2.0 TSi motoru adam gibi yürümüyor.Bu arada Mert'e laf sokmuşsunuz ama çok haklı konuşmuş öyle ezerek bir yere varamazsınız.Zaten konuşmalarınız da tıpkı bir Vw çalışanı olduğunu gösteriyor.Doğru konuşanları ezmeye hakkınız olamaz. Opel'in 1.6 115 beygirlik demode motora gelirsek ne yazık ki kullanmış biri olarak hem çok yakan hemde hiç gitmeyen bir araba olduğunu söyleyebilirim. Hyundai ix-35 'te dahi 1.6 136 beygir'lik direkt püskürtmeli motor olduğu halde 1.2 Corsa'dan farksız yürüyor. Bence İnsignia tercih edicekseniz 2.0 CDTi modelere yada 1.4 Turbo modellere yönelin derim.

Benim konuları bir aratsana doğukan, ev sahibimin Passat'ını yıkamış ve resimlerini çekmiştim. Arabanın her yanı yumuşak plastik, buram buram malzeme kalitesiydi be...O yıllardaki vosvoslara ben hala tavımdır ama fiyatları aşırı yüksek, nerden bahsan vectralara yarım vectra parası koyup alırsın o passatları tey tey...

Doğukan kardeşim yine tekrarlıyorum şu konuya açıklık getirelim,ben donanım estetik,kasa,yürüyen olarak her mesajımda insigniayı önde tuttum dönüp bakabilirsiniz..Motor konusunda denemesi bedava varsa eşinizde dostunuzda iki araçlada çıkın yola vurun bakalım neler olacak..Ezici lafları ben değil Mert söylüyor üslubuna, tarzına ,alaycı konuşmalarına dikkat etmeyeni şikayet edicem.Herkes forum kurallarını daha iyi anlar o zaman..
Bu arada vw çalışanı değil Ptt çalışanıyım :)

Mert çok boş konuşuyorsun kardeşim kusura bakmada sivri dilli olmana karşı bu yorumum herkese atar öter modundasında bu afralar bilmişlikler kime şurda adam gibi birşey anlatıyoruz çöp araba bilmem ne tek bana değil herkese aynısın hayırdır bir problemin mi var ya da bu hareketlerinle site yönetimi nasıl seni bu zamana kadar tutuyor anlamadım,üyelik tarihlerinede bakılırsa forumlaşmayı hala öğrenemediğin kanaatindeyim ? Hayatında kaç kere araç yükledin çıktın test ettin DBN aldın ? Size burda hayal kurmuyorum gidin önce iki aracında ağırlıklarının max.30 kg fark olduğuna bakın ondan sonra yazın..Sciroccomuzda var yazılımlı 210 ps civarı ş.içi 7-7,5 lt den çok yakmıyor..Aile büyüğümde 2014 160 lık dsg passatta var 2500 km de ş.içi 7 litreden fazlaya çıkmıyor..İki farklı arkadaşımda 1.4-1.6 T insigniada var yakıtları ş.içi sakin kullanımda minimum 9-11 lt arası..Sonrada kalkıp fanatiklik yapmıyorum diyorsunuz bırakın allah aşkına..ben motor bakımından TSI ların o hacmine rağmen opelin turbolarından üstünlüğünden ve yakıtta ki azlığından bahsediyorum..Vw gurubunun satış rakamlarıda ortada,bunca alan insanın %30 unu fanatikliğinden alıyor desek kalanında elebet bir bildiği vardır dimi ? Çok inandırıcı gelmiyorsa açın bir sürü video var izleyin..Yoksa insignia duruş,donanım,malzeme kalitesi olarak tabiki passattan üstün..
Ben insignianın turbolusunun LPG de atmosferiğine oranla daha az yaktığına değindim..Makeleleri kendinize saklayın deneme yanılma yapıp görmeden ezberlediklerinizle gelmeyin Serdar bey..Yorumunuz teknolojiye ayak uydurmak değil aksini söylemek resmen..Bu resmen 2006 turbolu bir arabayla 2014 atmosferik fakat aynı yakıtları yakan araçları karşılaştırmak gibi birşey komik olmayın :)
Bu arada aracıma çöp diyen Mert bey, bilmiyorsun gelmiş çamur atıyosun diyosun kardeş zamanında opelin gelmiş gelmiş en iyi modellerinden biri olduğunu unutma,unutma ki forumda işin yok muamelesi yapma babanın yeri değil burası..İğneleyici laflarınla hareket edersen tadımız kaçar..Evet 0-100 hızlanmamda sıkıntı var sebebi çok sarması uygun bir zamanımda lastik değişip DBN ölçümlerimi yeniden yayınlıcam..

Aynen öyle çöp arabaya binip çamur atan kişilere karşı dişlerimi bilerim, çakarım lafı geçerim. Hatta çok sevdiğim saydığım nadir abiye bile LPG konusunda ateş ederim, abi kardeş ilişkisidir güler geçeriz anlayış gösteririz, yaşı başı alıp kemale eren insan iletişimi bunu gerektirir...
Konuyu açarken maddi durumlar sebebiyle downsizing hikayelerinden bahsederken bir de sciroccomuz var demen gayet komik. 1.6 102hp leon'um ile aynı 0-100 hızlanmaya sahip vectranla mutuluklar dilerim, Aynı arabayı ben de kullandım kabak lastikle de 0km conti lastiklerle de 0-100 9sn idi, çöpten kastım arabanın kondüsyonuydu zaten, vectra üzerine 2. arabam ama halen özlerim, konu o değil , saldıracak yeri şaşırdın malzeme arıyorsun. Forumlaşma meselesini geçelim de biraz gerçekçi yaklaşalım, konunu ilk açtığın gün de ağlamaklı bir yorum yazmıştın, foruma laf sokmuştun ve arkasında benim yazdığım yorumlara da ses etmemiştin...Gerçekçi olmak lazım gerçekçi...
Tekrardan yazayım da yanlış olmasın, içimde halen uktedir, bir vectra b sahibi olmayı hep istemişimdir, şekil 1.a daki gibi ;)

157nkaa.jpg

2hz1gex.jpg

Afyonkarahisar şehir içi kışlık tüketim verisidir ;)
a3mw0j.jpg

Mert ağlamaklı falan hayırdır kardeşim senin bir problemin mi var,insanların durumları hakir görmek senin delikanlılığına mı nefsine mi sığıyor anlamadım..Şakalaşıp konuştuğun senin tabirinle ateş ettiğin kişiler tanıdıklarındır falandır filandır..Mahkemeyemi vereyim seni ? çakarım ederim klavye delikanlısı mısın sen ? Scirocco benim mi dedim ? Hatrı sayılır öz abimden farksız birinde tek tek açıklamama mı yapayım..

Mert baktım B5 Passat ayrı ya. Bizim akrabada 1.8 T vardı hemde B5 mk2 idi. Çok keyifliydi kullanması. Bizde birde Vw Bora vardı o arabadaki konfor şimdiki Vw Jetta'ta yok. Zaten yukarıda da yazdığım 2000'li yılların Vw'in en başta ruh vardı. Şimdiki Vw'ler ruh sahibi değil. Alper Bey sonuçta her insanın konuşma biçimi farklı olabilir Mert'inde konuşma şekli biraz iğneleyici olsada sonuçta bir yorum yapmış o kadar tepki göstermenize gerek yok. Ayrıca Passat'ın 160'lığını gözünüzde fazla büyütüyorsunuz İnsignia diyerek küçümsediğiniz araba İbiza Cupra olan 180 beygirlik Hatch Hach'in arkasında giden bir araba. Hala iddia ediyorsanız Antalya'ya gelin kapıştıralım :) ? Kaybeden en kralında dürüm lokantasında yemek ısmarlar ?

Alper bey bana kanıtlayın 7.0 lt yi geçmediğini size inanayım...Sonra vectramı satıp passat alayım..Çok kısa söylemek isterim; bu ülkede de her 2 kişiden biri belki daha fazlası akp ye oy veriyor..Bu akp yi iyi parti mi yapar? Ülkemizde çoğu insan bilip bilmeden konuşuyor...WV de benmi için aynı şeydir..Çok satıyor diye bu o markayı iyi araç yapıyor şeklinde benim değerlendiremem...Zaten turkcell,rent a car,garanti,inter city gibi firmaları çıkarın bakalım wv den geriye ne kalacak?Şimdi aynı mantıkla düşünürsek fluence ler de harika araçlar..Çok satıyor ya...Üstelik fanatiği hiç yok..

Bence konuyu siyasete çekmeye gerek yok. Vectra B'nin neresi çöp... Bana göre Vectra C'den çok daha kalitelidir. O arabada ki düşünülmüşlük İnsignia'da bile yok.Bu arada Fluence'e bizim buralarda ömür törpüsü diyorlar. Geçen gün binme fırsatım oldu yol tutmuyor falan diyorlar da çokta güzel tutuyordu. Birde o dizel motorda turbo boşluğu diye birşey yok her devir çok dolu çok beğendim.

Mert ağlamaklı falan hayırdır kardeşim senin bir problemin mi var,insanların durumları hakir görmek senin delikanlılığına mı nefsine mi sığıyor anlamadım..Şakalaşıp konuştuğun senin tabirinle ateş ettiğin kişiler tanıdıklarındır falandır filandır..Mahkemeyemi vereyim seni ? çakarım ederim klavye delikanlısı mısın sen ? Scirocco benim mi dedim ? Hatrı sayılır öz abimden farksız birinde tek tek açıklamama mı yapayım..

E benim canım kardeşim, bir problemim olduğu falan yok. Kanuni açıklardan, sistem açıklarından, türkçe'nin çevrilebilir açıklarından tonla yararlanmışlığım var, sıkça yaparım. Hakir görme durumumun olmadığını belki anlarsın diye, ilk göz ağrım diye tabir edilen arabamdan bahsettim ve resimlerini koydum, halen içimde ukte kaldığını söyledim ama, sanırım algıda seçicisin.
Klavye konusunda gerçekten hakkını vermeliyim, yüzümü güldürdün :D Mahkemeye vermek istersen lütfen çekinme, elinden geleni ardına koy, hukuki olarak hakkındır, destekliyorum ve tebrik ediyorum bu fikrinden ötürü.
Ancak bir noktaya da değinmek isterim ; serdar arkadaşım, insigniadan basederken amcamın insigniası diyorsa senin de "sciroccomuz var" demek yerine, bir abimizin diye açıklama yaptığın taktirde gayet şeffaf iletişim kurulmuş olur. Çelişkiler üzerinden yürürüm ben, kimseyi hor görmem, herhalde 30 kez söyledim bu konuyu...

---------- Yeni Mesaj eklenme 11-11-2014 zamanı: 00:04 ---------- Önceki Mesaj 10-11-2014 zamanı: 23:54 ----------

Alper bey bana kanıtlayın 7.0 lt yi geçmediğini size inanayım...Sonra vectramı satıp passat alayım..Çok kısa söylemek isterim; bu ülkede de her 2 kişiden biri belki daha fazlası akp ye oy veriyor..Bu akp yi iyi parti mi yapar? Ülkemizde çoğu insan bilip bilmeden konuşuyor...WV de benmi için aynı şeydir..Çok satıyor diye bu o markayı iyi araç yapıyor şeklinde benim değerlendiremem...Zaten turkcell,rent a car,garanti,inter city gibi firmaları çıkarın bakalım wv den geriye ne kalacak?Şimdi aynı mantıkla düşünürsek fluence ler de harika araçlar..Çok satıyor ya...Üstelik fanatiği hiç yok..

Demokrasinin kötü yanlarına girersek forumdan banlanırız kardeşim :D
Vosvos için söylediklerin birebir doğru ama Fluence en sevmediğim sedan otomobil olmasına rağmen üzerindeki DCI motorda nokta kusur yok be serdar, benim 1.9CDTI turbo lag makinasıydı dolana kadar kağnı gibi dolduktan sonra köpek gibi giderdi, hamza abi de bilir :D
Ama renault'un dizel motorları verimlilik konusunda harika, mercedes'e bile altyapı hazırlıyor, nissan bile renaulttan dizel motor alıyor, ha fluence tat veriyor mu? vermiyor tabi, ama çok iyi memur, filo, rent aracıdır :D
[MENTION=61686]Tigran[/MENTION]
1.5DCI 65hp Kangoo bile çok keyifli, zerre turbo boşluğu yok. Yukarıda da yazdım, çok yapay olması harici fluence kötü araba değil. Tipini de sevmiyorum ayrıca :D

Şimdi dostlarım,arkadaşlar benim size demek istediğim ben vw yi gözümde büyütmüyorum..Benim sitemim opele böyle bir motor yapıyorsun ağzına kadar dolu bir araç yapıyorsun,ama emsaline göre yürütemiyorsun ayrıca hacim farkın olduğu halde..Ben kime sorarsanız sorun demicem çünkü bilende bilmeyende gerçekten konuşuyor..Fakat ben bu olayı zamanında çokca test ettim,gördük gözlemledik roll-drag vs.her koşulda etanol katkılarına kadar ekleyerek denedim..Ama yok kimse bana gözümle gördüğüm bir olayın aksini açıklayamaz..
Serdar bey isteğiniz aklımda inanın bunu unutmuyacağım,ilk fırsatta istanbula gittiğimde bu yakıt olayını fotoğraflıyacağım kendimle beraber..
Doğukan insignia cupranın arkasında uzunda gider kardeşim hatta geçerde passatı dahi geçer uzunda ama 0-100/100-150 hızlanmalarda 1.6 T 1.4 Tsı'ın hep bir adım gerisinde..100-200 de ise insignia hep bir adım önde..
Mertin konuşmalarına gelirsek burası forum samimi sohpet vs.illa ki olacaktır ben senelerdir bütün forumlarda bulunmuş bir kişi olarak kimseyle mahalle arkadaşım gibi konuşmadım..Kuyruğuna bastım,çaktım ettim,ezerim geçerim bunlar tanımadığın insana söylenmiyecek kelimeler bir tek ben değil..Kimseye hakkı yoktur bunu yapmaya..Ki beni maddi durumumdan ötürü hakir görerek alaycı tavırlı tutumu beni çok sinirlendirdi,böyle giderse yasal yollardan kaçınmıyacağım kardeşim

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:14 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:07 ----------

Belki de ben seciciyim dediğin gibi Mert bir elin beş parmağı da bir olmuyor kardeşim

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri