INSIGNIA: cakma amiral gemisi :D

Konu nereden nerelere geldi,ortamı germeye gerek yok.Lütfen duyarlı ve ikili tartışmalara girmeden yazalım,aksi halde konu kilitlenecektir.

sorun lpg'de değil, lpg'nin uygulanmasında.
en basitinden düşünürsek, benzin fiyatlarının daha uygun olduğu ülkelerde bile lpg tercih ediliyor. yani fiyat olarak TR'deki kadar cazipliği olmamasına rağmen millet neden kamikaze gibi tüpe binsin?
sorun yine yurdum insanının düzgün iş yapmamasından kaynaklanıyor (bence)
alt komşumda 93 model Corolla var aracın 2.sahibi, 1.sahibi de tanıdık zaten. üzerindeki lpg orjinal japon işi, 1 gün yolda kaldığını, 1 gün sorun çıkıp servise gittiğini bilmem. (nazar değmesin :D )

bana kalırsa Türkiye'de lpg konusunda eksiklikler var.

Konuyu açan arkadaş bu resmin altında bir açıklama falan varmıydı neden böyle bişey yazmış sıkıntısı neymişş yoksa millet kuyuda boğulacak

Her arabanın kronik sorunları vardır mesela benim en çek duyduğum caddylerde, turbo,baskı balata,senkromençler.(baya sorunlu bir araç) :D

Ama insignia gibi bir arabada nerden sorun kaynaklanabilir bilemiyorum....
Ama şöyle birşey var bir kişinin birikmiş 60.000 lirası var ama aylığı asgari ücret gider insignia alırsa tabi adama koyar parasını çöpe atmış gibi olur.Servisler malum arabada yeni araç diğer ustalar pek anlamaz çok sakıncalı bir durum astracıdan cevap bekliyoruz :D

Biraz da ortamı ben gereyim :). Benim görüşüme göre LPG nin kullanım amacı kişiden kişiye değişir. Bazıları ekonomi der, bazıları da çevre duyarlılığı der. Bence bir kişi günümüz koşullarında dünyanın parasını vererek araba alacak parayı bulabiliyorsa, bu arabaya (bazıları için) büyük rakamlara varan aksesuarları takabiliyorsa, bakımlarına, kaskosuna, sabit giderlerden olan trafik sigortasına, muayene parasına, yıllık vergisine verecek para bulabiliyorsa gerektiği zaman yakıtına da para bulacak güçte olmalıdır.

savaş abicim inan öyle değil millet evet alıyor aksesuar kaskosunu yapıyor bakımını yapıyor ama bazı araçlar için diyorum öyle bir şehir içi yakışları varki inan bir yılda bütün şu dediğimiz şeylerin parasından fazla benzin yakan araçlar var lafım gerçekden lpg ye ihtiyaç duyanlara..

bu arada volkan arkadaşım senin arkadaşının lpg kitinde yada aracında bir şey vardır normalde bahadır arkadaşım gibi insanlar 170-200 tl lik lpg lerle 1000km ve üstü geziler yapıyorlar lpg de.. senin kafanda o olay kötü bri izlenim bırakmış ama doğru olan o değil bak lpg ile ilgili bir konu var lpg ile en fazla kaç km yapdınız diye bu forumda insanların yapdığı km lere bakarsan anlayabilirsin lpg nin avantajını..

valla lpg saçma diyenler nsl diyo anlamıyorum ya arabaya az biniyolar yada paraları çok gb,bende ve arkadaşımda astra 1.6 easytronic var onunki lpgli .arkadaş 70 kağıda lpgde 320-350 km yapıyo bide biraz basıyo,ben sakin kullanıyorum 100 tl benzine anca 350 yapıyorum ki sakin kullanıyorum bendede lpg olsa 400 gider buda artı 30 ytl kar ve 70-80 km kar eder.bunun bide gece gezmesi var gece şehir içi 5.8 L e kadar indirebiliyorum ki benzinli arabada bu 5.8 litrede 215 binliraya geliyo lpgde 130-140 binlira eder çok karlı lpg bence çok gezene.195 e depo doluyo 700 gidiyo benzinde,lpgde 70 ytl ye 400 gidiyo.kar ortada

Son düzenleme:
Gelir giider dengesi vardır herkez bilir hem lüx araba alıcam hem tüp taktırıcam :) kim ne derse desin ben münasip bir yerimle gülüyorum!!

savaş abicim inan öyle değil millet evet alıyor aksesuar kaskosunu yapıyor bakımını yapıyor ama bazı araçlar için diyorum öyle bir şehir içi yakışları varki inan bir yılda bütün şu dediğimiz şeylerin parasından fazla benzin yakan araçlar var lafım gerçekden lpg ye ihtiyaç duyanlara.. ..

Hacı Murat'ta kullandım, Doğan'da kullandım, Kadett'de kullandım. Şimdiye kadar hiçbir arabamın yakıtından şikayet etmedim. Bakımlarını zamanında yaptırdım, gaza daha insaflı bastım hepsi o kadar. Millet bir depo benzinle Ankara'dan İzmir'e gidemiyorken ben 3/4 depo ile İzmir'e çok gittim. Aracımızı iyi tanırsak, ne kadar verip ne kadar alacağımızı bilirsek fazla sorun yaşamayız. Diğer yandan ben halen (geçmiş yıllarda yaşadıklarımızdan dolayı) LPG politikasına güvenemiyorum. Heran bir terslik olacak diye ödüm patlıyor. Son yıllardaki istatistiklere bakılırsa benzin tüketimi belirgin bir şekilde düşerken, LPG kullanımı da hızla artıyor. Bunu iktidar da muhakkak görüyordur. Şimdiye kadar hep benzine ve mazota aşırı zam yapıp durdular, bunun neticesi vatandaşı LPG tiryakisi yaptılar, şimdi biraz da LPG'ye daha fazla zam yapalım derlerse bu milletin hali ne olur? Mesela LPG 2,5 TL ve civarı olursa millet ne yapar? Zamanında Özal hükümeti milleti dizele alıştırdı, sonrada mazot ile benzin fiyatları arasındaki farkı ağır ağır kapatmaya başladılar :). Bu ülkenin vatandaşları hak etmedikleri çok olay yaşadı.

Hacı Murat'ta kullandım, Doğan'da kullandım, Kadett'de kullandım. Şimdiye kadar hiçbir arabamın yakıtından şikayet etmedim. Bakımlarını zamanında yaptırdım, gaza daha insaflı bastım hepsi o kadar. Millet bir depo benzinle Ankara'dan İzmir'e gidemiyorken ben 3/4 depo ile İzmir'e çok gittim. Aracımızı iyi tanırsak, ne kadar verip ne kadar alacağımızı bilirsek fazla sorun yaşamayız. Diğer yandan ben halen (geçmiş yıllarda yaşadıklarımızdan dolayı) LPG politikasına güvenemiyorum. Heran bir terslik olacak diye ödüm patlıyor. Son yıllardaki istatistiklere bakılırsa benzin tüketimi belirgin bir şekilde düşerken, LPG kullanımı da hızla artıyor. Bunu iktidar da muhakkak görüyordur. Şimdiye kadar hep benzine ve mazota aşırı zam yapıp durdular, bunun neticesi vatandaşı LPG tiryakisi yaptılar, şimdi biraz da LPG'ye daha fazla zam yapalım derlerse bu milletin hali ne olur? Mesela LPG 2,5 TL ve civarı olursa millet ne yapar? Zamanında Özal hükümeti milleti dizele alıştırdı, sonrada mazot ile benzin fiyatları arasındaki farkı ağır ağır kapatmaya başladılar :). Bu ülkenin vatandaşları hak etmedikleri çok olay yaşadı.

öylede lpg nin fosil yakıta göre bir avantajı var benzin dizel malum illaki tek elden tüpraşdan çıkıyor benzinin araçda çalışabilmesi için işlenmesi falan lazım tesislerde
lpg de böyle bir şey yok lpg zaten işlenmeyen bir gaz olduğu için direk kullanılabiliyor lpg de merkezi bir tüpraş gibi yer yok o yüzden lpg farklı yollardan memlekete giriyor diye biliyorum bu benim bildiğim dikkarimi çeken zaten lpg uzun yola çıkdınızmı git gide düşüyor istanbulda 1900 olan lpg uzun yolda 1500 lere kadar düşüyor..
yani devlet el atsada bir tekel getirsede lpg ye lpg nin kaçağı çok olur rahat olur :)

Geri