INSIGNIA: cakma amiral gemisi :D

1.6 16v ( 192 hp ) opc beyinli opel corsa gsi var benim
ben 80 km gecmediğimde tami tamina 700 km yol yapiyorum

tamam LPG'yi sacmalık buluyorsunuz bomba ile geziyoruz. Lafımız yok diyelim
1.6 16v ( 192 hp ) opc beyinli opel corsa gsi ile de 80'le gitmekte bana saçma geliyor performans arabası alıp düldül gibi gezmekte biraz ilginc geliyor. siz 1.6 16v ( 192 hp ) opc beyinli opel corsa gsi'nizle bir anlık ataklarla araba sollamayı veya milleti geçmeyi seviyorsunuz bizde ekonomik sürüşü seviyoruz. Belki yazdığım komik geliyor fakat git şahin doğan al demek bence daha komik.

volkan arkadaşım bence haksızsın bu gün 1.6 motordan 5.0 a kadar piyasada çeşit çeşit araçlar var bunların içinde şehir içinde 15-16 litre yakanına daha fazlasıda vardır..

şimdi sen şunu diyemessin arkadşım in o mercedesden bmw den amerikan aracından bin dacia ya renaultya bunu dediğin an sen zaten o insanın hayatına müdahele etmiş olursun oda derki o zaman sana in o gsi dan sende o gsi yı hak etmiyorsun 80 ile o araba kullanılırmı beğenmiyorum seni içinde bin scootera anlatabildim mi..

insanların alım gücü olabilir ve bu güçlerini kullanmak tabi hakları bu güçlerini elinden alamassınız yada bu güçlerini sınırlı kullandırtamassınız adam 4.0 araçda alır 2.0 da alır arabayı almak başka şeydir arabanın masraflarıyla baş etmek bam başka bir şeydir..

bu ülkede sadece arabaları zenginler kullansın hiç bir araca lpg takılmasın başa edemiyorsan binmiyceksin mantığı güdersek size şöyle diyim memleketteki lüks araçların %90 ını hurdalığa atmak zorunda kalırız.. çünkü pahalı bir aracı zengin alıp sürüp sattımı orta üst sınıfa satar orta üst sınıfda biraz kullanıp sattımı orta sınıfa satar ikinci el piyasasıda böyle oluşur.. zenginin baş edebildiği benzinle ortaüst sınıf baş edemeye bilir hadi o baş etsin onun sattığı orta sınıf baş edemez o kesin bir noktada alternatif arabaya zarar vermiycek lpg gibi çözümler uygulanmaya başlanıcakdır...
kaldıki artık zengin bile benzinle baş edemiyor sıfır alır almaz lpg yi çok lüks araçlara takıyorlar çünkü zengin adam böyle zengin oluyor zaten millet gibi düşünse lpg takılmaz zihniyetiyle adam fakirleşir..

Son düzenleme:
ben 80 km gecmediğimde tami tamina 700 km yol yapiyorum depoyu da 200 tl dolduruyorum benim cok samimi kankam var mercedes E200 var siyah 70 TL aliyor 200km yapiyor oda 80 km gidiyor yani bu mercedes 3.depo LPG alcakki 210 TL eder yani 600 km yapmiş olur 3.depoyla yani lpg mantikli gibi gözüksede aslinda cok mantiksiz ve bomba olmasindan bana göre hem sacma hemde gereksiz yorum siz degerli arkadaşlarimda

volkan kardeşim arada şöyle bir fark var. o adam e sınıfı araca biniyor sen b sınıfı araca ;)

benim 92 model şahinim vardı lpg yoktu araçta bundan 5 yıl önce kadar 50krş yakıyordu km'de cdx ile benzinde daha az yakıyorum hesaplarsak. şimdi sana hak veriyorum lpg sonradan müdahale edilerek yapılan bir sistem ancak sana şunu sormak isterim aracın yakıt deposundan çıkan yakıt hortumu çok gücenli bir şekilde mi motora ulaşıyor. ben 18-25 yaş aralığımda bir çok kullandığım araçta yakıt hortumu yırtılmasına şahit oldum.

birde şu var kocaman bir gerçek. belki LPG kullanıcıları dünya'yı çok seviyorlar emisyon değerlerini düşük tutmak için lpg kullanıyorlar.

ben aracıma LPG taktırmamak için çok çabaladım ama şu gerçek var ortada alım gücümüz belli. bugun aracımı satmak istesem 15000lira para veriyorlar. bu fiyata bu konfor ve donanımı satın alabilir misin sorarım sana. gsi'ı ne kadara aldın bilmiyorum ama corsa gsi fiyatına astra J alırsın bugun. yanlışmıyım? neden astra değilde corsa?

ayrıca konuyla bir alakası yok yanlış anlama bunu merakımdan soruyorum aracın 1,6 gsi 192hp mi. opc bildiğimiz üzere 1,6 T yani beyinle bitmiyor iş... dediğim gibi yanlışanlama turbo varmı aracında yoksa 192hplik yazılım falan mı var?

Son düzenleme:
ayrıca konuyla bir alakası yok yanlış anlama bunu merakımdan soruyorum aracın 1,6 gsi 192hp mi. opc bildiğimiz üzere 1,6 T yani beyinle bitmiyor iş... dediğim gibi yanlışanlama turbo varmı aracında yoksa 192hplik yazılım falan mı var?

araya gireyim dedim bu arada giray arkadaşım vecap vermiş..:)
son seri corsalarda
gsi 1.6 turbo 150 ps
opc 1.6 turbo 192 ps
yazılımla ikiside 230 ps güç verebiliyo diye biliyorum..

Corsa C GSi Turbo 150 hp stokta abi. Sanırım OPC yazılımla o değerleri almış sonradan. Yani orjinal turbo.

araya gireyim dedim bu arada giray arkadaşım vecap vermiş..:)
son seri corsalarda
gsi 1.6 turbo 150 ps
opc 1.6 turbo 192 ps
yazılımla ikiside 230 ps güç verebiliyo diye biliyorum..
tamam tesekkur ediyorum öğrenmiş oldum. benim bunu sormamdaki amaç sadece bilmediğimden ve merak ettiğimdendi. tekrar belirteyim yanlış anlaşılma olmasın.

Biraz da ortamı ben gereyim :). Benim görüşüme göre LPG nin kullanım amacı kişiden kişiye değişir. Bazıları ekonomi der, bazıları da çevre duyarlılığı der. Bence bir kişi günümüz koşullarında dünyanın parasını vererek araba alacak parayı bulabiliyorsa, bu arabaya (bazıları için) büyük rakamlara varan aksesuarları takabiliyorsa, bakımlarına, kaskosuna, sabit giderlerden olan trafik sigortasına, muayene parasına, yıllık vergisine verecek para bulabiliyorsa gerektiği zaman yakıtına da para bulacak güçte olmalıdır. Vatandaş arabayı alıyor parasızlıktan yakınıp bakımlarını yaptırmıyor, muayene desen hak getire, trafik sigortasının ne olduğunu bile unutmuş, yıllarca vergi ödememiş 4 gözle vergi affını gözler olmuş, evrak parası olmadığı için araç halen eski sahibinin üzerinde ama kapısında 4 tekeri var. Ben bu açıdan konuya yaklaştım, yanlış anlaşılmasın, içimizde bu tür profile sahip olan vatandaşlar da bir hayli mevcut. Çevre konusuna gelince çevreyi seven zaten araba kullanmaz, imkan dahilinde bisiklet kullanır. Malum arabalar sadece egzoslarından çıkan gazla çevreye zarar vermezler. Yerlere damlayan yağlar, balata tozları çok mu zararsız? Asıl konu nereden nerelere geldi. Muhatap kişinin bu satırlardan haberi bile yok, ben de bazı arkadaşlara katılıyorum ve o levhayı asan kişiyi kınıyorum. Canı yandığı için öyle yapmış olabilir ona eyvallah ama eksik bilgi yazdığı için bence kaçak güreşiyor. Yazmama nedeni büyük ihtimalle kendi yaptığı bir hatadan kaynaklanıyordur. Ben marka avukatı olsam adam hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunurdum, büyük ihtimalle de yanıltıcı/eksik bilgiden dolayı suçlu görülürdü.

tamam LPG'yi sacmalık buluyorsunuz bomba ile geziyoruz. Lafımız yok diyelim
1.6 16v ( 192 hp ) opc beyinli opel corsa gsi ile de 80'le gitmekte bana saçma geliyor performans arabası alıp düldül gibi gezmekte biraz ilginc geliyor. siz 1.6 16v ( 192 hp ) opc beyinli opel corsa gsi'nizle bir anlık ataklarla araba sollamayı veya milleti geçmeyi seviyorsunuz bizde ekonomik sürüşü seviyoruz. Belki yazdığım komik geliyor fakat git şahin doğan al demek bence daha komik.

tamam alp abi haklisin belki biraz sacma konustum ama ben hergün 80 gidip gelen degilim sadece arkadaşimla tatile ciktik uzun yolda bakalim kiminki fazla kiminki az yakacak diye gecen sene 15.haziran.2009 da beraber yolla ciktik 80 gide bildimiz kadar gidik 200 km sonra arkadaş LPG istasyonuna girdi ben durmadim yolla devam ettim amac gaz kesmeden durma kalkma yapmadan gide bilmekdi arkadaşim 70 tl doldurdu 80 km gitmeye devam etti o 2.ci istasyonda dururken ben yine 80 km yolla devam ettim ben 700 km tamamladiğimda işiğim yandi ve benzin istasyonuna geldim arkadaşim yolda 3.istasyonda ve ben onu 2 saat bekledim 70 tl aldi 80 devam etti ve benim olduğum istasyona geldiğinde 4.istasyon ve 80 km geldi SONUÇ ben 1 depoyla yollu bitirdim 200 tl karşiliğinda arkadaşim 4.depoyla geldi 280 tl LPG aldi kac km yapti yani 700 km yolu bitirmiş oldu ben buna sacma derim alp abi tabikide ankarada veya istanbulla giderken 200 km asaga düşmezsem 45 dk ankara bolu abant yaptim buda 2 depo demek ben ankarada makas atarak hizli sürmeyi severim ozamanda arabam 700 km degil 250 km depo doldur boşat yaparim eger kırdım üzdüysem özür dilerim nezaman LPG konusu konusulsa söylemek istiyorum bence LPG mantiksiz

Son düzenleme:
savaş abi sana bu konuda kesinlikle katılıyorum. ben aracıma yıllık 300-400 lira masraf yapıyorum. sorunsuz kullanıyorum. diğer tarafta insanlar araçlarına bakmıyorlar bir süre sonra arızalanınca yüksek meblada masraf karşılarına gelince dert yanıyorlar.

volkan kardeşim arada şöyle bir fark var. o adam e sınıfı araca biniyor sen b sınıfı araca ;)

benim 92 model şahinim vardı lpg yoktu araçta bundan 5 yıl önce kadar 50krş yakıyordu km'de cdx ile benzinde daha az yakıyorum hesaplarsak. şimdi sana hak veriyorum lpg sonradan müdahale edilerek yapılan bir sistem ancak sana şunu sormak isterim aracın yakıt deposundan çıkan yakıt hortumu çok gücenli bir şekilde mi motora ulaşıyor. ben 18-25 yaş aralığımda bir çok kullandığım araçta yakıt hortumu yırtılmasına şahit oldum.

birde şu var kocaman bir gerçek. belki LPG kullanıcıları dünya'yı çok seviyorlar emisyon değerlerini düşük tutmak için lpg kullanıyorlar.

ben aracıma LPG taktırmamak için çok çabaladım ama şu gerçek var ortada alım gücümüz belli. bugun aracımı satmak istesem 15000lira para veriyorlar. bu fiyata bu konfor ve donanımı satın alabilir misin sorarım sana. gsi'ı ne kadara aldın bilmiyorum ama corsa gsi fiyatına astra J alırsın bugun. yanlışmıyım? neden astra değilde corsa?

üstünde turbo var opc de farki sadece aksesuar motorlar ayni ben alirken 4.000 tl verdim opc beynine arastira bilirsin kapsamli 2 arabada kadrani 240 ibre daha nedim acik dürüs olmak gerekirse 4 vites 180 gösteriyor normal bir gsi da bende ise 5.vites 210 da kadran sati son nokta 7.000 geliyor ben 6.vites se gecirdiğimde araba 235görüyor

hergün 80 gidip gelen degilim sadece arkadaşimla tatile ciktik uzun yolda bakalim kiminki fazla kiminki az yakacak diye gecen sene 15.haziran.2009 da beraber yolla ciktik 80 gide bildimiz kadar gidik 200 km sonra arkadaş LPG istasyonuna girdi ben durmadim yolla devam ettim amac gaz kesmeden durma kalkma yapmadan gide bilmekdi arkadaşim 70 tl doldurdu 80 km gitmeye devam etti o 2.ci istasyonda dururken ben yine 80 km yolla devam ettim ben 700 km tamamladiğimda işiğim yandi ve benzin istasyonuna geldim arkadaşim yolda 3.istasyonda ve ben onu 2 saat bekledim 70 tl aldi 80 devam etti ve benim olduğum istasyona geldiğinde 4.istasyon ve 80 km geldi SONUÇ ben 1 depoyla yollu bitirdim 200 tl karşiliğinda arkadaşim 4.depoyla geldi 280 tl LPG aldi kac km yapti yani 700 km yolu bitirmiş oldu ben buna sacma derim istanbul giderken 200 km asaga düşmezsem 45 dk ankara bolu abant yaptim buda 2 depo demek ben ankarada makas atarak hizli sürmeyi severim ozamanda arabam 700 km degil 250 km depo doldur boşat yaparim eger kırdım üzdüysem özür dilerim nezaman LPG konusu konusulsa söylemek istiyorum bence LPG mantiksiz

Son düzenleme:
volkan haklısın ama şöyle söyleyim yakın zamanda aksaray-hatay arasında 1000km'nin üzerinde yol yaptım 5 kişi vardı araçta 170 lira ile bitti bu gezi.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=57746&page=15

sonuçta yakılan lt belli. fiyat farkı belli. eskiden araca daha az biniyordum LPG'ye karşıydım. şöyle söyleyim 3 yılda 12000km yol yaptım LPG'den önce. şimdi 1 yıl oldu 10000kmyi geçti yaptığım yol.

bu arada şunuda belirteyim. benim için LPG'nin tek zorluğu, deponun bagajımı küçültmesi. olabildiğince büyük depo kullandım ki yolda zırt pırt yakıt almak zorunda kalmayım diye. 44-45lt LPG kapasitesi var tankın ve 550-600km arası değişen değerlerde yol yapabiliyorum uzun yolda.

Son düzenleme:
Geri