İstanbullu arkadaşlar yardım ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ilkem07
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
OGS, HGS arasında ne fark var?
Bir de bunlar nasıl işliyor ?
İstanbula hiç gitmediğim için bilmiyorum da :D

Ben az önce söylemiştim sanırım kaçırmışsınız.OGS de belirli bir hıza kadar aracınızın hızını düşürmediğiniz taktirde ogs okumuyor.HGS de ise hızlı da geçseniz alıcının chip i okuduğunu ogs de ki sorunlarla karışlaşılmayacağını söylüyorlar.OGS de evet belirli hıza düşmediğiniz taktirde sorun çıkıyor ama hgs hiç kullanmadım.

peki kgs deki kontörleri hgs ye aktarabiliyormuyuz arkadaşlar
Benim KGS kartımın otomatik kontür yükleme talimatı vardı, bankaya müracaat edince kalan bakiye miktarı hesaba aktarılıyor.
Ulaştırma bakanlığı yetkililerinin yaptıkları açıklamalarda KGS kartlarında kalan miktarların HGS'ye aktarılacağı bilgisi vardı ama PTT'nin alim memurları bu işlemi bilmiyorlar :(. O nedenle kontür bitene kadar KGS leri kullanmakta fayda var.

Benim KGS kartımın otomatik kontür yükleme talimatı vardı, bankaya müracaat edince kalan bakiye miktarı hesaba aktarılıyor.
Ulaştırma bakanlığı yetkililerinin yaptıkları açıklamalarda KGS kartlarında kalan miktarların HGS'ye aktarılacağı bilgisi vardı ama PTT'nin alim memurları bu işlemi bilmiyorlar :(. O nedenle kontür bitene kadar KGS leri kullanmakta fayda var.

Beim ogs de de otomatik ödeme talimatı var.Bana bir bankacı ogs de bakiye bittiği anda kredi kartından otomatik yüklendiğini bu nedenle bakiye yetersizken geçildiğinde sorunla karşılaşmadan hemen otomatik yükleme yaptığını ve bakiye yetersizken gerekli olan yetersiz kısmın direk kredi kartından tek çekim halinde aldığını ve daha sonra otomatik yükleme ile ogs ye bakiye yüklediğini söylemişti.Ben öyle yaptım şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım.Fakat işleyiş nasıldır bankacının anlttığı gibimidir değilmidir bilmiyorum.Bana anlatılanı yazdım.Umarım aynı uygulama hgs de de olur.Kim bilir kullananlar olumlu şeyler anlatırsa ona geçerim :)

Hgs bankalar tarafından da kullanılmaya başlamadan ogs mi değiştirmeyi düşünmem. Kredi kartımdan otomatik olarak yükleme oluyor. Öbür türlü açık ptt ara dur. Gerekirse biraz yavaş geçerim :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Geri