kader kurbanı...

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün mtv nin taksitini ödemek için vergi dairesine ugradıgımda aracıma 448 ytl para cezası kesildigini ogrendim... faizle berarber 604 ytl olmuş... bu meblağa 2007 aralık da tutanak altına alınmış...şimdi buraya kadar herşey size normal geldi... şimdi saçmalıklar zincirine geleyim...
30/12/2007 tarihli bu cezanın kesildiği yıl içinde 448 ytl ye sahip üç adet ceza var
alkollü araç kullanmak ( hayatımda içmedim alkol muayenesine de hiç girmedim ehliyetime de el konulmadı aracım da bağlanmadı)
aracı tescil belgesiz kullanmak (1 yıl evvel ki tarih itibarı ile plaka zaten üzerinde aracın belgesiz olmasından ötürü bağlanmaması da cabası)
aracı amacı dışında kullanmak ( amacına yönelik kullanıma kadar trafikten men cezası almamış ne gariptir )

bu cezaların tamamı sürücüye kesilebiliyor yani araca plakaya kesilemiyor...aracın tek sürücüsü benim

gelelim asıl sacmalıga

kurban bayramı itibarı ile aracım arıza yapıyor ve serviste 4 gün kalıyor

bayram bitiminde aracı alıyorum ki bu da 25 aralık salı

26 aralık sabahı arac tekrar arıza yapıyor ve çekici ile servise gidiyor- egr değişimi oluyor ve aynı gün aracı alıyorum

27 aralık çarşamba aracımı alıyor kayınbiraderimin sitesinde kapalı otoparka bırakıyor ve arkadaşımın düğünü için il dışına çıkıyorum

27-28-29-30 aralıkta araç otoparkta anahtarları bende kalıyor

31 aralık sabahı ile geri dönüp aracımı alıyor ve serviste bakımını yaptırıyorum

ceza tarihi 30/12/2007

anlayacagınız kapalı otoparkta-yerinde duran-sürücüsüz araca - belirttiğim 3 maddeden birine istinaden 448 ytl ceza kesiliyor

08/01/2008 tarihinde sözde bana tebliğ ediliyor ki yok öyle bir tebligat

ben de 29/07/2008 tarihinde cezayı tesadüfen öğreniyorum

bakalım ne olacak...

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
devlet ısıne akıl sır ermıyo ya arkadas sacmalik ya resmen :confused:

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
apışıp kalanlar burayaaaaaa...

daha herhangi bir itirazda bulunamadım... yarın inşallah ( nasılsa 8 ay beklemiş hehehe )

halilertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tr.netlog.com
acaba senin plakanın aynısından başka bir arabada daha olmasın..daha öncede istanbuldaki arkadaşlar arasından bazıları trafikte seyrederken kendi plakalarına rastlamışlardı..

e.sarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acaba senin plakanın aynısından başka bir arabada daha olmasın..daha öncede istanbuldaki arkadaşlar arasından bazıları trafikte seyrederken kendi plakalarına rastlamışlardı..

Bu olaya dikkat gerçekten...plakandan başkasında da olabilir.bende birebir yediğim ceza araç satışın da çıkmadı bu ilginç bir şey.polis cezayı gözümün önünde kavga dövüş yazdı bende yırtıp yere attım ama sonuç arabayı satarken vergi borcu veya buna benzer bir şey çıkmadı.sizin olayınızda ayrı bir gariplik olmuş şaşırmamak elde diğil doğrusu.

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikinci plaka oldugu konusunda kesinlikle katılıyorum en azından oyle oldugunu umuyorum... plaka aynı da aracta mı aynı bea... yazacak mı bakalım makbuzda siyah renk opel astra diye... hele ceza makbuzunu gorelim kalanı kolay... muhtemelen alkollü araç kullanmak yazacak onu da nasıl ölçmüşler kime üfletmişler bakcaz artık...

Son düzenleme:

e.sarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikinci plaka oldugu konusunda kesinlikle katılıyorum en azından oyle oldugunu umuyorum... plaka aynı da aracta mı aynı bea... yazacak mı bakalım makbuzda siyah renk opel astra diye... hele ceza makbuzunu gorelim kalanı kolay...

Benim plakam 34 DH 4804 ve iki sokak yukarım da aynı model aynı araç sahibi biri var uzaktan tanırım ve plakası son rakamını hatırlayamadım ama 34 DH 480.. küsür böyle bir olasılıkta var...bence peşine düş kolay kazanamadığımız parayı dolanbaçla bizlerden alınması çok sinirimi bozuyor :mad:

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha bu ne ki... ben nelerle karşılaştım... eski aracımı trafikten çekerken gittiğimde mtv sini ödenmemiş gördüm... makbuz elimde tuttum istanbul un yolunu... verdim makbuzu... makbuzda yazan 34 du 237 benim plaka 34 du 0237... isim benim ama plaka benim değilmiş o da enteresan... allah razı olsun bana durduk yere araba alandan...bi dilekçe yazdık evrak kayıttan girdik kabul ettiler... niye? 34 du 237 diye plaka yok tr de? olsa enayi gibi adamın taksitini ödeyecez yani....bitti mi... hayıııır... aldım temiz belgesini tam çıkacam daireden bir bakayım dedim gene rakam-harf ne varsa...motor no benimki şasi no başkasının ki... düzelttirim dedim ahanda yaz bi dilekçe daha... ulen alayını siz yazmışınız zaten de böle olmuş verin iki dilekçe de ben yazim yeter ki siz düzeltin... anlayacagınız 2 yıl hiç bi haltı birbirini tutmayan bir araca binmişim... deseler ki çalıntı bu in arabadan kuzu kuzu öpceymişik karakol aynasını...

bitti mi hayııır...
şu anki aracımın trafik sigortası bitince opel beni aradı... agila marka aracınızın poliçesini yenileyelim mi diye... agila ne iş dedim.... bizim hanımın üzerine kayıtlıymış agila... aklıma hemen kötüyü getirmedim... yahu kim durduk yere benim hanıma araba alsın ki... plaka benim ki araç agila... neyse yeni poliçe de düzelttik... aldım poliçeyi elime...dedim şükür

bitti mi hayııırrr...
şimdi girdim internetten vergi dairesine... araç benim plaka ama ne marka bilin bakalım... opel meriva 1.3 cdtı es imiş... bukalemun mubarek benim araç... 007 james bond a vercem al kardeş kullan eskitince CIA ye verin nasılsa bulamazlar bunu ole sahte belge duzenlemene gerek kalmaz devlet destegi var arkanda diye...

e.sarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha bu ne ki... ben nelerle karşılaştım... eski aracımı trafikten çekerken gittiğimde mtv sini ödenmemiş gördüm... makbuz elimde tuttum istanbul un yolunu... verdim makbuzu... makbuzda yazan 34 du 237 benim plaka 34 du 0237... isim benim ama plaka benim değilmiş o da enteresan... allah razı olsun bana durduk yere araba alandan...bi dilekçe yazdık evrak kayıttan girdik kabul ettiler... niye? 34 du 237 diye plaka yok tr de? olsa enayi gibi adamın taksitini ödeyecez yani....bitti mi... hayıııır... aldım temiz belgesini tam çıkacam daireden bir bakayım dedim gene rakam-harf ne varsa...motor no benimki şasi no başkasının ki... düzelttirim dedim ahanda yaz bi dilekçe daha... ulen alayını siz yazmışınız zaten de böle olmuş verin iki dilekçe de ben yazim yeter ki siz düzeltin... anlayacagınız 2 yıl hiç bi haltı birbirini tutmayan bir araca binmişim... deseler ki çalıntı bu in arabadan kuzu kuzu öpceymişik karakol aynasını...

bitti mi hayııır...
şu anki aracımın trafik sigortası bitince opel beni aradı... agila marka aracınızın poliçesini yenileyelim mi diye... agila ne iş dedim.... bizim hanımın üzerine kayıtlıymış agila... aklıma hemen kötüyü getirmedim... yahu kim durduk yere benim hanıma araba alsın ki... plaka benim ki araç agila... neyse yeni poliçe de düzelttik... aldım poliçeyi elime...dedim şükür

bitti mi hayııırrr...
şimdi girdim internetten vergi dairesine... araç benim plaka ama ne marka bilin bakalım... opel meriva 1.3 cdtı es imiş... bukalemun mubarek benim araç... 007 james bond a vercem al kardeş kullan eskitince CIA ye verin nasılsa bulamazlar bunu ole sahte belge duzenlemene gerek kalmaz devlet destegi var arkanda diye...

Abi yorum yapamıyorum kusura bakma kafam durdu böyleside nasıl olur dedirten cinsten yemin olsun :eek::eek::eek::eek: şaştım kadlım valla:eek::eek::eek::eek: