KAPASİTÖR yardım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan nightboy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ben kendi tesisatımda 1.5 farad ground zero kullanıyorum bu markayıda düşünebilirsin

benim bagaja giden power a ses sistemim baglı aynı power kablosuna car pc bağlayacagım.

kapasitörü sadece ses sistemine etki edecek sekildemi baglamalıyım yoksa bagajımdaki pc+amfi ne varsa hepsinemi

kapasitör baslarınıza anlık güç depolama birimidir her 1 farad 1000rms e denk gelir öyle acaip yüklü sisteminiz yoksa 1 veya 2 farad kapasitörler yeterli olacaktır

Şu an iki anfi bağlı. Comp. için jbl gto 75.4, bass için pioneer gm-5200t. Enerji kablosunu önce comp. için olan amfiye girdim ve girdiğim yerden tekrar alarak bass için kullandığım amfiye verdim, şasede aynı şekilde bağlandı. Capasitörle her iki amfiyi besleyebilirmiyim. Bunun sisteme faydası olurmu veya nasıl yapmam gerek, cevaplandırırsan memnun olurum.

Şu an iki anfi bağlı. Comp. için jbl gto 75.4, bass için pioneer gm-5200t. Enerji kablosunu önce comp. için olan amfiye girdim ve girdiğim yerden tekrar alarak bass için kullandığım amfiye verdim, şasede aynı şekilde bağlandı. Capasitörle her iki amfiyi besleyebilirmiyim. Bunun sisteme faydası olurmu veya nasıl yapmam gerek, cevaplandırırsan memnun olurum.
Kapasitör kompanentlere değil subwoofera bağlanır 1 faradlık kapasitör alıp bas anfisine bağlarsanız faydasını görebilirsiniz

Kapasitör kompanentlere değil subwoofera bağlanır 1 faradlık kapasitör alıp bas anfisine bağlarsanız faydasını görebilirsiniz

İkisine birden bağlamanın bir sakıncası varmıdır?

kapasitörün görevi baslar vururken anlık gücü kendi içinde toplayıp baslara tedarik etmek bu sayede akünün bitmesi önlemek kompanentlerin güç toplayıp vurma gibi bir durumu yok daha detaylı teknik bilgi için tesisatçıyada bir sormanızı öneririm yanlış bilgi vermek istemem.

Geri