Kaporta boya yardim

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Boyatsan pırıl pırıl etsen boyalı deyip fiyat kırarlar, boyatmasan orijinal satayım desen boya masrafı var diye fiyat kırmaya çalışırlar. Vericen odunu o olucak :D

aynen kanka. 2.el araçta iki şeye uyuz olurum. 1- Boya takıntısı 2-Stepnesi kullanılmadı... bunlar araçta seçme yada satış kriteri olmamalı. arkadaşın aracı on numara. çürük yok kaza yok. boya olsa ne olur. güneş yanığı olmasındansa boyalı temiz durması çok daha önemli.:sopa::sopa::sopa:

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boyatmadan bu haliyle kardeşime alayım ben bunu fiyat ne düşünüyorsunuz :)

baland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi bir kaportacı ve boyacı var bildiğim.Kaportalık çok işi çıkmaz bu aracın ama boyatmadan evvel en azından çamurluk ağzları gibi kritik yerleri irdeleyerek gerekirse yaptırmak en güzeli.Onun haricinde kaportacının yapacağı iş sök-tak.Kaportacı ve ayrıca boyacı numarası verebilirim.Ayrıca kaportacının çalıştığını bildiğim bir boyacısı da var ayrıca.İgilenirsen numaralarını vereyim ve gidip görüş .Sonuçta bu işlerde aracı olmak risktir ama senin içine sinmesi ve kendi kararını vermen önemli.Ben Kadett'i komple restorasyon işi için usta bakınırken Ankara'da 30-35 kaportacının içinde 2-3 ustaya ancak içim ısınmıştı.Herkes süper yaparım diyor ama adamın tavrından anlıyorsun işine yaklaşımını.Bu ustalar uçuk fiyat değildir ve işçilikleri gayet iyidir.Ama dersenki piyasanın en iyisini bulalım ; o zaman 4-5 lira vermek lazım sadece boyaya.Lakin 1 liraya boyayan yağlı boyacılarda var.

Aracın kaportalık çok işi yok zaten sadece sök tak vs.. Ankara 'da Tunalı Motorlu araçlar var orayla görüşcem cumartesi günü bakalım.. Parası çok mühim değil ama 4-5 i de bulması mantıklı olmaz.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:31 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:28 ----------

Boyatmadan bu haliyle kardeşime alayım ben bunu fiyat ne düşünüyorsunuz :)

Hocam bir araçvardı aklıma yatan o sebeble satmaya niyetlenmiştim.. Araç satıldı o sebeble binmeyi düşünüyoruz. Aracın mekaniği sıfır gibi cidden bakımlı ve sürekli bakılıyor. Aracı çok zor bulmuştum zaten .. O sebeble boya uygulayıp binmek mantıklı geliyor.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:33 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:31 ----------

Boyatsan pırıl pırıl etsen boyalı deyip fiyat kırarlar, boyatmasan orijinal satayım desen boya masrafı var diye fiyat kırmaya çalışırlar. Vericen odunu o olucak :D

İlanı kaldırdım arayan arayana :) Satmıyorum deyince rağbet oluyo, adamın biri 11e bıraktım çok dedi , ilan kalkınca akıllı arıyor 11500 vereyim yok bi fiyat söye vs .. Dediğinizgibi arayan bana boya masrafı var diyordu. Oduna gerek yok hocam boyatınca 20 ene daha bineriz sonuçta dursun kapıda olmadı yeni bişey alırız nostalji olur..

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:36 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:33 ----------

emre abinin dediği gibi kaportasında çok işçilik yok ancak göçük falan varsa oraları düzeltip boyaya vermek en mantıklısı.
araç şu halde satılık olsa ben almam şahsen 90 model arabada boya soranada zaten araba yok...

Tavan boyası orjinali diyen oldu bana ... Sen neden bahsediyosun patron))

:)
BizimTürk insanı böyledir anladığından sormaz, herkes sordu diye o da sorar boya varmı, değişen varmı vs.. Arabada 4 parçada boya var ve mikron kalınlığı 160-180 arası boya olan yerlerde. Artık sen düşün..
Servise götür diyorum yok benim sanayide ustam var diyor.. Gidiyorsun usta boya ister diyor o da .. haa o zaman bize tuzlu gelir vs ...
Saçma sapan işler..

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:43 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:36 ----------

aynen kanka. 2.el araçta iki şeye uyuz olurum. 1- Boya takıntısı 2-Stepnesi kullanılmadı... bunlar araçta seçme yada satış kriteri olmamalı. arkadaşın aracı on numara. çürük yok kaza yok. boya olsa ne olur. güneş yanığı olmasındansa boyalı temiz durması çok daha önemli.:sopa::sopa::sopa:

Başkan kullanma kitapçıklarını unuttun:) onlarda çok önemli kriterler:)
Aracta boya olması aratırılır neden olmuş , altında 700-900 um macun kalınlığı mı var? Yoksa boya altı zemin gelişigüzel göstermelik miyapılmış ve birkaçgüne boya kavlar mı? Araçta değişen varsa ne düzeyde bir hasar oluşmuş? Aracın kaputuna saksı düşmüş varsayalım, bu kaputu orjinal parça ile servisinde eya iyibir yerde değiştirmek mi yoksa 1-2 kg macunla kaputa garip ve dalgalı şekiller vererek ardından garip ama benzerbir renk boyayla boyayıp orjinalini bozmadım demek mi? Hangisi daha teknik bir çözüm?

Ben aracı boyatırsam altındaki boyayı tamamen kaldırıp, gereken yoklamaları yaptırıp,camfitil vs aksamları söktürüp, ardından dünyanın en iyi olarak kabul ettiği birkaç marka boya ile güzel bir fırında aracın boyanmasını ve boyanın kürlenmesinin ardından o kapı çıtalarını yenisi ile değiştirip, fitilleri orjinallerle değiştirip vs araca 1.sınıf bir iyilikyapmaya niyetliyim. Bazı ustalar 1000 liraya çiçek gibi yapacaklarını söylediler. (Malzemesi benim kanaatim 1000 veya daha fazla tutar?) oysaki aracın üzerine bir miktar toprak ve üzerine çeşitli renklerde ççiçekler eksem 1000liram cepte kalır:)

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugra07 arkadaşımın ifade ettiği gibi tavanı kaplat diğer kısımlara cila, temizlik boya işlemleri yaptırıp öyle binin veya satmayı düşündüğünüze göre bu söylediğimiz şekilde daha iyi satılabilir umarım, her şey gönlünüzce olası dileğiyle..

baland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugra07 arkadaşımın ifade ettiği gibi tavanı kaplat diğer kısımlara cila, temizlik boya işlemleri yaptırıp öyle binin veya satmayı düşündüğünüze göre bu söylediğimiz şekilde daha iyi satılabilir umarım, her şey gönlünüzce olası dileğiyle..

Konu dağıldı:)
Aracısatmıyorum .
Komple boya yaptıracağım ciddi işçiliği olan bir usta veya servis arıyorum..

Selamlar

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
getir karabüke hocam cillop gibi çıkartayım sana o arabayı :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abim kaportacı :D
tanıdık boyacı var. fiyat için birşey diyemem ama boyadan memnun kalacağının garantisini veririm :D begenmezsen beğendirinceye kadar boyatırım o arabayı :D

baland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abim kaportacı :D
tanıdık boyacı var. fiyat için birşey diyemem ama boyadan memnun kalacağının garantisini veririm :D begenmezsen beğendirinceye kadar boyatırım o arabayı :D

Teşekkürler aradığım bu tür birşey değil. Aracın boyası tamamen alınacak ardından herşeyi sölülecek, Amerikadan sıfır kapı döşemeleri ve kapı çıtaları ile fitil aksamlar gelecek. 1 lt 250 tl civarı olan dünyaca kalitesi kabul görmüş... marka boya kullanılarak 1 sınıf boya yapılacak. İşin başından sonun a ben başında olacağım için de beğenmeme şansı ortadan kalkacak. Ben sanayide bir kere boyattım da ... imkan yok b daha mümkün değil. (akrabamdı)

Teşekkürler

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abim ağır hasarlı araba alıp topluyordu bir ara. öyle lt'si 250 tl olan boya falanda kullanmadık açıkçası :D ama sağlam işçilik alırdık hep.
ayrıca 95 model vectra a kasaya o kadar masrafa değer mi ?
satar senin yerinde olsam b kasaya geçerdim.