kicker'mı jbl mi?

armageddon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kicker zx-100 modeli malum monoblock bi anfi.bu anfi 30 cm kickera yetermi.38 cm takılırsa ne oluR?birde 301,1 jbl tavsiye ediyorlar ama arada fiyat farkı var.sizce hangisini tercih etmeliyim?

30 ve 38 cm kickerin hangi modeli bide iki ayrı basta rms farkı olabilir...amfinin rmsgücüne göre bir bas düşün...ama kicker derim ben...

2 kanal zx-100 jbl 301 le kıyaslanmaz:

RMS Power Ratings:
35 watts x 2 chan. @ 4 ohms
50 watts x 2 chan. @ 2 ohms
100 watts x 1 chan. @ 4 ohms

jbl 301 ise mono tek kanal.4 ohm da 200 rms verir.

subwoofer değerlendirmeni yaparken 30 veya 38 cm olarak değil de rms güçlerine göre değerlendirirsen daha iyi olur.bu 2 amfiden birini alacvaksan tek bobin bir bas tercih et.bağlantı ve güç olarak rahat edersin.

şimdi woofer olarak kicker es154 düşündüm.300w peak 150w rms diyor.aynı değerlere dediğiniz gibi zx-100 mono anfi düşük kaldı yanında.o yüzden zx.150 1 kanalda tam 150 rms yazıyor.yani benim aradığım açıkcası yüzde yüz uyum ve yüzde yüz performans.

kicker comp derim ben oda 150 rms

comp serisini tavsiye etmiyorum ben, çok saçma bassı var, değiştirdim ama es 154e geri dönüş yaptım, es154 yumuşak ve tok bass veriyor dinlerken kendinden geçiyorsun, dışarıyada l5 gibi vuruyor. ama bu tamamen benim düşündüklerim

Geri