lastik tamir spreyleri

uguryilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik tamir spreylerinden küllanan var mi arkadaslar. aracim astra h lpg li stepne bagajda çok yer kapliyor. tamir spreylerinden alip stepneyi çikarsam sıkıntı yasarmiyim?

Benim araçtada simit depo var.ben de stepneyi çıkarttım bodrumda duruyor.yerine bu tamir edici spreyden koydum.ama şehir dışına çıktığımda stepneyi alıyorum.daha lastik patlatmadığım için kullanmadım.almadan önce baya araştırmıştım kullananlar gayet memnundu.tabii lastik kesilirse bi işe yaramıyo.

Lastikte spreyle tamir olamayacak derecede delik olmadığı sürece sorun olmaz, büyük hasarlarda stepne şart, ya da en azından ince tip bir stepne edinmekte fayda var.

aslinda 1 kütü alip denemek lazim. tekerlegin birini indirip spreyi sıkıp ne oldüğünü görmek lazim.

İşe yarıyordur da, daha sonra lastiğin içinden temizlenmesi gerekiyor. Lastikçiler tilt oluyordur muhtemelen :-)

Benim başıma geldi. lastiğe vida girmiş. Bende bir kutu spreyi lastiğin içine sıkıp çakmak kompresörü ile şişirdim. Gayet güzel oldu ama ne olur ne olmaz diye lastikçinin yolunu tuttum :9

Sprey kullandıktan sonra, kompresör ile lastiği şişirmek mi gerekiyor ? Ben tek başına sprey yeterli oluyor diye biliyordum.

Bende stepneyi arabadan çıkardım lastiği yarmazsak sorun yok diye biliyorum. bir iki kere uzun yolada stepnesiz çıktım artık kısmet ne demiş atalarımız sonunu düşünen kahraman olamaz:cool:

Geri