LED ci Geldi arkdaşlar:-) Mesleğim LED'li Aydınlatma, Sormanız yeterli...

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LED ci Geldi arkdaşlar:) Sormanız yeterli...

Merhaba Arkadaşlar, yap demeyin :D elektronik ve teknik konuda elimden geldiğince yardımcı olurum, sorun yeter.... Bir kere takın bir daha patlamasın, ama doğru seri-paralel bağlantı ve akım hesabı ile...

Aracımda 1 tane bile LED yok, bıktım artık:)

Youtube , Metacafe v.s. veya gogıl dede de bir çok far dönüşüm, veya araç içi led uygulamaları mevcut... Oradan beğendiğinizi kendi araçlarıza uygulabilirsiniz...

Benim bu aşamada size yardımcı olabilieceğim konu, Montaj v.s. değilde mesela, aracınızın Gösterge panelinde LED li uygulama yapacaksınız, Ne tür led kullanılır, LED in gerçekten de 50.000 saat ömrünü nasıl kullanabilieceğiniz, takın ve unutun....

Veya aracınızın iç aydınlarmasını LED li yapacaksınız, Ben Babama yapmıştım, Yakın gözlüğü ile iğne düşse bulabilir artık:kop::kop: Hem de 7,5 TL gibi komik rakamlara...

Bağlatılar çok önemlidir... Araçlarımız 12V akü ile besleniyor, fakat araçta çeşitli elektrikli cihazların çalışmasıyla dalgaşanmalar söz konusu, örneğin aracımızı çalıştırdığımızda akü voltajı 12 ama voltaj 14-14,5 gibi seviyere çıkar, buda LED'in 1 ayda bozulmasına neden olur...

Bu gibi teknik yani, Elektronik konularda yardımvı olabilirim...

Elimden geldiğince yardımcı olacağım fakat.......

Herkes Sabah işten eve giderken veya okula giderken bizim ürünlerimizden görüyor, sizde görüyorsunuz:D Merak etmeyin en azından, araçtan kaynaklanan bir sorun olmadıkça LED leriniz arabanız Eskiyip trafikten düşene kadar çalışacaktır...:D

Son düzenleme:

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hos geldin

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağol, Hoş gördük hocam, Ben teknisk servisteyim genel de, uğrarım arada:D

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hoşgeldin. Bende LED'in içindeyim:)

levent_33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
termometre sana bi soru soracam bende 2009 astra sedan var 2 ay once sıfır aldım fakat ben gosterge ısıklarını değiştirmek istiyorum ve mavi veya beyaz yapmak istiyorum nasıl yapacam nasıl led kullanılacak iç dizaynda ne kadar ısık varsa rengini deiştirmek istiyorum bana yardımcı olur musun

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hosgeldınn

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Vectra B kasalardaki buton aydınlatmaları için ne yapılabilir? Hangi ara bağlantı elelmanları kullanılabilirve montajı nasıl gerçekleştirebiliriz?
Bilgilendirme için şimdiden teşekkürler.

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
termometre sana bi soru soracam bende 2009 astra sedan var 2 ay once sıfır aldım fakat ben gosterge ısıklarını değiştirmek istiyorum ve mavi veya beyaz yapmak istiyorum nasıl yapacam nasıl led kullanılacak iç dizaynda ne kadar ısık varsa rengini deiştirmek istiyorum bana yardımcı olur musun

Aracının Gösterge paneli nasıl sökülüyor, v.b. bilmiyorum sizlere bu konularda pek yardımım dokunmaz fakat, ne tür LED kullanılacağı, voltaj değerleri, Akım değerleri, bağlantı yöntemleri hakkında tecrübelerimi aktarabilirm.

Sökülmesi konusunda da bir çok aradaşımız söke söke vidaları eskitmiş, ben sadece bana gelenleri ışıklandırıyorum, takılmasınıa karışmıyorum... Sadce bu işi de yapmıyorum, aslında bunlarla uğraşmay fırsat olmuyor, hatır işi falan anca... Servisler gelirler, şurasına doğru takarsan iyi olur buralar boş v.s. yönlendirede bulunuyorlar...

Öncelikle kullanacağın LED ÇEŞİDİ 4,8mm MANTAR LED... 120 dereceyle ışır ve ışınların vurduğu yerde nokta v.s. şeklinde iz yapmaz, karşıdan bakıldığında işik hüzmesi, hale şeklinde yani dağınık top gibi çıkar... bu çeşit ledleri göstergeye yaklaşık 3-5 cm (uygulamadan uygulamaya değişebilir) denenerek göz zevkine göre ayarlanır...

Elektronikçilerde tanesi 25 Kuruşa alınabilir...

Bu ledler araçlarda en sağlıklı olarak 3 lü seri bağlama yöntemi ile bağlanır...

Tabi akım sınırlaması için direnç te alınacak, fakat beyaz, kırmızı, sarı v.s. renk renk farklı dirençler kullanamk gerekir....

Yapmaya karar verirseni daha açıklayıcı yazabilirim...

4,8mm Mantar ledin fotoğrafını koyuyorum....

Ekli dosyalar

• 3333333333.jpg
    3333333333.jpg
    2.5 KB · Görüntüleme: 642
Son düzenleme: