lexmaul-- mantzel

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan m__sonmez
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Performansta hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    33
  • Anket kapatılmış .
şunu anladımki corsacılar mantzel diyor :D daha büyük kasalar ASTRA vectra vs.ç lex diyor :D

mantzelle uçtum yürüdüm demek hava filtresiyle 10-15 beygir aldım demekle aynıdır...

yazınca gerildim yaff 2 saat uğraştım ben ona :D:D arabanın yüksek devirlerde performansı baya arttı keşke burda olsanda gezdirsem seni berat :D:D

beratla gezdiydik izmire geldiğinde tekrar gelirse sanada haber veririz gelirsin sende :D

mantzelle uçtum yürüdüm demek hava filtresiyle 10-15 beygir aldım demekle aynıdır...

yazınca gerildim yaff 2 saat uğraştım ben ona :D:D arabanın yüksek devirlerde performansı baya arttı keşke burda olsanda gezdirsem seni berat :D:D

haklısın, tek basına mantzel ust devırlerde belırgın guc artısı saglıyor, alt orta devırlerde tork ıcın tabıkı chıp gerekıor.. hatta emmeyle 6500 kesıcı yetersız kalabılıo..guc devamlı gelıo

arkadaşlar moraliniz bozulmasın ama corsalarda klasik 2. vites yığılması vardır ve onu mantzelle ortadan kaldıramazsınız o yığılma oldukcada arabamız gidiyor demeyin sadece mantzelle uçtum yürüdüm demek hava filtresiyle 10-15 beygir aldım demekle aynıdır. haliyle fiziken imkansız kendinizi kandırmayın yazılım desteği şart benden sölemesi bir an önce güzel yazılım bulup atın arabalarınıza.
bende ilk taktırdığımda mantzeli gidiyo gazıyla evoya dayılanmıştım:D:D:D
sende dur daha alt varken baksana en babasına dayılanmışın ewo :):)
direk sınıf atlamışsın işte bnm demek istediğimde bu arkadaşlar sese aldanmayın araba öle böle yürümez bi mantzelle arkadaşta doruyu yazmış işte

peki yalçın abi mantzeli alsam benim araca extrasız (corsa gsi manifolt alt parçasız) uyarmı ve beni kesermi :D
10hp versin bana yater

peki yalçın abi mantzeli alsam benim araca extrasız (corsa gsi manifolt alt parçasız) uyarmı ve beni kesermi :D
10hp versin bana yater

ya abi söledik ya :D alacaksın bitane corsa gsi manifold sonra mantzel sonra çip 10 hp annnnnncak işte :D :D

yalçın abi daha ii bilir ama ;)

10hp versin bana yater

aman arabada olanları kaybetmede...
arabaya her takılan extra güç vermez arabanın diğer parçalarınında güç artışıyla birebir ilgisi vardır. tek başına mantzel ancak otobanda gazlarken dip gaz daha rahat nefes almasını sağlayabilir motorun onun dışında yazılım şart...
ki hatta yazılım olmazsa alt devirlerinizdeki problemleri daha net hissetmenize neden olur.ki klimalı bir aracta bu çok net anlaşılabilir klimalı bir aracta mantzel takılıyken klimayı acarsanız araba öle bir yığılırki inanamazsınız.çünkü yapısından dolayı gercekten tork katkısı çok düşük.

10hp versin bana yater
araba bu resimdeki ise alt manifolda gerek yok direk uyar x16xe yada xel snn makine diimi 1.6 16v yazılımla alırsın 10 hp leri ama yere net ne verir makinenin durumuna bağlı bu arada regülatör pompa ve egzantrikle+enjektör çok daha fazla güçler alman mümkün:rolleyes:;)

araba bu resimdeki ise alt manifolda gerek yok direk uyar x16xe yada xel snn makine diimi 1.6 16v yazılımla alırsın 10 hp leri ama yere net ne verir makinenin durumuna bağlı bu arada regülatör pompa ve egzantrikle+enjektör çok daha fazla güçler alman mümkün:rolleyes:;)

Yalçın abi regülatör pompa ve egzantrikle+enjektör derken biraz yardımcı olabilirmisin mesela ne gibi malzeme (astra f gsi pompa enjektörleri gibimi ) kullanmalıyım ne marka ve model kullanmalıyım açıklayıcı bilgilerini mahrum etme biz F kasacılardan :D motorum dediğiniz gibi ecotech X16XEL 1,6 16V

daha yüksek basınçlı pompa iyi beslemesi için ve yetiştirmesi için barları yüksek enjektörler ve benzin basıncını ayarlamak için regülatör gibi

Geri