lpg de aracınız ne kadar yakıyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ufuk_06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Murat ben de senin değerlere inanamıyordum ama demekki sen uzun yolda yapıyorsun bu değerleri şimdi anladım ;)

bu hafta sonu Sakarya'ya gidip geldim c.tesi pazar.toplamda 355 km.yol yaptım .gidiş 160-180 km/h biraz sıkıştırdık sabah finallere yetişmem gerekliydi:)(bu yaşta okumakta zor ama neyse :) ) bir de gaz olayı ya nasılsa benzine göre az yakar dedim ,velhasıl 180 km. gidişim oldu.dönüşte biraz daha sakin kullandım 130-140 km/h.
toplam tüketim 65 tl.=32.5 lt.gaz=355 km. oldu.
demekki dediğin gibi 90 km/h la gidersem tüketim çok düşer uzun yolda kokluyormuş bu gazı.
benim İstanbul trafiğindeki tüketimim 10-11 lt.lerde malum çok yoğun trafik diğer şehir içi trafiklere hiç benzemiyor ;) bundan sonra yorum yapacak arkadaşlar bunu göz önüne alarak tüketim değerlerini verirse çok daha iyi olur kanısındayım.en iyi ölçüm şehirler arası yolda oluşacak galiba.
yoksa şehir içi faktörleri çok değişik değerler almamıza neden olur kanısındayım saygılar.

Dostum zaten ben her zaman yazıyorum şehir içi yaptığım km'yi ve şehir dışı yaptığımı şöyle bir şeyde var. Ben kücük şehirde yaşıyorum sizin gibi trafik olmaz buralarda. Şehir içi ölçümler gercekten yanıltıcı fakat. Her zaman diyorum. Ben izmirde şehir içinde Aydındakinden daha az yakıt harcıyorum. Cünkü gideceğim mesafelerde saati bile dikkate alırım. trafiğin yoğunluğunu hesaplarım çıkarım yola tabii bu benim izmiredeki rahatlığımdan dolayı bir an önce eve varma kaygısı yaşamıyorum.

Bazıları diyor ki 90~100 arası gidilirmi yaa ölüm gibi. Zaten gittiğim en uzak mesafe 1saat 30 dk oluyor. Fakat GPS ortalamalarına baktığımda 140 ile gittğim de varacağım yere en fazla 15 dk önce varıyorum. 15 dk için neden cebimdeki paradan olayım ? Günde 200km yol yapıyorum işim olduğu zaman 30 dk önceden çıkıyorum yola.
Eğer verilerime inanmayan birisi varsa buyrun aydına gelsin. 32lt LPG ile nasıl 440km yapılır gösteryim hemde bana yolda arkadaşlık etsin :) çaylar, kahveler, pastalar, böğrekler benden :)

Yeni ölçümler:27/05/2010

Kullanım:%80 agresif(tamamı şehiriçi ve klima genelde açık)

Toplam km(Menzil): 156km (şehir içi))

Yol bilgisayarındaki harcanan litre: 15.4lt

Yol bilgisayarındaki ortalama yakıt: 10.4lt/100km

Lpg litre fiyatı: 2.00 TL

36tl ye doldu depo(18 litre)

Şu duruma göre km ye 230krş yaktı.
(Brc sequental)

Yeni ölçümler:27/05/2010

Kullanım:%80 agresif(tamamı şehiriçi ve klima genelde açık)

Toplam km(Menzil): 156km (şehir içi))

Yol bilgisayarındaki harcanan litre: 15.4lt

Yol bilgisayarındaki ortalama yakıt: 10.4lt/100km

36tl ye doldu depo(18 litre)

Şu duruma göre km ye 230krş yaktı.
(Brc sequental)

Bence gayet iyi zaten Benzinde ortalama 10lt yaksanız 100 km yola 38TL gibi bir fiyat olacak.

Bence gayet iyi zaten Benzinde ortalama 10lt yaksanız 100 km yola 38TL gibi bir fiyat olacak.

Murat bey yakıttan çok memnunum çok şükür.Aracın bakımlarını yaptırmakta önemli.Geçenlerde şahit olduğum 1.6 lagunanın lpg 350 kuruşa varan sarfiyatıydı.Ancak arabanın sadece yağı ve suyuyla ilgileniyormuş sahibi...

Yeni ölçümler:01/06/2010

Kullanım:%90 agresif(tamamı şehiriçi ve klima açık)

Toplam km(Menzil): 122km (şehir içi))

Yol bilgisayarındaki harcanan litre: 14lt

Yol bilgisayarındaki ortalama yakıt: 12.2lt/100km

31tl ye doldu depo(15.5 litre)

Şu duruma göre km ye 254krş yaktı.Tüketim arttı açıkçası ama bende son 5 gündür çok sıkıştırdım...
(Brc sequental)

Arkadaşlar ben kendi ölçümlerimi yazayım nasıldır yorumda bulunun.. Tartarini marka tüp var 30 lt alıyor oda 60 TL yapıyor ve ş.içi ortalama 270 ila 280 km arası yapıyorum..
Ekstra olarak 16" jant ve 205/45/16 lastik var
60,00 TL / 275 km = 218,18 krş gibi bi fiyat çıkıyor...
Gaz ayarlamasına gittiğimde ise adam en düşük bu kadar olur abi ayarlarıyla dahada oynarsam klima açtığın zaman sıkıntı çekersin diyor...
Sizce nasıl??

Arkadaşlar ben kendi ölçümlerimi yazayım nasıldır yorumda bulunun.. Tartarini marka tüp var 30 lt alıyor oda 60 TL yapıyor ve ş.içi ortalama 270 ila 280 km arası yapıyorum..
Ekstra olarak 16" jant ve 205/45/16 lastik var
60,00 TL / 275 km = 218,18 krş gibi bi fiyat çıkıyor...
Gaz ayarlamasına gittiğimde ise adam en düşük bu kadar olur abi ayarlarıyla dahada oynarsam klima açtığın zaman sıkıntı çekersin diyor...
Sizce nasıl??

Şehiriçi değerleri ise gayet normal.Ayrıca gaz ayarını kıstırman fakir karışıma sebep olur ve üst kapak contasına zarar verebilirsin.Bu zararı verirken hararet göstergesi normal görünür...

Şimdi abartıyorsunuz diyeceksiniz fakat bu hafta komple şehir içi araç kullandım klima açık şuan 32lt ile 300leri geçtim. Hiç şehir dışına çıkmadım ve halen 1 diş ışığım yanıyor bugün biterse resmini çekip göstereceğim :)

Şimdi abartıyorsunuz diyeceksiniz fakat bu hafta komple şehir içi araç kullandım klima açık şuan 32lt ile 300leri geçtim. Hiç şehir dışına çıkmadım ve halen 1 diş ışığım yanıyor bugün biterse resmini çekip göstereceğim :)

31 lt vardı. 280 km yi yeni geçtim. kırmızı yanalı yaklasık 40-50 km oldu. gecen opet fullemiştim 270 km de bitmişti. şimdi shell ve max 100 km hız kullandım. sanırım 10-20 km sonra oda biter :(

Tam 32lt gaz ile full şehir içi + klima açık. Bunada inanmayan olursa eğer fişide eklerim :)
02062010418.jpg

Geri