lpg de aracınız ne kadar yakıyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ufuk_06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
astra h aracı olan arkadaşlar ne kadar yaktıklarını paylaşırsa taktırmadan önce bilgim olur.

Artmış tüketim.Klima açtığından olabilir...

120 ile izmire gittim geldim. Şehir içi çok devirsiz kullandım bu aralar. ondan olsa gerek. (klima açık)

Yeni ölçüm 32 lt ile 440km yaptım.

120 ile izmire gittim geldim. Şehir içi çok devirsiz kullandım bu aralar. ondan olsa gerek. (klima açık)

klima arttırır tabi.

devirsiz kullanım ile (2500-3000 devirde vites değiştirerek) 32 litre ile 395 km anca gidebildim ben şehiriçinde ki dur kalk çok oluyor ankarada ve yokuş çok .şehirdışında bir ihtimal 450 km yi görürüm.

tamamı şehir içi son ayarlamalardan sonra 9.0-9.3 litre yakıyor...

güzel kardeşim ben senin ölçüm hesabını bir türlü anlayamıyorum bende çok sakin kullanırım arabayı hatta bırak yumurtayı kırmak karıncayı ezmem hesabı :D ama biz neden 33 lt 340 km yol yapıyoruz ne klima açık ne cam açık. hatta ve hatta lpg nin lt : 1,61 tl. 1400 cc ile 1600 cc arasında bu kadar fark edeceğini zannetmiyorum.şehr dışı 1.3 motor toyota yaris bile daha fazla yakıyor.

gelişmeler vectra c ve self başlığı altında mantzel power box başlıkları altında devam ediyor. egzantirik subab ve yayları port polish kapak taşlama gibi işlemlerde yapıyoruz 140bg almayı planlıyoruz

Haftasonu Edirne'ye gittim geldim.
Arabanın bagajı dolu ve arka 3 kişi.

Gidiş, (ben kullandım)
275km - devamlı 180-200km/s sürat ile. (4.500devir/dk. geçmedi)
Dönüş, (babam kullandı)
275km - devamlı 110-130km/s sürat ile. (3.200devir/dk. geçmedi)

Toplamda 550km yol 120TL gaz yaktı, ortalaması 21kuruş. (Litresi 2TL)

İstanbul'dan çıkmadan önce fullledim, Edirne'ye geldiğimde yine fulledim. (72TL evlat acısı gibi :) )
kmde 25kuruş yakmış.

Edirne'de fulledik, İstanbul'da birdaha fulledim. (49TL)
kmde 18kuruş yakmış.

Yani 200 le gitmekle 120 ile gitmek arasında bayağı fark varmış, onu öğrendim. :D

------------

Yanlız uzun yolda 18kuruş yakıyor olması bana fazla geldi.
1600cc 105bg araç şehir içinde 18 kuruş yakması gerekirken uzun yolda 18kuruş yaktı.
Bu normalmi, yoksa daha yeni taktığım içinmi böyle yaptı, alışma evresi falanmı? (4 gün oldu)

-------------

100km de kaç litre yaktığını nasıl hesaplayacağım, formülünü bilmiyorum ?

Geri