lpg de aracınız ne kadar yakıyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ufuk_06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
fazla dur kalk olursa da değişir arkadaşlar ama 1lt ile 10 en az en fazla 12 km olur herhalde

Bugün gene ölçüm yaptım.Şehir içi ve aşırı sakin kullanım.Hatta sırf deneme amaçlı aşırı ekonomik kullandım.186 km yol yaptım ve inanmayacaksınız ama 31 tl ye doldu depo.Her zaman aldığım yerden alıyorum.Lpg 2.02 tl.Demekki ekonomik kullanınca 2000cc falan hikaye.Değişken kullanımda 200-240kuruş arası değişen tüketim, aşırı sakin kullanımda 160krş civarına düşebiliyor.Petrolde inanmadım defalarca denedik ama almadı.İçim rahat etmedi başka yere gittim 1 tl bile almadan attı.Bundan sonra ekonomik kullanacağım.Gerçekten çok mutlu oldum bu rakamla...

LPG li aracların bakımları, lpg nin kendi masrafı, ruhsat işçilik vs toplandığında benzine göre kaç km yaptıktan sonra karlıyız sizce? atıyorum benim arac 6 gunluk astra g HB ve 210 km sonra depomu fulleyerek gordum ki km de 39 kuruş yakıyorum. hadi ilk acemiliğim, ayak alışması vs km de 35 36 kuruş olsun. lpg taktırırsam kaç km daha kullanmalıyım ki değsin? bunun hesabını yapan oldu mu hiç?

zavoli ;)
ancak şunuda belirteyim o kadar sakin kullandım ki kendim bile inanamadım bu sakinliğe...:)

LPG li aracların bakımları, lpg nin kendi masrafı, ruhsat işçilik vs toplandığında benzine göre kaç km yaptıktan sonra karlıyız sizce? atıyorum benim arac 6 gunluk astra g HB ve 210 km sonra depomu fulleyerek gordum ki km de 39 kuruş yakıyorum. hadi ilk acemiliğim, ayak alışması vs km de 35 36 kuruş olsun. lpg taktırırsam kaç km daha kullanmalıyım ki değsin? bunun hesabını yapan oldu mu hiç?

Benim çok detaylı hesabım(matematiğim bayağı gelişti).Bakabilirsiniz.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=60524

Geri