lpg de aracınız ne kadar yakıyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ufuk_06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
(Gaz 2.4 lira) Araç 2004 G Kasa 1.6 z motor.40 liralık gazla 190-200 km şehir içi.İki defa ölçtüm ikisinde de aynı.Dostlar kafama takılan araç dururken yeterince ısındıktan sonra gazda anlık tüketim ne gösteriyor.Benimkinde anlık tüketim 1.2.Rolantide biraz fazla gibi geldi.Çünkü benzinde 0.8 tüketim gösteriyor yol bilgisayarı.Hepimizi kazasız sürüşler...

Beni yol bilgisayarı benzindekinin aynının gösteriyor.0.7 Anlık tüketim benzine göre değilmi ki?

Dün depoyu fulledim.158 km ye 37 tl lik lpg yaktı.Lpg nin litresi 2.03 galiba.Tamamı şehir içi kullanım ve bu hafta biraz agresif kullandım.Ortalama 230 kuruş yakmış..

110tl işe 499km yol yaptım şehir içinde. dayanamadım gittim gaz aldım tekrar..:)

ewet aensonunda aracın nekadar yakdığını örencem istanbul trafiğide malum enson fületim kışda ağırdı yorduk birazda hele bugün tam iki saat trafikde kitlendim gcen haftada öle kitlendik yollarda 43 lt gazla şuanda 355 km deyim daha gaz bitmedi heralde 25km civarıdaha gider hesabı tam nasıl yapıyoruz ve bilen kullanan bi baksın normaldeğerdemi otamatik wectra

Arkadaşlar verimli hesabı yapabilmek için gazı tam bitirmeniz gerekiyor. Şöyleki; bir yerden gazı dolduruyorsunuz 100km sonra tekrar gidiyorsunuz almaya ama almaya gittiğiniz istasyon aynı olsa dahi pompa farklı ise basınç farkından dolayı gaz ya daha az ya da daha çok basılabiliyor. Buda sizin orijinal ölçümlerinizde hata payını arttırıyor.
Gerçek ölçüm için örn. 30 tl lik gaz alın ve taki gaz bitene kadar kullanın km. kaçsa 30 tl ye bölün.
Tek nokta enjeksiyonlu araba için ben daima böyle yapıyorum. Böylece her depo doldurmamda araba 4-5 km benzinle gitmiş oluyor. Birde tecrübemdir. Tam doldurduğunuzda tankı sanki biraz daha fazla yakıyor. O yüzden 50 tl ye dolan tankıma 40 tlden fazla gaz koymuyorum.
Şu anki yakıt tüketimim
100km/9-10lt lpg
lpg:1,65 tl ortalama kilometme maliyetim 160-175 kr.

Son düzenleme:
Ankara'da aktaş milangaz var orada 1,65 tl lpg ondan dolayı. Yoksa tüketim genel ile aynı.

bak şimdi oldu. 16 krşları görünce insan acaba bizde mi bi sorun var diye kendine sormadan edemiyor... ;)

Geri