lpg de aracınız ne kadar yakıyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ufuk_06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
DSC04599.webp

Bu da benim 16000 km'lik değerler.Astra H 2004 Elegance.
Değerlerin %10-20 fazlasını almak lazım tabi.

Son düzenleme:
Yeni ölçümler:05/06/2010

Kullanım:%70 agresif(Adıyaman-Nemrut dağı+Şehiriçi)

Toplam km(Menzil): 303km

Yol bilgisayarındaki harcanan litre: 28lt

Yol bilgisayarındaki ortalama yakıt: 9.4lt/100km

Lpg litre fiyatı: 2.00 TL

62TL ye doldu depo(31 litre)

Şu duruma göre km ye 204krş yaktı.Nemrut dağının yolunu bilenler bilirler.O kadar dikki bazen araç 2 den 1 e düşüyor ve genelde sıkıştırdım.Araç tam yüklü ve 4 kişi doluydu.Bunun dışındaki kısım içe şehiriçi kısmı.Şehiriçindede agresif kullandım.
(Brc sequental)

Arakadaşlar ben de şehiriçi 27 lt ile 320 km gidiyorum.Yani 1 lt ile yaklaşık 12 km gidiyor.

Bende yeni taktırdım OPEL astra clasic 1.6 hb arabam sıralı sistem brc taktuırdım bi kaç kere depoyu fulledim denedim şehir içinde çok yogun trafiğe girmezsem km de 155 ila 165 lira arası değişiyo.işin açığı lpg arabaların motorunu ne de olsa biraz daha fazla aşındırıyo.Ama bu ekononmide bizim ülkemizde benzinle arabaya binmek ekonnomiyi çok sarsıyo arkadaslar.bence lpg de de takılan marka ve taktırdığınız yer çok önemli..

71 tl yaklaşık 35.5 lt ve 305 Km gitti. Km de 23 Kuruş. oda yaklaşık 11.5 Lt / 100 Km

ve maksimum 90-100 km hız ile denedim.Özellikle basmadım. Bi önceki depo 275 kmde bitmişti. anlaşılan her geçen gün gazdan batıyorum.

Yeni ölçümler:05/06/2010

Kullanım:%70 agresif(Adıyaman-Nemrut dağı+Şehiriçi)

Toplam km(Menzil): 303km

Yol bilgisayarındaki harcanan litre: 28lt

Yol bilgisayarındaki ortalama yakıt: 9.4lt/100km

Lpg litre fiyatı: 2.00 TL

62TL ye doldu depo(31 litre)

Şu duruma göre km ye 204krş yaktı.Nemrut dağının yolunu bilenler bilirler.O kadar dikki bazen araç 2 den 1 e düşüyor ve genelde sıkıştırdım.Araç tam yüklü ve 4 kişi doluydu.Bunun dışındaki kısım içe şehiriçi kısmı.Şehiriçindede agresif kullandım.
(Brc sequental)

Gokhan kardes senin araba 2.0 dimi? degerlerin cok iyi maasallah.. haftaya bende zavoli taktiriyorum bakalim senin degerleri yakalayabilcemmi :D

Gokhan kardes senin araba 2.0 dimi? degerlerin cok iyi maasallah.. haftaya bende zavoli taktiriyorum bakalim senin degerleri yakalayabilcemmi :D

Evet 2.0LT.Aslında daha çok yakacağından korktum çünkü Nemruta gidilen yol cidden çok dik.İnşallah sizde lpg nin keyfini 2.0 litre ile sürersiniz.Çoğu 1.6 dan az yakıyor...

iyi dileklerin icin tesekkurler. benim araba otomatik vites oldugundan biraz daha fazla yakar diye dusunuyorum..

80 liraya 1.99 dan
şehirler arası klimalı yüklü ve 5 kişi ile 305 km
şehir içi yogun trafik yarı klimalı olarak 170 km

toplam 475

bugun bujileri de periyodik bakımınıda yapacam bakalım etkiliyecekmi yakıt tüketimini

Son düzenleme:
80 liraya 1.99 dan
şehirler arası klimalı yüklü ve 5 kişi ile 305 km
şehir içi yogun trafik yarı klimalı olarak 170 km

toplam 475

bugun bujileri de periyodik bakımınıda yapacam bakalım etkiliyecekmi yakıt tüketimini

Bujiler % olarak ne kadar etkiler? ve bu buji fiyatları nedir?

Geri