lpg ve opel

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan garraro
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
vw tdi motorlar için enjektör fiyatlarından haberi olan var mı? durun ben söyleyim tanesi 1800 lira ;)

ayrıca lpg taktırmadan önce keşke araştırma yapsaydınız. forumlar bunun için var. bazı motor kodlarına lpg sorun açıyor. lpg'yi kötülemek yerine bence insan önce neye para veridğini iyi bilmeli. lpg'yi savunduğum için değil, hatta lpg'yi sevmiyorum ama yılda bir maaş çöpe atacak kadarda zengin değilim açıkçası.

lpg montajı iyi ellerde yapıldığı zaman motorda elverişli ise soru çıkartmaz. öyle olsa ticari taksiler lpg kullanmazdı dğeil mi;)

Şimdi bu iyi usta konusu her zaman gündem de olan bir konu burada bir çok konu içinde ustalardan yakınıyoruz. Diyelim LPG konusunda A firmasının ürününü firmanın sağlamlığına güvenerek alıyoruz ama takan adam aracında firmanın da canına okuyor. Buna karşın eğer ki o firmanın sahibi ben olayı o ustanın canına okur adamın ticari hayatını bitirecek kadar tazminat davası açmaz isem bende adam değilim. Ama firmalar da saldım çayıra işi yapıyor. Para gelsin de nereden gelirse gelsin olduğu sürece bir firma malına sahip çıkmadığı sürece bu işler sürekli böyle olmaya devam eder.

lpg'yi taktırırken yetkili olup olmadığını soruyor musunuz? bayiden kiti alıp kendi dükkanında montaj yapana mı gidiyorsunuz?

daha geçenlerde filtre değişimi için ustaya gittim. orjinal filtre montajına 50 lira dedi, yan sanayiye 30 lira. İbrahim şahit olaya zavoli markasının ürettirdiği ve orjinal kiti içerisinde gelen filtreyi taktırdım ben. gülü seven, çabuk solmasın diyen biraz suyu bol verecek değil mi? yan sanayi filtre bu arada 15 liraya piyasada satılıyor.

orjinal filtre, lpg enjektörlerinin montaj kontrolü, kaçak kontrolü, yeni versiyon yüklenmesi. hepsine 50 lira verip ayrıldım.

ben zavoli marka kit kullanıyorum ve Aksaray'da bu markayı montaj yapan bir kaç yer var. ancak benim gittiğim şahıs www.zavoli.com.tr adresinde adresi bulunan kişi. zaten birtek onun adresi var. diğerleri demek ki bayi değiller.

Son düzenleme:
lpg o kadar tartışılıyor ama güzel işçilik ve iyi bir marka olduktan sonra gerisi lafta kalıyor. düzenli bakımını yaptırdıktan sonrada bagajda bomba taşımak vs tamamen laf olsun diye söylenen şeyler. he sizin aracınız için astra h sanırım motor uyumsuz deniliyor ama sıvı sistem vs kullanmalarını tavsiye ediyorlar. türkiyede yeni araçlarda uyumsuzluk var sadece. ancak bazı markalar hala mpi motor üretiyor ve lpg tam uyumlu bu motorlara. motora illaki zararı vardır ama abartılacak kadar olduğunu sanmıyorum.

Geri