LPG yi tamamen boşaltmak

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan madman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda bazen geç çalışma problemi oluyor, ilk çalışmada lpg sisteminin motora gaz basması sonucu boğulma olabileceğini okudum, bu durumda LPG yi tamamen boşaltıp bir süre sadece benzinde deneyeceğim ancak LPG tankındaki LPG yi nasıl tamamen boşaltırız?

Arızalı Lpg regülatörü motora gaz vermeye devam edip bogulmasına neden olabiliyormuş, geç çalışma olasılıklarından ilk önce sorunun LPG de mi yoksa benzinde mi olduğunu anlayıp ona göre ilerleyeceğim.

Arızalı Lpg regülatörü motora gaz vermeye devam edip bogulmasına neden olabiliyormuş, geç çalışma olasılıklarından ilk önce sorunun LPG de mi yoksa benzinde mi olduğunu anlayıp ona göre ilerleyeceğim.

Aklı başında bir LPG ustası senin sorunu rahat bir şekilde çözer. Yok ben tankı boşaltacağım dersen o iş bir sürücü için çok fazla riskli bir iş. Dokunma derim.

Kötü gazı boşaltmak için bayaa bir dolaşmıştık zamanında. O şekilde bitirmeyi deneyin, daha sağlıklı olur. Ama hızlı olsun derseniz siz bilirsiniz. Biraz tehlikeli o iş.

LPG'yi boşaltmanıza gerek yok, şu konuyu baştan sona okumanızı tavsiye ederim:

http://www.mscsi.net/destek/showthread.php?t=529

özet isterseniz ama şudur,

1. regülatörda (daha doğrusu kesicide) sızdırma varsa enjektöre giden hortumu söküp alet ile sızma varmı baktırın.

2. eğer yoksa iki seçeneğiniz var, ilki enjektörlerden map sensörüne giden hortumu sökün. Bu hortumda kalan gazı boşaltacaktır. Sonra geri takın, sonra da motor soğuduktan sonra çalıştırmayı deneyin. Eğer sorunsuz çalışırsa problem enjektörlerin manifolda gaz kaçırmasıdır, enjektörleri değiştireceksiniz, veya temizleteceksiniz. Bunu teker teker enjektörden çıkan hortumları söküp alet ile sızıntı kontrolü yaparak da belirleyebilirsiniz.

Benim sorunum buydu, enjektörlere büyük ihtimalle filtrenin jelatininden bir parça kaçmış ve arasına sıkışmıştı, ordan gaz sızdırıyorda manifolda. Resimleri yukarıdaki konuda mevcut.

Gazı boşaltmayla uğraşmak yerine sizin işinizi görebilecek, çıkma bir regülatör bulup öyle yapın bence. Diğer türlü biraz zor olur.

bugün ilk işim LPG servisine gitmek oldu, tüpün vanasını sıkarak tüp çıkışını kapadılar, o andan beri enaz 10 defa çeşitli zamanlarda marşa bastım ve hiç teklemedi, emin olmak için 3-5 gün benzinde kullanacağım, galiba sorun regülatörde.

Buji ve buji kablosunu yenilemeyi bi düşünün, geç çalışma konusunda başrol oyuncusudur bu ikili, kıvılcım atlatıp motoru boğarlar, üçüncü yardımcı oyuncu da zayıf aküdür, marş kaçırır.

bugün ilk işim LPG servisine gitmek oldu, tüpün vanasını sıkarak tüp çıkışını kapadılar, o andan beri enaz 10 defa çeşitli zamanlarda marşa bastım ve hiç teklemedi, emin olmak için 3-5 gün benzinde kullanacağım, galiba sorun regülatörde.

Boşu boşuna da gazınızı harcamamış oldunuz.

Geri