LPG yi tamamen boşaltmak

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan madman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Tamam da dostum, tanktan kapatmak malesef pek birşey kanıtlamıyor, sorun tanktan sonraki herhangi bir bölümde olabilir. Yukarıda yazdıklarım uygulanırsa tam sorunun kaynağına ulaşılabilir.

Tamam da dostum, tanktan kapatmak malesef pek birşey kanıtlamıyor, sorun tanktan sonraki herhangi bir bölümde olabilir. Yukarıda yazdıklarım uygulanırsa tam sorunun kaynağına ulaşılabilir.

sorunu anlatınca LPG ci de regülatördendir dedi, ozaman önce dediğiniz gibi enjektörlerde kaçırma varmı onu da kontrol ettireyim en iyisi.

yanlız birde şöyle bir durum var, regülatörde kaçak olsa, regülatörden sonra arada birde enjektör olduğundan, motora gaz yinede gitmeyecektir, sonuçta kaçıran regülatördeki gazı enjektörler kesecek ve motora gaz gitmeyip boğulmaya yol açmayacaktır? doğru değil mi?

Son düzenleme:
aynen öyle, o yüzden sırayla kontrol edilmesi gerekiyor her birinin.

ozaman önce enjektörleri değiştirip denemek lazım, tabi eğer söküp takmadan arızalı olduğu anlaşılırsa buna gerek kalmaz.

sızıntı tespit cihazı ile nokta atışı tespit edilir

anlaşıldı, dün gittiğim usta neden bunları bana açıklamadı da buradan sora sora öğreniyorum bunları, bu ustalara akıl erdiremez oldum :confused:

bu arada, benzin kesicidende olabilir mi diye düşünüyorum, lpg de araç çalışırken benzin kesici benzini göndermeyi kesiyor, lpg de iken aracı stop ediyoruz, sonra tekrar marşa basınca benzin kesici benzini biraz geç gönderiyor olabilir mi?

Son düzenleme:
LPG servisinde enjektörleri değiştirdik, sorun devam ederse enjektörleri geri alıp regülatörü takıp deneyecekler, ancak enjektörler değişir değişmez oksijen sensörü arıza ışığı yandı ve sürekli yanıyor, değiştiren ustra eski enjektörlerin nozul çapının bayağı büyük olduğunu, yeni takılanlara büyütme gerekirse test ettikten sonra yaparız dedi, arıza ışığı yandığından beri zaten aracın lpg de çekişi de düştü, bu durumda enjektör nozul çapını büyütmeli galiba, birkaç gün bu şekilde kullansam sorun çıkar mı? servisteki usta lpg de böyle yapar sorun yok, sadece çekişteki düşüklükten şikayetçi olursan nozul çapını açarız dedi, daha önce de dediğim gibi burada gidebileceğim başka bir lpg servisi yok, bu şekilde birkaçgün kullansam ciddi sorun yaratırmı? nozul çapı büyüyünce arıza ışığı söner mi?

ustalara bırakırsanız zaten küçülttükçe küçültüyorlar, aracınızın nozülü 2.5mm olması gerekiyor, daha küçüğünü kesinlikle kabul etmeyin.

usta çapını büyütürüz deyince matkapla genişletecek gibi anladım ben, yoksa enjektörler tamamen mi değişecek?

genelde matkapla deliyorlar, çok hassas olmuyor tabi. Ben şaşmazda 2.5 orjinal nozül bulup taktırdım, çok memnun kaldım. Bir set 2.0mm ile 2.2mm de var elimde eski enjektörlerden kalan.

Geri