Mahkemeye versem?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sozberk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
araqo9.jpg
Arkadaşlar bu antalyanın kavşakları adamı sinir ediyor. tatile felan gelmeyi düşünüyorsanız tavsiyem ışıklara değil arabaların durup durmadığına bakın. geçen gün yeşil ışıkta karşıya geçerken bir baktım mercedes jip gaza yüklendiğimi hatırlıyorum. bir uyandım ki geldiğim yönde geri gidiyorum. şahit ifadelerinden anladığım kadarıyla bu mübarek 120 ile gelmiş üstüme. ben geçerse geçsin yoksa arkadan çarpsın diye gaza yüklendim. öne doğru zıpladı. sonra küüüüüüüüüt. Araba çarpma şiddetiyle havaya kalktıktan sonra yan tarftaki ford fiestanın önüne çarptı. for fiestaya bir de jip çarptı. benim arka düzen bombe verdi. panel dingil felan gitmiş. ford fiesta benim korumamda olmasına rağmen hareket edemez hale geldi. jipin ön tampon üst kaput klima vs bayağı bir hasarı oluştu. jip kırmızı ışık ihlali yaparak bana çarptı ben de savruldum fiestaya çarptım şeklinde imzaladık bir şeyler. arabaları çektirdik. kaza şokuyla aklıma gelmedi ama bu adam bizim hayatımıza kastetmişti. bunu mahkemeye verebilirmiyim. yoksa siz anlaşmışsınız felan diye mahkeme başvurumu redder mi. kasgolu olmasına rağmen bu kaza bana en az 600 ytl masraf çıkardı. üstelik fiesta benim trafik sigortamdan alıyor masrafları sanırım. benim derddim şu ben kasgo dışındaki masraflarımı bu adamdan almak istiyorum bir de bu tarfik canavarının biraz başı ağrısın istiyorum. ne fren ne dreksiyon kırma ne bir şey. arkamda iki araba geçecek yer olmasına rağmen bu denyo benim arabanın son bir metresine drek girdi. ama helal olsun opelime. 2100 kg jip 120 ile çarptı ama allaha şükür bir şeyimiz yoktu.

Son düzenleme:
Allah korumuş...çok geçmiş olsun...Eger adamın kazadan sonraki hal ve hareketleri samimi değilse verin,ama gerçekten pişmanlık duyuyorsa olan olmuş oda cezasını bir şekilde çekiyor zaten dersiniz geçersiniz...Karar bu noktadan sonra tamamen sizin sonuçta..Ama dediğiniz gibi mahkeme ne der bilemem....

çok açık ve net yazıyorum çok kızabilirsiniz ama o adamı kesinlikle ve kesinlikle 3-5 sene içeriye atmalılar bunun başka bir açıklaması yok adam size bir silah doğrultmuş tetiğine basmış ateş etmiş ama şans eseri cebinizdeki metal sigara kabına gelmişte sizi öldürmemiş gibi bişey yalansa yalan diyin bu çok büyük bir sorumsuzluktur ışıklı bir kavşağa geliyorsunuz 120km sürat ne demek sizi gaza getirmek gibi olmasın ama cinayetten başka bişey değil bu Allah korusun sakat kalsanız veya vefat etseniz bunların bedelini nasıl ödeyecek bu sorumsuz zihniyet çok üzülüyorum böyle durumlara çokta sinir oluyorum

wersende bişey olmaz sonuçta hakim olaya trafik kazası diyicek o yüzden sen kendi işini kendin hallet :D:D

mahkemeye veremezsin cün ki olay ceza davası ve o anda şikayetçi oldugunu belirtecek şekilde kaza mahalliyle ilgilenen kolluk kuvvetlerine ifade vermen gerekliydi... artı adli rapor ların da tanzim edilmesi kaza mahallinin polis tarafından krokisinin çizilmesi aracların hareket ettirilmemesi ve olaya karışan tum suruculerin sanık olarak degerlendirilecegi bir dava acılması lazımdı... normalde bunu şikayetçi olan birisi bulundugu an kamu davası şeklinde savcılıgın acması lazımdı ama ya sallamadılar ya da sizin anlaşarak birbirinizden şikayetçi olmamanız otomatikmen olayı yargı surecinden cıkarttı...dava acılsaydı sen de suclu durumunda yargılanacaktın artık kim beraat ederse kalanlar olayla ilgili trafik kanununa uygun cezaları alacaklardı...ama maddi tazminat davası acabilirsin bunun için de sakatlık raporu gibi bir belgeye ihtiyacın olacak onun dışındaki tum para mevzularını kaskon halledıyor ve sana da baska birşey talep etmeyecegine dair bir sozleşme imzalatıyor...maddi hasarlı, maddi hasarlı ve yaralamalı, maddi hasarlı ve ölümlü gibi kaza çeşitlerinden maddi hasarlı bir trafik kazası olarak degerlendirilerek sadece maddi bedellerin karşılanması hususnda dava yurur...yaralamalı olabilmesi için yaralanman ya da yaralanıp yaralanmadıgının tespiti için adli raporunu tutacak bir saglık kuruluşuna basvurman gerekliydi...

Son düzenleme:
olayda yaralanan yok; olsaydı zaten kendi aranızda anlaşamazdınız.. Cüneyt güzelce izah etmiş zaten.. Bu tip durumlarda illa ki polis çağırılması taraftarıyım.

Geçmişolsun sami kardeşim. Ucuz atlatmışsın.
Antaya teksasmı anlamadım daha öncede hatırladığm kadaryla gümrüge giderken yandan vurmuşlardı.

Antalya trafiği dışardan bilip bilmeyen çok gelen olduğu için bayagı sakat heralde.
vuran antalyalı değildir heralde.

kaza resimleri varmı.?

Son düzenleme:
çok geçmiş olsun...

Geri