Mahkemeye versem?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sozberk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
burada bir sürü avukat (!) arkadaş sana yol göstermiş, ama ben yine de sana bir avukata danışmanı tavsiye ederim.

yaptığın harcamaları vs. zararlarını talep etme imkanın var. Bu yüzden elindeki belgeler ile bir avukata danış..o sana çok daha doğru yol gösterecektir.

antalyadaki görevlilerin başına güneş geçmiş demekki :)

polis geldi ehliyetleri ve siğortalaraa baktı tamam anlaşın dedi kaçtı gitti valla

burada bir sürü avukat (!) arkadaş sana yol göstermiş, ama ben yine de sana bir avukata danışmanı tavsiye ederim.

yaptığın harcamaları vs. zararlarını talep etme imkanın var. Bu yüzden elindeki belgeler ile bir avukata danış..o sana çok daha doğru yol gösterecektir.
kasko senin yerine bunları hallediyor zaten boşuna ugraşma...sen kasko hasarını bozdurmak istemiyorsan karşı tarafın trafik sigortasından talep edecek şekilde dava açacaksın dava da kusur oranı ile hasar oranı orantılandırılacak sana da ona göre ödeme yapılacak...oran ne çıkar zararının tespiti ne olur sen kaç gün mahkemelerde aşınırsın hesap etme diye kasko denilen şey var... açar davasını tutturur avukatı ile tazminatı olur biter...öyle sana hem kasko ödesin hem tarfik sigortası ödesin hem de karşı taraf şoförü ödesin yok

Büyük Geçmiş Olsun

Öncelikle çok çokgeçmiş olsun,Allah beterlerinden esirgesin. Mahkeme işine gelince verin abi,insan hayatı bu kadar ucuzmu bu memlekette ya.Elin oğlu gelsin sana 120'yle vursun,nede olsa onun altı kuru ya altında tank var dangalağın üstelik kaskolu...ondan sonra nasıl olsa kasko ödüyor masrafı geri kalandan banane diyip basıp gitsin! bu kadar kolay kurtaramamalılar

Teşekkür ederim allah cümlemizi korusun

kasko senin yerine bunları hallediyor zaten boşuna ugraşma...sen kasko hasarını bozdurmak istemiyorsan karşı tarafın trafik sigortasından talep edecek şekilde dava açacaksın dava da kusur oranı ile hasar oranı orantılandırılacak sana da ona göre ödeme yapılacak...oran ne çıkar zararının tespiti ne olur sen kaç gün mahkemelerde aşınırsın hesap etme diye kasko denilen şey var... açar davasını tutturur avukatı ile tazminatı olur biter...öyle sana hem kasko ödesin hem tarfik sigortası ödesin hem de karşı taraf şoförü ödesin yok

Kazada kusur oranına göre zaten karşı tarafın trafik sigortasından alırsın, karşı tarafın sigortası ile karşılanmayan hasarlar için kasko devreye girer.

Burada bahsedilen zarar kaza nedeniyle uğranılan zarardır, araçta meydana gelen zarar değil. Eğer bu kaza sebebiyle arkadaşın herhangi bir zararı olduysa (işine gidemedi, kolu kırıldı hastane masrafı oldu, veya sadece çok korktu- ki bu durumda manevi tazminat hakkı var) bunların tahsili için mahkemeye başvurabilir.

Benim bir avukat olarak görüşüm bu. Ama tabii ki bu ülkede herkes avukat, herkes doktor olduğu için herkes yorum yapar...

Kazada kusur oranına göre zaten karşı tarafın trafik sigortasından alırsın, karşı tarafın sigortası ile karşılanmayan hasarlar için kasko devreye girer.

Burada bahsedilen zarar kaza nedeniyle uğranılan zarardır, araçta meydana gelen zarar değil. Eğer bu kaza sebebiyle arkadaşın herhangi bir zararı olduysa (işine gidemedi, kolu kırıldı hastane masrafı oldu, veya sadece çok korktu- ki bu durumda manevi tazminat hakkı var) bunların tahsili için mahkemeye başvurabilir.

Benim bir avukat olarak görüşüm bu. Ama tabii ki bu ülkede herkes avukat, herkes doktor olduğu için herkes yorum yapar...
yaşa avukat bey guzel yazmıssın...işine gidemedi belgelemesi lazım... kaybının ne oldugunu da belirlemek lazım neye dayanarak belgeleyecek bunu sen cozersin...kolu kırıldı raporu lazım o da yok nasıl belgeleyecek sen onu da bulursun...manevi tazminata soyleyebilecegim hiçbirşey yok o tamamen dogrudur açabilir olayın tazminat miktarına hakim bey karar verecektir bize laf soylemek duşmez...

öncelikle çok çok geçmiş olsun bende bir zamanlar turizmde çalışmıştım geçtiğimiz günlerde haberlerde görmüşsünüzdür otobusun arabaya çarpması olayını herneyse butür olaylarda inanınki size net söylüyorum hiç mahkemelerde uğraşmaya gerek yok ama sen dersin ki benim param çok vaktimde müsait 2-3 ay aralıklarla mahkemeye gidersin sıkılırsın avukata verirsin avukatın yaptığını söyleyeyim mahkemenin ilgili kalemine gider sadece şunu der ileri bir tarihe erteleyiniz adam senden para kazanabilmek için öyle olur bu dava 3 şekilde sonuçlanır birincisi takipsizlik %50 böle oluo. 2. ise karşı adam bi anlık boşluğunuzu bulursa avukatınızıda satın alır mahkeme size döner ki genelde bu çok oluyor biliyorum bunada %49 diyebilirim. 3. olma ihtimali %1in altında olan bir durum mahkeme en az 2 yıl sürer sizi haklı bulabilir ama bu zamana kadar siz en az 3-5 kez mahkemeye gidersiniz yine bu zamanda binytl nin üstünde bir masraf olur mahkeme açılırken yok şu yok bu derken geeçketen buluo sonuc adamı suçlu bulurlar verecekleri 6aydan 5yıla kadar derler iyi halden ve dikkatsizlikten dolayı 6 ay ve 2 yıl arası bişey veriri bunu paraya çevirir faizlerle hesaplar adamım bütçesini hesaplarla en fazla 3-5bin ytl bunuda 2 yıla taksitlere böler öle gider hiç uğraştığına değmez bunu ilahi adalete bırak hakkını helal etme ama adamı sakın unutma adını sanını ismini cismini al adamım kariyerini rezil et o daha mantıklı sağda solda efe olur öle adamlar kaza yaptımda son anda kurtardımda söle olduda böle olduda die anlatırlar birde marifet gibi çok iyi hatırlıyorum dedemin bir kaza durumu vardı mahkeme 5 yıl sürdü ve dedem 8de 8 haklı iken bir ara dedem avukat ilgilenio die adama sadece para gönderiodu sonra bir gun mahkeme kararı geldi sonuc ne biliomusunu avukat karşı tarafla anlaşmıs yani satılmıs anlıcanız sonu ne biliomusunuz bugunun değeri ile tahmini 20bin ytl civarında para ödedik onuda 1 yıla böldürmüştü dedem bu gibi davaları bende netten takip ettim sonuc bizimkisi gibi nedense hep karşı taraftaki insanlar bir numaralı dolandırıcı çıkıo
tekrar geçmiş olsun bununla gelsin geçsin diyelim bu saatten sonra hayırlı gunler dilerim.

Geri