Mahkemeye versem?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sozberk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
İnanç Akalın
34 TB 8350

Astra GTC 1.6

en guzelini yazmıs biz bosuna yorum yazdık bende katılıyorum kendisi bu işin üstadı nede olsa bizimkisi başımıza gelen talihsizlik ve uyanıkların kurbanı olmak

tatlısert gerçekten teşekkür ederim görüşlerini göz önünde bulunduracağım. aslında bu olayın da öyle sonuçlanması muhtemel. ş.siz avukatmış. hayatında jip kullanmamış. arabayı boşa alamadı. torpido gözünü bile açamadı. ama hemen olay yerine barodanım diye bir avukat geldi. bir de mercedes servisinden eleman adamı hemen korumaya aldılar zaten. polis büyük ihtimalle jipten korktu kaçtı. şahsen ben öyle düşünüyorum şimdi. 200 bin ytllik mercedes jip hangi kodamana aittir kim bilir burda durup da başımızı ne diye belaya sokalım dediler.

tatlısert gerçekten teşekkür ederim görüşlerini göz önünde bulunduracağım. aslında bu olayın da öyle sonuçlanması muhtemel. ş.siz avukatmış. hayatında jip kullanmamış. arabayı boşa alamadı. torpido gözünü bile açamadı. ama hemen olay yerine barodanım diye bir avukat geldi. bir de mercedes servisinden eleman adamı hemen korumaya aldılar zaten. polis büyük ihtimalle jipten korktu kaçtı. şahsen ben öyle düşünüyorum şimdi. 200 bin ytllik mercedes jip hangi kodamana aittir kim bilir burda durup da başımızı ne diye belaya sokalım dediler.
Sana çarpan avukat mı? Eğer avukatsa hiç uğraşma, o maça zaten 1-0 önde başlar. Bir kaza davama avukat 3 sene baktı. Üç sene sonra davadan vazgeçmek zorunda kaldık. Ne kadar borcum var dedim? Davayı kazanamadım borcun yok dedi. Üç sene boyunca yapılan masrafları kendi cebinden çekti. Ne iyi insanmış değil mi? Sonradan öğrendim, davalı iş adamıymış. Ben de ne oldu bitti anlamadım.:)

Evet aynen öyle savaş abicim

Sonucu valla merak etmeye başladım. Bir avukat diğer bir avukata tazminat davası açınca sonuç nasıl olur? İlginç bir dava olur herhalde.

Yok abi henüz vermedim opelcilerin bu konudaki deneyiminden faydalanayım dedim. bir de ortada adaletsizlik var sindiremedim içime ama görünüşe göre doğal maden suyu içmem gerekiyor. hazımsızlığa iyi geldiğini öteden beri duyarım

Yok abi henüz vermedim opelcilerin bu konudaki deneyiminden faydalanayım dedim. bir de ortada adaletsizlik var sindiremedim içime ama görünüşe göre doğal maden suyu içmem gerekiyor. hazımsızlığa iyi geldiğini öteden beri duyarım
Meyvalısı iyi oluyor.:) Ben o olaydan sonra ( 1989 dan itibaren ) günde 1-2 tane içiyorum, halen zoruma gidiyor. Şakası bile kötü. 5 günde 3 büyük ameliyat geçirdim, bir hafta yoğun bakımda kaldım, 3 ayı yataktan hiç kalkmadan toplam 6 ay hastanede yattım, 3 ay tekerlekli sandalye ile, bir yıl koltuk değnekleri ile gezdim, kaza anında yanımda bulunan 3 akrabam, 2 görgü şahidi, 90 günlük iş göremez raporu, uzlaşma için 2 rüşvet girişimi, davalının bir kısmı belgelenen yalan beyanları. Bunlardan daha sağlam delil mi olur? Olmayınca olmuyor işte. İlk dava sonucu 8/6 karşı taraf suçlu bulunda, biz % 100 haklıyız diye itiraz ettik, itiraz sonucu suç oranı 8/4 oldu, tazminat ödemeyi kabul eden davalı sonunda bizden tazminat talep eder duruma geldi. Allahın adaleti, arabada şu anda tedbir kararı var. Kimbilir kimlerin canını daha yaktı. Para tekrar kazanılıyor ama bazı kayıplar tekrar geri gelmiyor. Her çorap giyişimde ( kaza sonucu dizlerim tam bükülmüyor) davalı+avukatı en iyi dileklerimle anarım. Konunun takipcisi ol ama canını da fazla sıkma. Tüm can yakanlar Allahından bulsunlar.

Amin allah ikisinin de hak ettiğini versin

her meslekte olduğu gibi maalesef bizim meslekte de görevini kötüye kullananlar var. Ama bu sizi hakkınızı aramaktan vazgeçirmemeli...

fellatore, evet ben bütün bu söylediklerini bulurum...

eğer yazılanları doğru okuyabilirsen:

demişim ki elindeki belgelerle bir avukata git o sana doğru yolu gösterir...

zararlarını talep edebilirsin...

arkadaşın aracının kaza sonucu bakıma girmesi dolayısıyla yaptığı ulaşım masrafları, hastaneye gitti kontrole birşey çıkmadı ama yine de kontrol masrafları, ruhsal açıdan o ve ailesi yıprandı manevi tazminat talep edilebilir dedim.

bunları tabii ki belgeleyebilmen ve de olayla ilintili olduğunu ispat edebilmen lazım...

ben bu belgelerin olup olmadığını bilemediğim için arkadaşa elindeki belgelerin ile bir avukata danış dedim.

geçmiş olsun

Geri