Mahkemeye versem?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sozberk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
valla antalya ile ilgili iş seyahatine gitmeden önce bişeyler anlatmışlardı dikkat et orda adam sağa sinyal verip sola döner gibi birebir gerçeğine şahit oldum ben en soldayım adam orta şeritte en sağda da başka bir araç orta şerittekinin sola sinyali yanıyo bende önüme geçicek diye yavaşladım adam tam tersine sağ tarafa geçip diğer arabanın önünden sağa döndü var mı böle bi dikkatsizlik...

çok geçmiş olsun...eğer imkanınız varsa bencede mahkemeye verin...6 yıldır hiç kaza yapmadığım arabamın sol arka kapısını yine bir jip 1 metrelik mesafede komple içeri soktu...altlarında arabaya çok güveniyorlar milletin can sağlığı önemli değil tank gibi arabaya biniyorlar kural filan dinlemiyorlar...tabiki bu bütün jip sürenleri kapsamaz ama şuana kadar gördüklerim böyleydi...bırakın trafikte olmayı yay olarak karşıya geçerken bile yavaşlama yok hiç bişey yok daha çok basıyolar gaza:mad: :mad: :mad:

bazı kazalar öenemsiz addedilebilir fakat kavşakta kırmızı ışıkta süratli geçmenin tarifi,mazereti,izahı olmaz insan hayatına kasıttan öte davranış değildir bence bu sebeple mahkemeye verin hakkınızı arayın ki bir daha yapamasın bazılarının parası çok olunca ne yapacağını şaşırıyor umarım bana denk gelmez kimin şaşıracağı belli olmaz zira......

mahkemeye veremezsin cün ki olay ceza davası ve o anda şikayetçi oldugunu belirtecek şekilde kaza mahalliyle ilgilenen kolluk kuvvetlerine ifade vermen gerekliydi... artı adli rapor ların da tanzim edilmesi kaza mahallinin polis tarafından krokisinin çizilmesi aracların hareket ettirilmemesi ve olaya karışan tum suruculerin sanık olarak degerlendirilecegi bir dava acılması lazımdı... normalde bunu şikayetçi olan birisi bulundugu an kamu davası şeklinde savcılıgın acması lazımdı ama ya sallamadılar ya da sizin anlaşarak birbirinizden şikayetçi olmamanız otomatikmen olayı yargı surecinden cıkarttı...dava acılsaydı sen de suclu durumunda yargılanacaktın artık kim beraat ederse kalanlar olayla ilgili trafik kanununa uygun cezaları alacaklardı...ama maddi tazminat davası acabilirsin bunun için de sakatlık raporu gibi bir belgeye ihtiyacın olacak onun dışındaki tum para mevzularını kaskon halledıyor ve sana da baska birşey talep etmeyecegine dair bir sozleşme imzalatıyor...maddi hasarlı, maddi hasarlı ve yaralamalı, maddi hasarlı ve ölümlü gibi kaza çeşitlerinden maddi hasarlı bir trafik kazası olarak degerlendirilerek sadece maddi bedellerin karşılanması hususnda dava yurur...yaralamalı olabilmesi için yaralanman ya da yaralanıp yaralanmadıgının tespiti için adli raporunu tutacak bir saglık kuruluşuna basvurman gerekliydi...

teşekkürler. çok aayrıntılı ve aydınlatıcı bilgiler.
Mokia
Antaya teksasmı anlamadım daha öncede hatırladığm kadaryla gümrüge giderken yandan vurmuşlardı.

Valla anlamadım burda ışığa uyan yok millet vızı vızır geçiyor kırmızda

Hagi
valla antalya ile ilgili iş seyahatine gitmeden önce bişeyler anlatmışlardı dikkat et orda adam sağa sinyal verip sola döner gibi birebir gerçeğine şahit oldum ben en soldayım adam orta şeritte en sağda da başka bir araç orta şerittekinin sola sinyali yanıyo bende önüme geçicek diye yavaşladım adam tam tersine sağ tarafa geçip diğer arabanın önünden sağa döndü var mı böle bi dikkatsizlik...

aynsını ayptı eleman bana bir ay geçmedi

Walla yazları Isparta'da kalıp sıkça Antalya'ya giden bir insan olarak söyleyebilirim ki Antalya insanlarında ışık kavramı gelişmemiş yeşil yandığına hiç güvenemiyorum biri 120yle geçiveriyo. Bunda büyük suç insanların olsa da altyapı hatası da aşırı derecede büyük. Hızla gidilen büyük yollara ışık konacaksa uzun süre yeşilin yanıp sönmesinin ardından uzunca bir sarı yanar sonra ışık kırmızıya döner. Burada çoğu yerde yeşil çok az yanıp sönüyor onun üzerine hemen bir sarı ardından da hemen kırmzı yanıyor. Bazen yeşil yanıp sönmüyor bile. Birilerinin Antalya'da bununla ilgilenen kuruluşlara azıcık büyükşehir trafik yönetim dersi vermesi gerekiyor...

geçmiş olsun dileklerinde bulunan herkese teşekkür ederim allah kimsenin başına vermesin bunu. resim ekledim bir tane arkadaşlar

Son düzenleme:
çok geçmiş olsun...eğer imkanınız varsa bencede mahkemeye verin...6 yıldır hiç kaza yapmadığım arabamın sol arka kapısını yine bir jip 1 metrelik mesafede komple içeri soktu...altlarında arabaya çok güveniyorlar milletin can sağlığı önemli değil tank gibi arabaya biniyorlar kural filan dinlemiyorlar...tabiki bu bütün jip sürenleri kapsamaz ama şuana kadar gördüklerim böyleydi...bırakın trafikte olmayı yay olarak karşıya geçerken bile yavaşlama yok hiç bişey yok daha çok basıyolar gaza:mad: :mad: :mad:

geçmiş olsun üzüldüm valla olayda görgü tanıklarının hepsi tanıdıktı. sonradan duyuyorum. birbirlerine olayı anlatırken:
- Nasıl oldu?
- Şu tank var ya şu tank geldi samiye çarptı. o da fiestaya.

gibi diyaloglar kuruluyor. aynen adamlar tank modundalar:mad:

geçmiş olsun, bence de bu adamı mahkemeye verin. Kolluk güçlerine tutanak tutturmamış olsanızda en azından kazaya sebebiyet verenin kendisi olduğu tuttuğunuz raporla tescilli olmuş oluyor. Mahkeme lafını duyunca biraz kendine gelir belki de bundan sonra adam gibi araba kullanır dey.us! (Kusura bakmayın sinirlendim şimdi böyle parababaları kendilerini bi b.k sanıyor ve bizim, ailemizin hayatına gayet rahat bir şekilde kast ediyor! Böyle olayları duyunca çileden çıkıyorum yaaa :mad:)

Bu gibi adli işlemler olay anında halledilmeliydi. Adam şimdi inkar ederse ne olacak. 4 tane yalancı şahitle iş biter, ne demek istediğimi herhalde anlamışındır. Hani şu meşhur cümle var ya " burası Türkiye " diye başlayan. Boş ver deniyorum, geç kalmışsın diyorum. Mahkeme görüşü; sonuçta maddi hasarlı bir trafik kazası şeklinde olacaktır. Bence konunun önem arzeden yeri Antalya'da görev yapan görevlilerin görevlerine fazla önem vermemeleri olabilir mi? Tatil yeri diye onlar da mı tatilde? Kuşadası da tatil yeri ama belli başlı noktalarda devamlı radar/trafik uygulaması yapılıyor. Orası da tatil yöresi. Görevliler daha bilinçli ve özverili.

Geri