maksimum hız kaç?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sahin67
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yinede hata payi olursa diye konusmustum fakat aklima su takildi yukarida alinti yaptiklarimdan 1.3 dizelde 210 km demis birisi dogruluk payi varmidir? Bana imkansiz gibi geldi.

Opel Astra Classic III...

bugün sahibindende bir ilan gördüm açıklamasının birazını paylaşayım sizinle :)

"en son 970 km uzun yol yaptım 205 tl mazot ile. şehirlerarası yolda benim kendi tüplü aracımdan daha az yakmaktadır. şehiriçi 40 krş civarı yakmaktadır. 120 km hıza 5 saniyede çıkar, sizi koltuğunuza yapıştırır. "

1.3 dizel combo ile bucak istikametinden antalyaya dönerken kepez üstünde acil durum pisti denen kısımda en son 168 gördüm dahada gitmezdi hadi çok zorlasan 170 olur ama yolda tutmak mesele o süratte. Araba nereye atsam kendimi diye bakıyor.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Benim aklimada 1.3 motor tasarruf arabasi diye geldi fakat 210'u gorunce sasirmistim..

Opel Astra Classic III...

birkaç gündür takip ediyorumda sorun bendemi anlamadım 1.6 benzinli aracım 200 yapar yapmaz. 1.3 cdti nasıl 210 yapıyo fabrika verilerinde 190 yazan araç nasıl 230 240 yapıyor :)

birkaç gündür takip ediyorumda sorun bendemi anlamadım 1.6 benzinli aracım 200 yapar yapmaz. 1.3 cdti nasıl 210 yapıyo fabrika verilerinde 190 yazan araç nasıl 230 240 yapıyor :)
Dayanamadin sende yazdın dimi :)

bugün corsayla 240 km hızla düzce yaptım geldim :D araba gitmem demiyor arkadaş bastıkça gidiyor :D
millet boşuna 2.0 2.2 3.2 motorlara para veriyor ne gerek var alın 1.3 cdti hem az yaksın hemde 240 km hıza kadar çıkıyor :D son hız falan hikaye nereden bilecek mühendisler onlar kafalarından uyduruyorlar. 1.6 vectraylada 235 dedim daha gaz pedalında boşluk vardı. biraz daha bassam 250 kesin gideri var :D

bugün corsayla 240 km hızla düzce yaptım geldim :D araba gitmem demiyor arkadaş bastıkça gidiyor :D
millet boşuna 2.0 2.2 3.2 motorlara para veriyor ne gerek var alın 1.3 cdti hem az yaksın hemde 240 km hıza kadar çıkıyor :D son hız falan hikaye nereden bilecek mühendisler onlar kafalarından uyduruyorlar. 1.6 vectraylada 235 dedim daha gaz pedalında boşluk vardı. biraz daha bassam 250 kesin gideri var :D

c 1.6 230 rahat zatende zorlasan 260 bilemedin 280 uzanır :)

Konu tamamen boş muhabbet üzerine kurulmuş .. 1.6 aracınızla 230 yaptığına inanıyorsunuz, 1.3 'ün 210 yapması neden imkansız geliyor :)

Rüzgarı arkana alırsan, rampa aşağı bir yolda, ibrede 230 km hızı 1.6 astra h araçta görmek normaldir. %5 kadran hata payı ile 218 kmh hıza denk gelir. Bu da Astra h'nin 5 ileri mevcut şanzımanı ile olağandır...Aynı şekilde 1.3 cdti uygun şartlarda ibrede 210u görebilir.. Yani gerekli gereksiz teknik tablolardaki verileri irdelemenize gerek yok...

Burada önemli olan bu hızlara ne kadar sürede ulaştığı... Bu uzun sürede iki aracın vasat performansını ortaya koyar..

Düz eğimsiz bir yolda ise 1.6 benznli astra h'nin 190ı geçmesi mümkün değildir...Eğimli yol, rüzgar yönü, kadran hata payı vs. ile şanzımanın izin verdiği 220-210 gibi hızlara şaşırmaya gerek yok..

Geri