mazot filtresindeki su

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
1.3 corsa d aracımın mazot filtresindeki suyu nasıl boşaltırım garantideyken servis boşaltıyordu ama garanti bitti şimdi kendim boşaltmak istiyorum nasıl olduğunu bilen var mı yanlız gidip yenisini alın demeyin daha 17 binde sıfırda 100 tl civarı

Şahsi fikrim :
1. Su boşaltmak için ücret almazlar...
2. O su boşaltılmazsa değil 100 TL binlerce TL zarara neden olur. 2011 model bir aracınız varken 3-5 kuruşun hesabını yapmayın...
3. 17000 km kullanılmış mazot filtresini de ilk defa duydum. Doğru anlamışsam suyunu çıkartmışsınız zaten... :)

Mazot filitresini kaç binde değiştiriyorsun?

Şahsi fikrim :
1. Su boşaltmak için ücret almazlar...
2. O su boşaltılmazsa değil 100 TL binlerce TL zarara neden olur. 2011 model bir aracınız varken 3-5 kuruşun hesabını yapmayın...
3. 17000 km kullanılmış mazot filtresini de ilk defa duydum. Doğru anlamışsam suyunu çıkartmışsınız zaten... :)

mazot filtresi 30 binde bir değişiyor bizimkilerde serviste çıkartlardı 10 bin de yaptırmıştım bakımı şimdi ara sıra ınsp4 uyarısı çıkıyor kontağı kapayınca
araca fabrikada taktıkları filtre araba 17 bin kmye gelince filtrede 17bin km kullanılmış olmaz mı?:)
100 tl parça fiyatı takmasıyla dışarıda 150 160 tlye geliyor servistede 280 tl öğrenci adama bunlar çok:)hem aynı motoru kullanan dobloda kurye aracınınkini şöför bilmediğinden 100 bin km hiç değişmeden gitmiş hala daha kullanıyoruz bir sorun çıkmadı ama çıkmaz diyede bişey yok tabi:)

Son düzenleme:
Senin yazıyı okuyunca biraz google de araştırdım genelde 15.000 km de değiştirilmesi gerektiği yazıyor.Tabi yazılanı söylüyorum senin arabadan hiç kullanmadım.Su nasıl alınır?Sanırım mazot filitresinin altında bir tapa var.Onu açarak boşaltabilirsin.Genelde gördüğüm bütün mazot filitrelerinde var.Ama hava yaparmı yapmazmı onu bilmiyorum.

Senin yazıyı okuyunca biraz google de araştırdım genelde 15.000 km de değiştirilmesi gerektiği yazıyor.Tabi yazılanı söylüyorum senin arabadan hiç kullanmadım.Su nasıl alınır?Sanırım mazot filitresinin altında bir tapa var.Onu açarak boşaltabilirsin.Genelde gördüğüm bütün mazot filitrelerinde var.Ama hava yaparmı yapmazmı onu bilmiyorum.

mazot filtresinin altında ısıtma kablosı ve sensör kablosu var izde tapa hiç elime gelmedi hava yapınca sistem kontağı açıp 10 saniye bekleyip kapatıyorsun 3 kere üst üste yapınca havası alınıyormuş serviste böyle yapıyor onlardan öğrendim kitapıkta böyle yazıyor yurt dışında bakım aralıklları dahada uzun her 30 binde bir bakıma giriyor ve 60 binde değiştirildiğini okudum vauxhall forumlarında:)tapa işine yeniden bakayım üstte siyah bir tapa var sadece anlaşılan sökücez:)

Türkiye şartları, burdaki yakıt kalitesi ve 17 bin km'lik mazot filtresi... :rolleyes:

2 hafta önce arkadaşım kötü yakıttan dizel enjektörlerini takım halinde değişmek zorunda kaldı, üstelik bilindik bir firmadan alıyordu mazotu.

Türkiye şartları, burdaki yakıt kalitesi ve 17 bin km'lik mazot filtresi... :rolleyes:

2 hafta önce arkadaşım kötü yakıttan dizel enjektörlerini takım halinde değişmek zorunda kaldı, üstelik bilindik bir firmadan alıyordu mazotu.

firma adı pek öenmli değl artık istaasyonun insafına kalmış geçen yalova yoluda full açıldı 3.58 benzin 2.5 mazotun litresi oradan alanların hali ne oldu kim bilir

bir yerde buldum ama bu ağrıza ışığı yakar mı bilginiz var mı fiyatı çok uygun bende ki bosch marka

http://www.parcayedek.com/opel-yede...esi-corsad-13-17-cdti-07-fram-fraf640015.html

Geri