megane alacagim fikrinize ihtiyacim var

ben dizel megane çok sürdüm, memnundum. bence 2. elde temiz ve uygun fiyata iş görmek için alıacak bir araba.yalnız sıfırına o kadar para verilmez.

Milliyetçilik derseniz Megane Sedan Türk malı değil zaten. Montajı burada yapılmış, aracın sadece arka kısmı Fransız çizimine ek olarak Türkler tarafından eklenmiş, üretilen her araç için Fransa' ya belirli bir para kazandıran araçtır. Parçalarının çoğuda Fransadan gelir, anahtar olan karları bile.

iddalaşmayı sevmem ama filo kiralattıgınız yerden bursadaki fabrikada olanı biteni nasıl gördünüz.Ben fabrikada uzun zaman geçirmiş biri olarak bunlardan bahsediyorum.

Çok bariz ve net şekilde eminimki arac türk malıdır. sizin bahsettiginiz montaj olayı türkiyedeki diger aracların fabrikalarında gecerlidir.mesela toyota auris modelinin sacını türkiyede hazırlar geri kalan tüm ekipman dısardan gelip monte edilir.

oyak renault türkiyede hem kasayı hemde teknik ekipmanlarını üreten tek fabrikadır.Ayrıca Renault grup içinde dacia yı hesaba katmazsak en yüksek üretim adedi bizim fabrikadadır.

üretemedigi ekipmanlarıda bursadaki yardımcı yan sanayilerden temin eder, sitemizdeki burak53 nickli arkadasımız oyak-renault koltuklarını üreten major stk da çalışıyor kendisinede danısabilirsiniz.

jantları megane2 lerde CMS firması yapıyordu yine bursada bulunan bosch fabrikasından just in time olarak çeşitli parcalar geliyor.

Yorum yapmak var birde gercekleri bilmeden ortaya iddaa atmak var yukarıda yazmıs oldugnuz bölümdeki tek gercek fransayada bir miktar para kazandırdıgıdır.

Filo kiralattığım yer değil bu işin içerisindeyim, Renault bayisindeyim yani.

Bende iddalaşmayı sevmem ve bildiklerinize ve fikirlerinize saygı duyarım. Bundan sonra benim bildiklerim bana kalsın ve konuyu daha fazla uzatmayayım.

tipini beğendiğim tek Fransız Latitude.
görüntüsü diğer Fransızlar gibi olduktan sonra isterse Mercedes kalitesi ve konforu versin, yinede Renault-Peugeot-Citroen'e binmem ve tercih etmem. yani Megane'la ilgili yorumum az buçuk belli olmuştur:) ama dizel motoruna lafım yok, Renault-Peugeot kadar az yakan dizel görmedim. Citroen nedense bu kadar iddialı değil. hatta uzun yolda lpgsiz 2.0 Laguna'yla gittiğimiz aynı yolu neredeyse aynı parayla C5 1.6 HDI ile de gittik. gariptir.:D

bana safrane 2001-2001 safrane 3.0 falan verseler hayır demem :D süper araba :D böyle fransızların kupon araçları var pegeout nun 407 sw larıda çok güzel çok hoşuma gidiyor citroenin hiç bir şeyini beğenmiyorum :D

tipini beğendiğim tek Fransız Latitude.
görüntüsü diğer Fransızlar gibi olduktan sonra isterse Mercedes kalitesi ve konforu versin, yinede Renault-Peugeot-Citroen'e binmem ve tercih etmem. yani Megane'la ilgili yorumum az buçuk belli olmuştur:) ama dizel motoruna lafım yok, Renault-Peugeot kadar az yakan dizel görmedim. Citroen nedense bu kadar iddialı değil. hatta uzun yolda lpgsiz 2.0 Laguna'yla gittiğimiz aynı yolu neredeyse aynı parayla C5 1.6 HDI ile de gittik. gariptir.:D
O Dediğiniz 1.6 HDI motorunu Peugeot ta kullanıyor zaten Peugeot la Citroen nin parçaları ve motoru aynı çünkü bu iki marka ortak bunun ismide PSA... LPG siz lagunayla dizel C5 in aynı parayla gitmesi gerçekten çok garip C5 i fazla devirli fln mı sürdünüz ki hadi öyle olsa bile 2.0 benzinli kadar yakamaz ama garip gerçekten :confused:

renault gurubuna geri dönersek bu tourer sport serisi çok güzel .. hep derim fransızdan alıcaksan sw alıcaksın dünyada en ucuz ve fiyatına oranla en kaliteli dolu sw ları üretenler fransızlar.. megan sport tourerda çok güzel bence..

Geri