Meriva ile ilgili düşünceler...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan kego
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kego

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar,

ailedeki büyümeden dolayı corsa'mı satma aşamadındayım. yerine ise meriva'nın cosmo modelini düşünüyorum. cosmo'da sanırım 1.3 cdti modeli yok. meriva kullanıcılarından (cosmo olursa çok daha iyi tabi) yorumlarını alabilir miyim? bagaj hacmi, koltuk katlanabilmesi, donanımlar vs.

çok teşekkürler

bir meriva kullanıcısı değilim ama bir çok kez kullanmıştım 1.3cdti motor o araca kesinlikle yetmiyor onun dışında yol tutuşu gerçekten güzel koltuk katlanma değişkenliğide hoşuma gidiyordu bagaj biraz ufak kalıyor ancak bana kalsa sıfır meriva cosmo yok ama ona wereceğin paraya 2.el zafira bakmalısın...

Mevcut arabamı almadan önce çok bakmıştım Meriva'ya. Tipi bayağı hoştu. Donanım ve yol tutuş da fena değildi. Ancak birgün ağırlığını öğrenince hayal kırıklığına uğradım. Tam 1300 kg. Vectra ile aynı...

1.3 dizelin de, 1.6 benzinlinin de ağır kalacağını düşünüyorum!

meriva yerine zafirayı öneririm.

aile tarzı bir araba senede bir uzun yol yaparım ailelemle gezerim dersen tam aradıgın adres yol tutuşu iyi pek performanslı diyemem ama 3000devir ustu kullanımda iyi devirleniyor

kullanmamakla beraber tipini ve iç hacmini beğeniyorum...

Meriva Da şu Ana Kadar Takildiğim Tek Konu Böyle Ağir Bir Arabaya Niye 70 Hp Lik 1.3 Cdti Dizel Motor Koyarlar. Bu Niye 90 Hp Lik Değil. Bunu Sorduğumda Ise Merivanin Performans Araci Olmadiğini Söylüyorlar.
Ben Dizelini Bu Yüzden Almamiştim. 1.6 Sini Dersen çekinmeden Alabilirsin. Motor Zayif Değil Araba Ağir. Yine De Performans Istersen Devir 3000 üstü Olmali

VALLA bizde var yaklaşık 3-3,5 senedir kullanıyoruz gayet rahat yol tutuşu ii allaha şükür pek sorun çıkarmadı MOTOR biraz hantal ama fazla sorun deil ve gayet sağlam denendi :)

aile tarzı bir araba senede bir uzun yol yaparım ailelemle gezerim dersen tam aradıgın adres yol tutuşu iyi pek performanslı diyemem ama 3000devir ustu kullanımda iyi devirleniyor
arkadaşıma büyük oranda katılıyorum.:alkis: bundan önce 110 beygirlik toyota corolla vardı. eşime araç sürmeyi o araçta öğrettim. kalkışta gaz debriyaj ayarını yaptırırken hep patinajla kalkardı. onu sattım, ailenin büyümesi nedeni ile iki yıldır bu araca biniyorum. 2004 cosmo. 1300 kg. yukarda arkadaşların belirttiği gibi çok performanslı, atik bir araç değil ama tambir aile aracı. arka bagajı iki aileyi tatile götürüp getirmeye yeter. koltuk hareketleri çok fonksiyonel. hava yastıkları, abs güven verirken elektrikli yan aynalar, cd, vb. çok kullanışlı. ben çok memnunum. yalnız otomobilden inip buna bindiğinde yüksek olup yola hakim olma duygusunun yanında sürüş zorluğu olarak ön direklerin kalınlığı nedeni ile dönüşlerde problem yaşabilirsin(alışana kadar).ayrıca lpg taktırdım 0.130 YTL yakıyor.benzinde 0.250-0.270 idi.biz dört kişiyiz. meriva bize çok çok yetiyor.5-6 kişi olmadıkça zafirayı tavsiye etmiyorum. hayırlısı ile bir seçim yaparsın umarım.

Geri