merkei kilit hakkında

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan arda042
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

arda042

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dün geçe arabamı uzaktan kitledim 2 defa (ne işe yarıyo bilmiyorum ama 2 defa kitleme özelliği var) sabah aracın başına geldiğimde açamadım yedek anahtarla da denedim olmuyo ne yapmam gerekiyo yardımcı olabilirmisiniz? birde şu sorum olcaktı elimde 2 anahtar var birisi tek yönlü olarak aracı çalıştırıyo diğeri çift yönlü olarak sizce bunlardan hangisi gerçek orjinal anahtardır?:confused:

aynı şey benimde başıma gelmişti, büyük ihtimalle akün boşalmıştır.(benim öyle olmuştu) bi elektrikçiye takviye yaptır. 2 kere kilitlemekte motor kilitini (immobilizer) devreye sokar yani aracını birileri orjinal anahtar olmadıkça çalıştıramaz

araci 2 kez kilitleme islemi hirsiz kilidini devreye sokar. 2004 yilina kadar uretilen opellerde kullanilan bir sistem. hirsiz kilidi devredeyken kapi icindeki kilit cubuklarini kaldirsaniz dahi kapilar acilmaz.avrupada arac icinde cocuk unutan sorumsuz ebeveynler yuzunden 2004ten sonra bu ozellik kullanilmadi.

basima birkez geldi sukur ki o esnada sol on kapi cami acikti. ne yaptiysam kapilari acamadim. 2 orjinal anahtar kumandasiyla denedim olmadi, iki anahtari kilide sokarak denedim olmadi, epey bi ugrastiktan sonra camdan arabaya binip servise gittim. merkezi kilit sigortasi yanmis 50kurusa bi sigorta alip taktiktan sonra duzeldi. size de tavsiyem bi sekilde kapiyi acip sigorta kutusundan kontrol edin

Geri