Muayeneden Tek seferde Geçen Vectra B

içeride bulunan far ayar düğümesi far ayarı yapmak için değil, araçta yük var iken farlar daha ileriyi aydınlatacağından, dolayısıyla karşınızdan gelen yada önünüzde giden sürücüyü rahatsız etmeyin diye ayarlamak içindir. yüksüz araçta bu düğme 0 konumunda durur. yüke göre 1, 2, 3 konumuna alırsınız. far ayarıyla alakası yoktur.

haaa "içerdeki anahtar 0 da değildi, düğmeyi sıfıra getirmeden kusurlu yazmışlar" diyorsanız o zaman başka tabii. ama bu durumda bile düğmeyi 0 konumuna getirmek size düşerdi diye düşünüyorum.

neyse, geçmiş olsun. sonuçta geçmişsiniz muayeneyi.

Bu durumu ben de biliyorum da, far ayarını yapan bilmiyor olabilir. Çünkü dediğiniz gibi Far yüükseklik ayarı ben girerken 1 deydi, muayenede 0 a getirince otomatikman yükselmiş oldu hafiften. Zaten ayarsız olsa hafif kusur yazmıyorlar.

Gecmis olsun bende kırmadan takıldım bir tek :) yoksa kusursuz yine geçerdi... Far ayarlarının kusursuz olması gerekiyor kesinlikle

hadi gecmis olsun :)

niye bu kadar gözünüzde büyütüyosunuz bu muayeneyi arkadaşlar.

muayeneden kusursuz geçmesi arabanın çok iyi durumda olduğunu ispatlamıyor ki,
trafikte güvenliği tehlikeye düşürmemesi için belirlenmiş noktalar kontrol ediliyor sadece.

bisürü dökük hacı murolar falan da var muayeneden geçen.

Artık sahibinden.com'da da görürüz bu cümleleri, değerini arttırır belki aracın :D

:D:D
2.el satışta muayeneden yeni geçmiş olması avantaj tabi. ama arabayı, markayı üstün kılacak bişey de sayılmaz.

Bence far ayarı ağır kusur olmalı ve düzeltilmeden vize verilmemeli.Standart harici xenon uygulamaları , ayarsız farlar. Biri kısa diğeri uzun görevi yapar hale gelmiş aydınlatmalar.
Gece yolculuğu cümbüş misali ne ararsan var.

katılıyorum... ayarsız farlar ağır kusur olmalı...
ama insanımız da bilinçlendirilmeli... ben arabamda 3 takım xenon kullanıyorum... kısa-uzun-sis... bir tanesi bile ayarsız değil... saatlerimi verdim ayarlamaya... kesinlikle karşıdan gelenin gözünü almaz, ayrıca ayarlayınca yolu çok daha iyi ışıtır...

ayrıca muayenede farlarınızın düşük yada yüksek olması, kusur sebebi değil ne yazıkki... ışığın dağılımına bakarlar... farınızın önüne büyük bir mercek koyup, ışığın çizgisini kontrol ederler, zaten far düşük yada yüksekse, sormadan iki dakikada ayarlıyorlar...ama ışığı hatalı dağıtıyorsa, hafif kusurlu geçiyor...

Geçmiş olsun ben baya uğraştıydım geçmek için :D Helezon yaylar-katalizör-egzos-folyo çekilmiş sinyal ve stoplar vs.vs. :D

benım cat.iptal durumda..var da içi boş:D
muayeneden geçer mi acaba.Gözden kaçarsa geçer diyen de var,geçmez gözden kaçmaz yakalarlar geçemezsin diyen de.Ne dersinz arkadaşlar_?

Benim katalizörde var ama içini boşalttırmıştım. Muayenede anlamıyorlar ve geçiyor. Bunu dert etmeyin sakın...