Nihayet yolda kaldım...

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 model güzelim aracım bunu da yaptı bana ve de bayram günü yolda kaldım... degerli ustalarımızın görüş ve yardımlarını ivedi olarak bekliyorum... ilk önce arife günü araç çarşının ortasında sorun çıkarttı. kontağı çeviriyor marşa basıyorum araç çalışıyor ama gaz vermeye musade etmeden kendi başına sarsıntıyla stop ediyordu... ya sabır birkaç deneme zar zor çalıştırdık e çalışınca da mazot kaynaklı geçici bir problem olarak degerlendirip ehemmiyet vermedik... derken bir kaç dakika sonra aracı tekrar park edip hareket etmek için geri döndüğümde araç aynı sorunu yineledi ama bu sefer inatla çalışmamakta ısrar etti... bereket kafam çalıştı da yokuş aşağı park etmiş oldugum için aracı saldım ve marşa bastım viteste oldugu için çalışınca tekrar durmadı yokuş boyunca calıştı b en de ara ara gaz verdim ve araç toparladı... ama bayramın ilk gününü sabırla bekleyen arıza ziyaret dönüşü için araca bindigimizde tekrarladı ve güzel bir bayram hediyesi verdi bize... opel assistance yi aradım kibar bir bayan beni teknik sevis görevlisine ulaştırdı ve ona sorunu söyledigim gibi BASINÇ POMPASI gibi birşeyde sorun oldugunu ve servise çekilmesi gerektiğini söyledi sağolsunlar geldiler aldılar ve ben arkasından bakmaktan başka hiçbirşey yapamadım...
1- Arıza ile karşılaşan var mıdır aranızda?
2-Ustalarımızın yorumu nedir?
3-Araç 170 km yi geçmiyordu acaba bunun temelinde de aynı arıza yatıyor olabilir miydi?
4- Hızlanma esnasında araç bazen ivmelenme de kesilme yapıyor bir boşluk ileri geri git gel sarsıntısı ve daha sonra tekrar ivmelenmeye devam ediyordu ( dizellere ait turbo lag denmişti bana bunun
için bu da acaba aynı kaynaktan mıdır)
5- Daha 3 hafta önce marş dinamosu değişen araçta bunun anormal olduğu tesbit edilememiş bu bir gariplik midir?

yardımlarınız için teşekkür eder iyi bayramlar dilerim...

Son düzenleme:

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opet euro dizel hep aynı istasyon... 9 aydır sorun yaşamıyordum ama bayram üstü oldugu için hızlı sirkülasyon amacıyla tanklarının temizlik-bakım yapılamamış olması durumu olabileceği de beni işkillendirmedi degil yani...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi kaç bakılması gereken yerler var onlardada sorun yoksa pahalıya patlar. garantı yok galıba?

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok yok... araç garanti kapsamında ondan fazla takmadım kafaya zaten... ne olabilir mesela bir anlatıversen... tam arıza şudur: araç kontagını ceviriyorum ışıklardan sonmeyen sadece yağ ve motor lambası oluyor arac calışınca motor lambası da sonuyor eger uzun sure ( 5-6 sn kadar ) calışırsa yag lambası da sönüyor. devir yavaşça düşüyor araç sarsılmaya başlıyor gaz veriyorum ama yanıt vermiyor sarsıntıyla dursam mı durmasam mı diye bir tereddütten sonra pat stop ediyor... marş basmada sorun yok çalışma da sorun yok akü de sorun yok e yakıt ta temiz oldugu bilinen bir yer den... sorun yakıt beslemesinden gibi geliyor bana... artık neyle besliyor bu motorlar bilemem... diger belirttigim maddelere de bir yorum getirirsen sevinirim senin ustalıgına güvenirim...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunun yakıt sıstemınden kaynakladıgı buyuk olasalık. yakıt filitresi, pompa, enjektör, bu sekılde arıza bu hatlar uzerınde olabılıyor birde pompanın arkasında bı regulatör var ondanda olabilir. ugrastırıcı işler bunlar. bu sıstemde en öenmlı sey temizlik. söktugumuz parçya elımız degsek kırlenıyor namussuz. söz konusu common rail olunca iş temizliğe biniyor

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bura da kullanıcı hatası gibi birşey in çıkması söz konusu olabilir mi ben nihayetinde euro dizel alıyor ve de bunu belgeleyebilecek dökümana da sahibim ayrıyeten garanti dışına çıkarmak için bana yükleyebilecekleri bir husus olabilir mi sen ce...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bura da kullanıcı hatası gibi birşey in çıkması söz konusu olabilir mi ben nihayetinde euro dizel alıyor ve de bunu belgeleyebilecek dökümana da sahibim ayrıyeten garanti dışına çıkarmak için bana yükleyebilecekleri bir husus olabilir mi sen ce...
valla servısın işine akıl sır ermez. ama sana yukleyecek pek birsey bulamazlar gıbı. eger sorun tahın ettgımız gıbıyse

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bayram günü başını ağrıttım, sağolasın yardımların için... gelişmeleri buradan bildiririm... ilgi ve alakana tekrar teşekkür ederim...

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olabilir çamura yatmak istedikten sonra bahane çok, yakıtın içine kaçak mazot karıştırılmışlarla başlayabilirler, daha bir sürü komiklik duyabilirsin.Ben çok dinledim.