oksijen sensörü

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aliserdar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bende bunu geçen değiştirdim..80 ytl verdim parçaya sanırım yan sanayi..Orj 200 ytl demişlerdii....şuan bir sorun yok...Yalnız arızalandıgında müthiş bir artış oldu yakıt sarfiyatında....
evet en az %30 etkiliyor sanırım benim araç sıkışık trafikte adeta içiyor benzini

dostlar bu oksijen sensörünü ben takabilirmiim
usta filan değilim ama arabada yerini biliorm alsam takablirimiyim taksam bi sorun olurmu

Peki oksijen sensörü lpg'de de aynı görevi sürdürüyor mu? Sadece benzin için olmasa gerek.

Aracım lpg'de çok iyi yakıyor, fakat benzini içiyor gibime geliyor.

bende 1 depo benzinle 350 km yol yaptmıştım ve oksijen sensörünü değiştirdikten sonra herşey normale döndü 220 YTL vermiştim ama arabanın çekişini bile değiştiriyor.Zengin karışım yapan bi alet.

çok basit yzlnız sökerken bağlantı kısmındaki tırnağı çek zorlama kırarsın ve bosch marka olmasına dikkat et

Bu Oksijen Sensörü 1994 A 2000 I A Kasalardada Varmi Vede Lpg Dede Ayni Işlevimi Yapiyor Murat Namli

motorun neresinde bu alet
resim varmı
1.6 motorlar için

Motorun neresinde tam bilmiyorum ama sensör bu

oksijen.jpg

Benim sensörde bozik ancak ustanın LPG var diye değişmesine gerek yok dedi.

motorun neresinde bu alet
resim varmı
1.6 motorlar için

Motorun egzosla ilk baglantı yerine yani manifolta baglı bir parça....montajı cok basit..Sensörü eskisinin yerine ucundaki delikli bölgeler monifoltun içine gelecek sekilde iki ağız anahtarla vidalıyarak monte ediyorsunuz...Diğer ucunu ise klips seklinde beyine giden kablosuna takıyorsunuz...Eger motor ışığını yaktıysa montajı yaptıktan sonra tech 2 cihazına baglayıp hata kodunu sildiriyorsunuz..Hayırlı yolculuklar..:rolleyes:

Geri