Ön cam buğu giderici çalışmıyor, bazen zor durumda kalıyorum.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gtcsmile
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Polen filitresi ıslanmış da olabilir artı ordaki tahliye boru deliği tıkanmış ıslak olabilir
söylemediniz ama iç zirkulasyon kapalı olabilir bunlara bakın zaten kokuda geliyorsa polen filitresindendir

tech2 ile kalibrasyon yaptırın bir deneyin yönlendirme yapmıyorsa

Teşekkür ediyorum yardımlarınız için.

Polen filtresi ıslanmış olabilir, delik tıkanmış olabilir demişsiniz. Benim yapabileceğim birşey varsa diye konuyu açmıştım ama söylediklerinize bakılırsa servis yolu gözüktü.

Geçen sefer Tech2 ile bağlantı sağlamayı denediler ama olmadı. Güvenlik kodunun bilinememesi yüzünden bağlanamıyor galiba.

Son düzenleme:
Bu arada sırf digital klima için kalibrasyon auto ve eco ya uzun basma ile oluyor

çoğu araç kullanıcıları klimanın yağmurlu ve soğuk havalardaki önemini maalesef bilmiyor. bu yüzden ön ve yan camlarda çok buğu oluyor. eğer ön ve yan camlar buğu yapıyorsa ve araç manuel klimalıysa ilk yapılacak iş hava sirkülasyonunu ön cama vermek ve kalorifer sıcak pozisyondayken klimayı da çalıştırmaktır. bu durumda ızgaralardan hem kaloriferin sıcağı ve hem de klimanın soğuğu gelir. ama kaloriferin sıcağı daha baskın geldiği için ızgaralardan gelen soğuk havayı hissedemezsiniz. devrede olan klima hemen içerideki nemi aldığı için buğu kaybolur. eğer klimayı kapatırsanız bir süre sonra camlar tekrar buğulanır. aynı durum dijital klimalar için de geçerlidir. camlan buğu yaptıysa klimanın göstergesi 24 derece ve üstüne ayarlanır. bu durumda hem kalorifer hem de klima devrededir. klima kısa sürede buğuyu çözer. buğu kaybolduktan sonra klimanın eco düğmesine basarak klima motorunu durdurabilirsiniz. ama bir süre sonra camların tekrar buğu yaptığını gördüğünüzde eco düğmesine tekrar basarak klima kompresörünü çalıştırmalısınız. tabii burada dikkat edilmesi gereken en önemli etkenlerden biri de kesinlikle iç sirkülasyon düğmesine basmamaktır. eğer iç sirkülasyon düğmesinin ışığı yanıyorsa ne yaparsanız yapın buğuyu çözemezsiniz.

senator 2.5

Teşekkür ediyorum.

Araç dijital klimalı. Benim sorunum ön ve yan cam için ayrılmış hava deliklerinden hava çıkmaması.

Sorunum halloldu. Teşekkür ediyorum yardımcı olmak isteyen arkadaşlara. İleride bu sıkıntıyı yaşayacak arkadaşlar olabilir. Sorun hava deliklerinin tıkalı olması imiş. Yetkili servise gidip, 70 liraya hallettim. Birçok usta anlamıyor zaten. O yüzden yetkili servise gitmek zorunda kaldım.

Geri