opcom programlama (boot sorunu)

wauxhall

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu hallettim. Programın türkçesi çalışmiyordu artık oda çalışıyor. Öğrendiğim bir şey var ki burada soruna çoźüm aramak tamamen fiyasko.

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Klon program güncelleme almaz. Güncelleme denerseniz uçar gider.

Siz ayrıca firmware uçurmuşsunuz. Opcom u açın, chipini sökün, pic programlayıcı olarak k150 almışsınız ona bağlayın okuyun yazın. Program için, sağlam opcomu pic ile okumak gerek.

wauxhall

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klon program güncelleme almaz. Güncelleme denerseniz uçar gider.

Siz ayrıca firmware uçurmuşsunuz. Opcom u açın, chipini sökün, pic programlayıcı olarak k150 almışsınız ona bağlayın okuyun yazın. Program için, sağlam opcomu pic ile okumak gerek.
Çip sökülmeden ıcsp soket ile programlanamazmı . Sorunu hallettim simdi çalışiyor da ileri bir tarihte tekrar bozulursa illa çipi sölmemeizmi lazım çunkü çok minik kartını bozma ihtimali çok yüksek.

wauxhall

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çip sökülmeden ıcsp soket ile programlanamazmı . Sorunu hallettim simdi çalışiyor da ileri bir tarihte tekrar bozulursa illa çipi sölmemeizmi lazım çunkü çok minik kartını bozma ihtimali çok yüksek.

Buradaki gibi diyorsunuz sanırım fakat opcomun araç bağlamtı soket ucunu çıkarıp onun yerine ıcsp soketi ile birbirine bağlasak çipı bu sekilde programlayabilirmiyiz
964a9fa22843b16f511a7a05f76eade7.jpg

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım eğer kart üzerindeki chip buna imkan veriyorsa programlayabilirsin ama zor bir işlem bu iş. Hem Opcom cihazındaki HEx dosyasını buldunmu. Elinde varmı hex dosyası. Öncelikle arayüz programı ile kiti çalıştırman lazım. Sonrada Pic e irtibatlayıp hex dosyasını pic entegreye yazdırman lazım. Ama bunu yapmak için Entegreyi yerinden sökemezsin karta tümleşik çünki.
Kart ı kite bağlayıp program atman lazım oda nasıl olur bilmiyorum. Biraz uğraşman veya bilen birini bulman lazım.

wauxhall

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım eğer kart üzerindeki chip buna imkan veriyorsa programlayabilirsin ama zor bir işlem bu iş. Hem Opcom cihazındaki HEx dosyasını buldunmu. Elinde varmı hex dosyası. Öncelikle arayüz programı ile kiti çalıştırman lazım. Sonrada Pic e irtibatlayıp hex dosyasını pic entegreye yazdırman lazım. Ama bunu yapmak için Entegreyi yerinden sökemezsin karta tümleşik çünki.
Kart ı kite bağlayıp program atman lazım oda nasıl olur bilmiyorum. Biraz uğraşman veya bilen birini bulman lazım.
Programlayıcının sürucusünü pc ye yükledim aygıt yöneticisinde görünüyor bu arayüzü açılıyor.allttaki resimdeki gibi.zaten opcomdaki 18f458 çipi programlanabiliyormuş. Yabanci bir siteden dosyayi indirmistim Arayüzde sağ alt kösede kırmızı kare içine alınmış yerden 18f458 i seciyorum öncesinde programlayıcıyı ve opcom u birbirine ıcsp ile bağlıyorum fakat bu şekilde döğru baglanüyirmuyum onu bilmiyorum işte 😊 nafile dosyayı görmüyor. Bağlantıda hata var gibi bu işe sıfırdan başladiğım icin aslında kolay ama eksik bilgiyle baya bi zorlaşiyor.
f24f72452c9e1fef8680122ea92b28ba.jpg

wauxhall

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et