Opel Astra Hantal !

cupido

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hantallık nasıl dik bir yokuşa gelin ve durun bakalım kalkarken ne kadar gaz ve zaman harcıyor ikincisi ben her sabah e6 arkadaşları alıyorum kdurup kalkatken aynadan bakıyorum gelan arabayla aramdaki mesafe cok diyorum ki yola cıkarım kalkıp kendini toplayana kadar adam arkamadayanıp frene basıp beni bekliyor

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Easytronik alacaksın rampada dur kalkta sorun olmayacak hill holder var..Yavaşmı kalıyo araba?Olacak okadar altınızdaki 1.3 dizel..

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tarkan(atilla) nin filminden hatirladim..
hantallar geliyooorr :D:D:D

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam 2 sene cdti kullandım. evet hantal. yok 220 yaptık neresi hantal filan diyenlere gülüyorum. evet bende 230 yaptım. yapmaz değil yapar. top speed başka şeeeey hantallık başka şey. ayrıca o 220 km hıza çıktığında o süratte ne kadar sağlıklı kalabiliyor o ayrı bi konu.
bir gün 150 ile konya-ankara gidiyorum. önümde de bi araç var vites düşüreyim sollayayım dedim. canımdan oluyordum. çekmiyor işte. bi devirden sonra gitmiyor. ayrıca arabada 3-4 kişi varken hele bi de klima açıksa tüketimi zaten sizde biliyorsunuz. şu tdci ile karşılaştırmayı bi kenara bırakın. tdci her türlü gider. bi arkadaş da cdti ın viraj kabiliyetinden bahsetmiş. çok merak ettim motorun viraj ile ne alakası var?
cdti motor ekonomi için tasarlanmış vergi avantajı olan güzel bi motor. yaptıkları yapabilecekleri ortadadır. fazla kasmamak lazım

gayet güzel açıklanmış, katılıyorum.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meraklı değilim. endişe etme.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende yazıyım :) Arkadaşlara katılıyorum top speed başka, hantallık başka ,viraj başka bir şey.

1600 devir altında hantal adeta gitmek istemiyor.1250 devirden 2000 devire getirmek uzun sürüyor.

Klima açınca hantal.

Dik Yokuşta kaldırması biraz zor.Fazla gaz vermek lazım ama korkulacak bir durum yok. Bugüne kadar kalkamadığım yer olmadı.

Kısacası bu aracı 1800 devirin altına düşürünce hantal. Öteki türlü 2000 devir ve üstü gayet canlı 2.viteste olsun 3 ve 4te bile torku hissettiriyor.

Son hıza gelince 240 yapar . Yapmışta . aratın youtube'u bir sürü videosu var. Ama 240a çıkana kadar 1dk beklersin 5dk beklersin önemli olan bence bu . 170den sonra artık hantallık başlıyor 240a kadar ayağınızı döşemeye yapıştırıp beklemeniz lazım yada arkaya da rüzgarı alacaksınız:)

Focus'ada virajda meydan okumuşsunuz ama sınıfının en iyi yol tutan araçlarından biri. Bağımsız arka süspansiyonlar focusta var. Astra'da yok.performans açısından 1.6 TDCI her türlü bizi geçer, üzgünüm:)

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beşiktaş yokuşunu bi dene :) balatalardan gelen koku

fazla zorlamayın ha:) bunlarda baskı balata sorunu oluyor. Sorun kalkıştaki zorlanma mıdır, yoksa malzemeden midir bilmiyorum ama benim sıfır astra 1.3nin balatalar gitmişti. malum garantiye de girmiyor.aman dikkat.