Opel astra hb garaj

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ern1402
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
böyle kendini direk hissettiren bi koku 2 hafta gidiyo zaten 4 lira bişi :) ha böle forma gibi 3 boyutlu olanında ortası boş olan cinsten capitoldekinde var :) anında etkiyi almak.. pahabiçilemez :rolleyes: el frenine ter için bileğe takılan kücük havlu bilekliklerden taktım, arka cama kükreyen yavru aslan astım üçgen şeklinde sora o ara bağaj üstü yere kücük galatasaray yazan eşantiyon var camada asılabiliyo ama ben serdim malum cam zaten küçük bi ton şey olmasın:D o doğuştan astralı:rolleyes: bide bu cam filmi olayına nasıl bakıyosunuz? yaza doğru en açığından istiyorum:confused: arabanın iç sıcaklıgını düşürmek ve korumak için ideal diyorlar siz neler dersiniz garaj halkı?:)

ruhsatda muayıne kısmın boşsa , 2 numara fılm yaptır yakıısıyor astralara, bu arada aslantepeden kombıne almak lazım :)

2008 yılında aldığım H kasa 1.6 Enjoy Sport(manuel, hb, gümüş gri, 115 bg) Astra'mı; bugün itibariyle satmış bulunmaktayım.
Yeni aracımın siparişini verdim, kısmetse Cuma günü işlemleri bitmiş olacak.
Aldığım yeni araç: 2011 model Astra Classic III 1.3 cdti(manuel vites, gümüş gri).
Bir anlamda, motoru hariç eski aracımın ikizini alıyorum.
Eski aracıma 38000 km bindim. Garanti hikayesi yüzünden, her sene bir defa olmak üzere aldığım servise götürüp bakımını yaptırmıştım(daha doğrusu yağını değiştirtmiştim).
Bunun haricinde kaputunu; cam fıskiyesinin suyunu tamamlamak maksadı dışında açtığımı hatırlamam. 38000 km boyunca, ilk çalıştırmada ikinci marşı istediğini hatırlamam. Gerek ş.içi, gerek ş.dışı kullanımlarda en ufak bir sorun yarattığını hatırlamıyorum. İnanılmaz derecede rafine kullanımı olan bir araçtı.
Tüm bunlardan sonra diyeceğim şey; benden alan kişide de bu sorunsuzluğu devam etsin ve kazasız-belasız günlerde binmek nasip olsun.
Diyebilirsiniz ki: bu derece sorunsuz bir aracı neden sattın?
Birincisi; kullandığım araçları genelde üç ya da dört yıl içerisinde yenisi ile değiştiririm.
İkinci el ile sıfır fiyatları arasındaki fark beni bu yola itiyor. Tabii her markada durum böyle değil. Bir önceki G kasada da böyle olmamıştı. Nedendir bilmiyorum bu kasa(H) ikinci elde çok güçlü kaldı. Bu da ayrı bir kazanç oldu benim açımdan.
Bir önceki aracımı(G kasa Astra), bir sonraki kasa ile değiştirmiştim. Önceki kasa bayağı sorunlu bir kasaydı bana göre.
Fakat bu defa: sorunsuzluğu, bana göre hala eskimemiş yüzü, yeni kasanın sorunsallarının henüz ortaya çıkmamış haliyle de sorun ve çözümlerinin şu an için soru işareti taşımaları sebebi ile eski kasaya devam etme kararı verdim.
İkinci sebep ise; Kriz yıllarını geçmiş olmamız sebebi ile trafik yoğunluğunun had safhaya çıkması, buna bağlı olarak da, kullanımımızın %80'lerini oluşturan şehiriçi araç kullanımında tükettiğimiz yakıt miktarının çok yükselmesi beni dizele geçmeye sevketti.
Kafamdaki tek soru işareti: yeni alacağım Dizel Astra'nın, herşeyini tanıdığım ve çok memnun olduğum benzinli 1.6 Astra'mı aratıp-aratmayacağı??
Kafamda hala soru işaretleri var..Bu derece sorunsuz bir aracı değiştirmek, açıkçası, durduk yere kaşınmak gibi geliyor.
Bu derece sorunsuz bindiğim bir aracın arkasından birkaç satır yazı yazma gereğini hissettim.
Burası yerimidir, değilmidir tam karar veremedim ama yine de yazdım.
Öncelikle otomobilleri, sonrasında Opel'i, özelinde ise Astra'yı yakından tanıyan, ilgilenen ve bunlar hakkında az-çok söyleyecek sözü olan biri olduğumu mesajlarımdan(çok fazla olmasa da) anlayabilirsiniz.
İnşaallah; sattığım araç yeni sahibine.. yeni alacağım araç da benim için hayırlı ve uğurlu olur.

Son düzenleme:
Yenı aracınız hayırlı olsun kazasız belasız gunlerde bınmenız temennısıyle , yenı gelıcek arabanız sızı uzecegını sanmıyorum 100 bın e kadaar kafa yormadan goturuyor..

ruhsatda muayıne kısmın boşsa , 2 numara fılm yaptır yakıısıyor astralara, bu arada aslantepeden kombıne almak lazım :)
evet ama gs bonus kart lazım onada yemiyo ki... 450 lira bide güvenemiyorum tam ileriyi göremiyorum seneye erasmusa gitme olasılıgım epey yüksek o yüzden rafa kaldırdım :sorry:

terkene: yeni aracınız hayırlı ugurlu olsun :) bence bu aracınıza daha çok bağlanacaksınız çünkü az yakıyor ve ekonomik.. çok doğru bi tercih yaptığınızı düşünüyorum benzin fiyatları malum.. alışma evresinde canınız sıkılabilir 1.6dan 1.3 dizel ilk başta gitmiyor gibi gelebilir ama zamanla onada alışıyorsunuz az yaktıkçada epey bağlanıyorsunuz:rolleyes:

selamlar garaj...
Ahmet arkadaşım senin araç hayırlı olsun astranı kac liraya sattın merak ettim ???

Hyundaileri severim çoğu kişinin aksine özellikle araba sürmeyi yeni öğrenecek kişiler için bence çok güzel bi araba :D çok yumuşak ve rahat bi kullanımı var :D

Hyundaileri severim çoğu kişinin aksine özellikle araba sürmeyi yeni öğrenecek kişiler için bence çok güzel bi araba :D çok yumuşak ve rahat bi kullanımı var :D

arabayı kullanmayı ogrenelı cok oldu bana kalsa s2000 kıralıcamda :D hergun kullanmam gereken bırsey oldugundan yapamam :D

Yok zaten o lafım sana değildi..Sadece arabanın güzelliğini anlatma amaçlıydı..çok hoşuma gidiyo gaz hassasiyeti güzel vites araları kısa..ve seri araba.. 2005 1.3 accent ile 195i görmüştük

Geri