Opel astra hb garaj

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ern1402
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
dizellerde vites geçişlerinde debriyajdan ayak çekince sizdede tık diye vuruntu oluyormu arkadaşlar birde en çok 6. viteste hissedilen şanzuman ötmesi problemi başladı.arabaya yeni binen birisinin bile dikkatini çekti bu ses nedir diye sordu.ankarada çıkmacıya uğradım elinde 4-5 tane sökülmüş 6 ileri dizel şanzumanı vardı şaşırdım .. hangi parçalar bu ötmeyi yapan acaba. parçacı şanzumanın istediğin parçalarını dağıtır veririz dedi yani parça parçada satıyor.ne yapsam acaba baskı balata ve volantın tırtlamasını bekleyip toptanmı çözüm yoluna gitsem acaba..

dizellerde vites geçişlerinde debriyajdan ayak çekince sizdede tık diye vuruntu oluyormu arkadaşlar birde en çok 6. viteste hissedilen şanzuman ötmesi problemi başladı.arabaya yeni binen birisinin bile dikkatini çekti bu ses nedir diye sordu.ankarada çıkmacıya uğradım elinde 4-5 tane sökülmüş 6 ileri dizel şanzumanı vardı şaşırdım .. hangi parçalar bu ötmeyi yapan acaba. parçacı şanzumanın istediğin parçalarını dağıtır veririz dedi yani parça parçada satıyor.ne yapsam acaba baskı balata ve volantın tırtlamasını bekleyip toptanmı çözüm yoluna gitsem acaba..

debrıyaj bilyalarınızı kontrol ettirdiniz mı =?

2005 ve 27000 km'de?

Evet araç 27.000de şaşılacak oranda çok temiz inanin çizik yok desem yeridir.Döşemeler pırıl pırıl platin gri renkte 1.6 105 hp liklerden park sensörü ekletmiş sonradan ,ve ön tanpon kiti var fazladan 24.250 ye alsam mi acaba anlaştık 24.250 ye ama iyimidir ki acaba?Yaşı beni korkutuyo aracın 1-2 yıl sonra çok fazla değer kaybına ugramaz mı araç yani 3 yıl binsem 10 yaşında olacak araç sonuçta... :(

55.000 deki diğer 1.3CDTI astraya baktık 200k yol yaptık bakmak için 2005 in yanında hurda gibi geldi bize araç ezikleri çoktu boyası yok ama her tarafı ezik arabının temizde kullanılmamış :(

Çok kafamız karıştıı çokkk :D

Evet araç 27.000de şaşılacak oranda çok temiz inanin çizik yok desem yeridir.Döşemeler pırıl pırıl platin gri renkte 1.6 105 hp liklerden park sensörü ekletmiş sonradan ,ve ön tanpon kiti var fazladan 24.250 ye alsam mi acaba anlaştık 24.250 ye ama iyimidir ki acaba?Yaşı beni korkutuyo aracın 1-2 yıl sonra çok fazla değer kaybına ugramaz mı araç yani 3 yıl binsem 10 yaşında olacak araç sonuçta... :(

55.000 deki diğer 1.3CDTI astraya baktık 200k yol yaptık bakmak için 2005 in yanında hurda gibi geldi bize araç ezikleri çoktu boyası yok ama her tarafı ezik arabının temizde kullanılmamış :(

Çok kafamız karıştıı çokkk :D
fiyatlar iniyor-iniyor, 20000 tl de takılıp kalıyor. alırken ki 500-1000 tl yi fazla düşünme, yeter ki araç temiz, satıcı dürüst ve sonraki sorunları az olsun .
24250 ye aldın diyelim; iki sene sonra da yirmiye verdin(en kötüsü), 4250 tl ye iki sene bindin sayarsın. aracı seninmiş gibi değil de, kiralamışsın gibi düşün. böyle düşünürsen daha rahat binersin.
En önemlisi de; bu sayede, aracına kutsal bir şeymiş gibi muamele de etmezsin..bendeki düşünce her daim böyledir.
En iyisini bulma yarışı içinde olmayı boşver, önemli olan ihtiyacını gidermesi, seni ezmemesi(maddi-manevi)

Son düzenleme:
herkeslere iyi haftalar

eren sana da geçmiş olsun, bela hep seni buluyor demiştin vaktiyle kendine çektin sanki. Allah daha kötüsünden korusun.

m_cevik yanlıs anlamazsan bişey sorcam 2005 araç 2013 yılında nasıl 10 yaşında oluyo?

m_cevik yanlıs anlamazsan bişey sorcam 2005 araç 2013 yılında nasıl 10 yaşında oluyo?

Fatih Bey şöyle düşünüyürum 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 hani 2011 e girdik sayılır e araçta 2005 model olunca 2014 de 10 yaşında olmuş muamelesi yapılıyor satılırken :( Yani aslında benim kendi düşüncem çocuk dogunca 1 yaşında olmaz ama satarken alıcılar bu muameşeyi yaptıkları için dedim değeri fazla kaybeder mi 3 yıl binsem araca diye?

Geri