Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .
Bagaj kapağı ve Yeni Değer Klozu

Merhaba arkadaşlar,

Bir hafta oldu astra sedanımız geleli ama iki sorum olacak tecrübeli arkadaşlara.
İlki bagaj kapağı ile ilgili. Kapağı açmak için içerden düğmeye basınca 3 kere tak sesi geliyor ama bazen kapak açılmıyor. Merkezi kilit kilitli olunca açılmıyor diyordu kılavuz ama kapım açıkken de açılmıyor. Bazen de kapatmak için üst üste birkaç kere kapatmak zorunda kalıyorum. Acaba bir problem mi var yoksa ben bir şeyi mi atlıyorum.

İkincisi ise kasko ile ilgili. Axa sigortadan kasko yaptırdım. Aldığım yer aynı zamanda kasko da yapıyordu. Artık gelip gitmekten, her ayrıntıyı araştırmaktan yorulduğum için tamam siz yapın dedim. Konuşma arasında adının sonradan "yeni değer klozu" olduğunu öğrendiğim seçeneği seçmenin benim için dezavantaj olduğunu söylediler. O an araba almanın heyecanıyla onayladım ama sonra birkaç kişiyle konuşunca bunun önemli olduğunu öğrendim. Sigortayı aradım ancak sigortacı bir aracın yeni değer klozu seçeneği çalıştırılarak sıfır değerinin geri verilmesi için yüzde 85 hasarlı olması gerektiğini, AXAnın böyle bir oranı olduğunu söyledi. Sizin aracınız yüzde 60 hasarlı olsun ve yeni değer klozu seçilmiş olsun. Şirket sizin aracınızı yenisi ile değiştirmemek için yüzde 60 hasarlı aracı yaptırmaya kalkar. Siz de haliyle çok zarar edersiniz. dedi. Birkaç sigortacı da "poliçeyi iptal et, bizde öyle birşey yok gel senin aracı biz kaskolayalım." dedi. Ama sizdeki oranı kaç bu yeni değer klozunun deyince kem-küm, hık mık dediler. Bilmiyorlar açıkçası.
Ne yapsam bilemiyorum. Hani olmaz olmaz da bu işi kulak ardı ederim, kesin benim başıma böyle birşey gelir diye korkuyorum.
Uzun oldu ama tecrübeli arkadaşlar yardım lütfen...:confused::confused::confused:

Bagajda sorun var bence kapılar kilitliyken kumandadan bir kere basıp kilidi açtıktan sonra tekrar açma düğmesine basılı tuttuğunuzda bagaj açılır kapatırkende bagajı yukarıdan bıraktığınız zaman kendi ağırlığıyla çok rahat kapanması gerek içerden tuşa basınca ses gelmeside anormal. sigorta konusunda bir bilgim yok.

arkadaslar gecende duraklama halindeyken sol aynamı kırdılar. ısıtmalı elektrkli ayna ve bayramdan sonra servise gidicem. bir kaç sorum olacak. kaza tutanağı tuttuk fakat ona gerek kalmadan aracın garantisi devam ediyor kitabına uydurup garantiden değiştirebilirlermi? parcayı sipariş verirlerken yanlış sipariş vermelerinden çekiniyorum ısıtmasızz manuel gibi. şasi nosuna göre sipariş verilebilirmi bu noya göre yanlış sipariş şansı yoktur değil mi? Birde aracim elegance paket bunlardaki ayna isitmali enyoylardada isitmali ayna varmi ? saygılar

İyi akşamlar sedancılar Muhlis evet ısıtmalı aynalar mevcut.. enjoy elegance..

Bu arada saat bugün 13:30 da yola çıkmıştım 17:40 da eve vardım Allaha şükür bir depoyla Ankaraya gittim geldim yakıt hakkında fikir olsun:)

Bu arada sedanlarımız honda civicle birlikte yolların hakimi 30 tane falan rahat görmüşümdür ankara-samsun arası:) özellikle metalik gri tutulmuş

Son düzenleme:
arkadaşlar 2011 model astra sedan enjoy plus paket aldım. navigasyon sistemi taktırmak istiyorum. ne önerirsiniz???

Geri