Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .
Merhaba arkadaşlar,

Bir hafta oldu astra sedanımız geleli ama iki sorum olacak tecrübeli arkadaşlara.
İlki bagaj kapağı ile ilgili. Kapağı açmak için içerden düğmeye basınca 3 kere tak sesi geliyor ama bazen kapak açılmıyor. Merkezi kilit kilitli olunca açılmıyor diyordu kılavuz ama kapım açıkken de açılmıyor. Bazen de kapatmak için üst üste birkaç kere kapatmak zorunda kalıyorum. Acaba bir problem mi var yoksa ben bir şeyi mi atlıyorum.

Arkadaşım aynı sorun benim arabada da oldu problem bagajı açtığında kapağı açtığında kilit kısmının sol ve sağ yanlarında iki adet lastik var bunlar vidalıdır bunları sağa veya sola çevirerek yüksekliğini ayarlıyorsun alçak olursa bagaj kapağı açılmıyor. Yüksek olursa sıkısıyor iyi ayarlamak lazım servise gittiğimde ayarladılar ama sende yapabilirsin çok kolay iyi bayramlar...

Tarık(osmanoğlu) bey resimleri koyduğunuz arabanın gövdesinde 4 lünün sağ ve solunda tuşlar war birisi bagaj açma birisi park sensörü birisi kapı kilidi diğeri boş o boşta normalde ne war:D yani aslında extra olarak ne war diyim:D

Tarık(osmanoğlu) bey resimleri koyduğunuz arabanın gövdesinde 4 lünün sağ ve solunda tuşlar war birisi bagaj açma birisi park sensörü birisi kapı kilidi diğeri boş o boşta normalde ne war:D yani aslında extra olarak ne war diyim:D

Sport tuşu yeri olabilir dizellerde sport tuşu olmadığı için boş kalmış..

Merhaba sedancılar uzun süredir yazamıyorum istanbula autoshow'a ordandan antalyaya bayram için gittim bu arada benim bacanak da 111.yıl beyaz dizel almış pişti oduk :D Benimkisi 1.6, sportta resmen çoşuyor araç. Dün gece ankaraya dönüyorum arkadan renault fluance dizel deli gibi sellektör yapa yapa geliyor sanki babasının yolu geldi dibime kadar girdi bende taktım sportta 3 saniye sonra flütün farları zor görünüyodu.

Birde başka bir konuya açıklık getiriyim bacanağın cdti dizelini kullandım 2000 devri geçtiken sonra resmen yardırıyo araba baya iyi gidiyor ama saniye tutamadım 0-100 değerini bilmiyorum benzinli kadar iyi mi?

Hepinize selamlar,bayramınız mübarek olsun.

Merhaba sedancılar uzun süredir yazamıyorum istanbula autoshow'a ordandan antalyaya bayram için gittim bu arada benim bacanak da 111.yıl beyaz dizel almış pişti oduk :D Benimkisi 1.6, sportta resmen çoşuyor araç. Dün gece ankaraya dönüyorum arkadan renault fluance dizel deli gibi sellektör yapa yapa geliyor sanki babasının yolu geldi dibime kadar girdi bende taktım sportta 3 saniye sonra flütün farları zor görünüyodu.

Birde başka bir konuya açıklık getiriyim bacanağın cdti dizelini kullandım 2000 devri geçtiken sonra resmen yardırıyo araba baya iyi gidiyor ama saniye tutamadım 0-100 değerini bilmiyorum benzinli kadar iyi mi?

Hepinize selamlar,bayramınız mübarek olsun.

O iyi gezmişsin abi:)Hayırlı olsun beyaz 111.yıllarda ayrı güzel oluyor.Aynısı benim başımada geldi peugeout 3008 ben arabayı sollarken arkama geldi tampona kadar yanaştı sonra bende biraz daha gidip sağa geldim sonra adam tekrar öndekini sollayım sağa geçmiş ben tekrar ivmelendim 200e kadar bastım heralde benim geçtiğimi örünce oyun oynamak istedi arkadaş yine arkamdan kovaladı dibibe geldi yol vermedim durdum bende sonra ışıklar çıktı ilerde orda yollarımız ayrıldı :)

Bilmiyorum benzinli kadar iyi midir performansı ama bizim arabalarda felaket gidiyor:)

tarık abi iyi dedinde benim araba dizel değilki benimkisi benzinli dizelsede bu zaman kadar 95 oktan koya koya benzine alıştırdım keratayı bendekisi ne olabilir şimdikben sana tam adını yazım arabanın moelide bak sen astra sedan 1.6 motor 115hp 1.6v 111.yıl enjoy araba bende nie yok sport :(

tarık abi iyi dedinde benim araba dizel değilki benimkisi benzinli dizelsede bu zaman kadar 95 oktan koya koya benzine alıştırdım keratayı bendekisi ne olabilir şimdikben sana tam adını yazım arabanın moelide bak sen astra sedan 1.6 motor 115hp 1.6v 111.yıl enjoy araba bende nie yok sport :(

O zaman benzinli otomatiklerde vardır..:)

sanırım dizel düz lerde war sport tuşu yada tüm dizellerde çünki şubat ayı otomobili seçilen arkadaşımızınkisi 6 iler vites ve sport tuşu war 6 iler dizellerde war demekki sport dizellerde warmış:D:D:

tarık abi ya astra sedanda yeni kasa war diolar bana çıkmıcak diolarda nedir doğrusu?

sanırım dizel düz lerde war sport tuşu yada tüm dizellerde çünki şubat ayı otomobili seçilen arkadaşımızınkisi 6 iler vites ve sport tuşu war 6 iler dizellerde war demekki sport dizellerde warmış:D:D:

tarık abi ya astra sedanda yeni kasa war diolar bana çıkmıcak diolarda nedir doğrusu?

Benimkide dizel bende yok:(.Yeni kasası çıkacak 1-2 senesi var:)Ben böyle biliyorum.Yeni kasası çıkmazsa ilginç olur devam edilmezse gerçi h kasa sedanda çok tutuldu belkide dediğin gibi bunla devam ederler.. Astra J sedan

Son düzenleme:
Geri