Opel Astra - Toyota Corolla

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Fætih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Corolla yı severim özellikle sorunsuzluğu için.Ama fiyatı 1.4 d4d elegant 47,400 bu fiyat çok uygun değil. Bakımlarıda o kadar ucuz değil. Arkadaşımda var 2006 bugüne dek 300 tl den aşağı bakım ücreti verdiğinide görmedim.

fatih hayırlı olsun corolla güzel bir araçtır yoltutuş opel konfor toyota

sağol ali abi araba 403 gibi konfor bakımından :D

hatice hanım konağı yanmış safranbolu da yazık olmuşş gitti güzelim tarihi evvvv

Abimde şu anda son kasa Corollanın dizel full versiyonu var, daha önce de 2001 model 1.6 benzinli olanını kullanıyordu. Ben Astra G 1.4 kullanıyorum diğer abimde ise H kasa 1.6 nJoy var. Yani kıyaslama için baya bir materyale sahibim :) Eski kasa Corolla aralarında en az tecrubeye sahip olduğum araçtır, belirtmek isterim...

Açık söylemek gerekirse Toyotanın eski kasası benim arabaya göre daha ferah ve ağır duruyor, kullanımda ise kendi arabamı tek geçerim. O araba daha çok konfor arayanlar için. İç mekan geniş ve rahat, bagaj hacmi geniş. Bence yol tutuş astraya göre zayıf ya da ben kendi arabamı kullanmaya çok alışmışım ondan da olabilir. Benim arabayla girdiğim hızda aynı virajlara girmeye kalktım araba saçmalamaya başladı. Ama sağlamlığına gelince, benim servise gittiğimin 5te1 i kadar abim gitmemiştir..!

Yeni kasalarla ilgili olarak da şu var, Corolla kesinlikle daha hoş görünüyor Astraya göre, tasarımda önde, iç mekan konforunda kafa kafaya diyebilirim Astra eşya gözlerinden kaybeder ama teyp ve konsol tasarımından kazanır. Motor olarak dizelde de benzinlide de Toyota üstün. Yol tutuş için çok fazla karşılaştırma yapamam çünkü iki aracı aynı yol şartlarında kullanmışlığım yok ama kullandığım şartları göz önüne alınca çok bir fark göremediğimi söyleyebilirim.

Bu arada Corollacı abimle konuşurken şunu söyledi "eski arabam bundan 2 kat daha güzeldi, keşke değiştirmeseymişim" Belki eski arabasını özlemiştir bilemem ama abimin söylediği o arabanın kesinlikle daha kaliteli olduğu ve daha güven verdiği.

2004 toyota corolla içine oturduğunuzda astra g hissi veriyor tek farkı süspansiyonu

corollanın gazı telli astranınki elektronik ama ben telli gazı tercih ederim ayrıca hidrolik debriyajlarda balata bittikçe iyice yukardan kavramaya başlıyor sinir bozucu oluyor...

benim astrada elektronik gazda vardı hidrolik debriyajda vardı iki özelliğinide beğenmiyordum...

toyotaya gelince iyi gdiyor sorunsuz fakat tipini beğenmiyorum tüm kasaları dahil tipi kötü... 2004 hb kasa güzel biraz ama diğerleri kötü buna auriste dahil olmak üzere...

Toyota-Corolla-2007-model-korola-korolla-corola-resimleren-guzel-Resimleri.jpg

Opel-Astra-Sedan-16-16V-115hp-Cosmo-1419-2.jpg

Son düzenleme:
katılıyorum..tr de ilk çıkanlar hariç diğerlerinin hepsinin dış görünümü kötü bence...güncel kasa da buna dahil..arka tasarım hiç hoş değil..

zaten bu yaz ağır bir makyaj yiyecek corolla bayi alırken uyarmıstı.

birde aklıma yeni geldi özellikle araç sürerken sol kolunu camın kenarına koyanlar için söleyim

corollada o çıkıntı çok az kolunuz tam oturamıyor

Geri