Opel Astra - Toyota Corolla

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Fætih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
2004 model d4d kullandım.
+Motoru dizel ama neredeyse benzinli kadar sessiz.
+90 beygir(yanılmıyorsam) olmasına rağmen uyumlu vites oranlarıyla araç hantal değil.
+Koltukları ilk oturuşta çok rahat ancak uzun yolda kullanmadığım için fikir belirtemeyeceğim.
+Sınıfına göre geniş iç hacim, bagaj hacmi ve ıvır zıvır gözleriyle kullanışlı.
+Dışarıdan bakılınca heybetli ve oturaklı duruşu var.
+Direksiyonu çok güzel, park manevralarında ve şehir içi kullanımda yormuyor.
+Süspansiyonun konforuna diyecek yok.Gerçekten darbe emişi ve sertlik oranı başarılı
+Gaz, debriyaj ve fren pedallarının konumlandırılması iyi.Pedallar hafif ve insanı yormuyor.
+Yakıt sarfiyatı çok düşük.

-Arka stopları ve aracın genel dış görünümü çok çekici değil.
-Özellikle dökme asfaltta iç mekana çok ses alıyor.
-Konfor ağırlıklı süspansiyondan kaynaklanan yol tutuş problemi var.Araç yanlara çok yatıyor, uzun ve dalgalı virajlarda kolayca salınıma giriyor.Aracın ön ve arka süspansiyonları(araç boşken) uyumsuz çalışıyor.Ani manevralarda önce önden, sonra arkadan kopmaya başlıyor ama limitleri yeterli.
-Debriyaj ve fren hissiz çalışıyor.Aracın pedallarına alışmak için biraz süre gerekiyor ama kullanım rahatlığını düşünürsek bu problem sayılmaz.
-Direksiyon yol hissini sürücüye fazla taşımıyor, bu benim için olumsuz bir özellik.
-Gece göğüs ve gösterge aydınlatmasının rengini pek beğenmedim.
-Araç ani frenlerde öne doğru yumuluyor, bu da abs nin erken devreye girmesine sebep oluyor.
-Klima açılınca araç performansında hissedilir düşüş gözlemledim.
-Kaportası çok ince, bazen ufak yaslanmalarda bile göçebiliyor.
-Göreceli bir mevzu ama ben direksiyondayken çok fazla güven hissi alamadım.Özellikle sert dönüşlerde araç birdenbire izinden çıkabiliyor.Çok oturaklı bir hava yaratmadı bende...

Benim kullaım fikirlerim böyle...

abi birde sana bir sorum olacak benım astrada radyator suyu 35C cıkınca sıcaklık lpg devreye giriyor.treflexte nasıl birde sitelerinde baktım resimlere insigniaya takmıslar hiç birşey yok motorda gözükmüyor enjektorlerden ses gelıyormu. performans kaybı yok diyorlar pek inanası gelmıyor insanın ama ben atikerde bileçok az hissederken treflexin sistemıne gore mantıklı gelıyor...kafam karıstı bi yardımcı olun :)

enjektörlerden kesinlikle en ufak ses gelmiyor genel yapısı itibariyle ortalıkta gezinip görünmeyen bir sistem manifold daha önceden hesaplanmıs uygun bir yerden deliniyor lpg nin girişi benzinden bagımsız yapılıyor.

emme manfoldu arkada olan araclarda görmek için bir kaç parca sökmek gerek benim vectrayı satarken bakmaya gelenler hani lpg vardı yok işte demişlerdi :)

megane a da hemen taktırdım emme manifoldu önde, kaputu açınca görünmüyor ama içeri eğilince gaz hortumu ve filtresi görünüyor

tleflex in dyno testlerine bakmıstım 170hp lik arac 179 gibi bir deger vermişti.

%5 lik bir performans artısı diyebiliriz.

amcamla konustuk karabüke yakın nerelerde var onları arastıracam su an ıstanbuldayım ben ama arabanın gelıp gıtmesı bıraz sıkıntı su an istanbula.bi getirebilirsek istanbulda neresını onerırsınız.yada ankarada...

2004 model d4d kullandım.
+Motoru dizel ama neredeyse benzinli kadar sessiz.
+90 beygir(yanılmıyorsam) olmasına rağmen uyumlu vites oranlarıyla araç hantal değil.
+Koltukları ilk oturuşta çok rahat ancak uzun yolda kullanmadığım için fikir belirtemeyeceğim.
+Sınıfına göre geniş iç hacim, bagaj hacmi ve ıvır zıvır gözleriyle kullanışlı.
+Dışarıdan bakılınca heybetli ve oturaklı duruşu var.
+Direksiyonu çok güzel, park manevralarında ve şehir içi kullanımda yormuyor.
+Süspansiyonun konforuna diyecek yok.Gerçekten darbe emişi ve sertlik oranı başarılı
+Gaz, debriyaj ve fren pedallarının konumlandırılması iyi.Pedallar hafif ve insanı yormuyor.
+Yakıt sarfiyatı çok düşük.

-Arka stopları ve aracın genel dış görünümü çok çekici değil.
-Özellikle dökme asfaltta iç mekana çok ses alıyor.
-Konfor ağırlıklı süspansiyondan kaynaklanan yol tutuş problemi var.Araç yanlara çok yatıyor, uzun ve dalgalı virajlarda kolayca salınıma giriyor.Aracın ön ve arka süspansiyonları(araç boşken) uyumsuz çalışıyor.Ani manevralarda önce önden, sonra arkadan kopmaya başlıyor ama limitleri yeterli.
-Debriyaj ve fren hissiz çalışıyor.Aracın pedallarına alışmak için biraz süre gerekiyor ama kullanım rahatlığını düşünürsek bu problem sayılmaz.
-Direksiyon yol hissini sürücüye fazla taşımıyor, bu benim için olumsuz bir özellik.
-Gece göğüs ve gösterge aydınlatmasının rengini pek beğenmedim.
-Araç ani frenlerde öne doğru yumuluyor, bu da abs nin erken devreye girmesine sebep oluyor.
-Klima açılınca araç performansında hissedilir düşüş gözlemledim.
-Kaportası çok ince, bazen ufak yaslanmalarda bile göçebiliyor.
-Göreceli bir mevzu ama ben direksiyondayken çok fazla güven hissi alamadım.Özellikle sert dönüşlerde araç birdenbire izinden çıkabiliyor.Çok oturaklı bir hava yaratmadı bende...

Benim kullaım fikirlerim böyle...

gökhan abi çok güzel tespitler yapmıssın;)

2004 ü kullanmadım ama 2010 lardada çakıllı yol bozuk asfaltta çok ses yapıyor

davlumbazın arasından bakınca gördümki orada yalıtım kullanmammıslar adamlar japonyanın amerikanın kaymak asfaltı var sanıyor bizde :)

kaportanın ufak yaslanmalarda göçmesine gelince;

aracın tüm parcaları kıvrımsız dalgasız düz bir yapıya sahip buda daha çabuk göçmesine esnemesine yol açıyor.

debriyajı tam benim istedigim gibi yumusak ama frene alışmak gerekiyor biraz altlarda kavrıyor.

frelere katılıyorum :D ilk aldığımız gün amcam arkada oturmustu frene bastım amcam kafasını koltuğa vurdu ondan sonra malum cümle :D senin kullanacağın arabayada sana diye uzayıp giden söz.... :D :D

gökhan abi çok güzel tespitler yapmıssın;)

2004 ü kullanmadım ama 2010 lardada çakıllı yol bozuk asfaltta çok ses yapıyor

davlumbazın arasından bakınca gördümki orada yalıtım kullanmammıslar adamlar japonyanın amerikanın kaymak asfaltı var sanıyor bizde :)

kaportanın ufak yaslanmalarda göçmesine gelince;

aracın tüm parcaları kıvrımsız dalgasız düz bir yapıya sahip buda daha çabuk göçmesine esnemesine yol açıyor.

debriyajı tam benim istedigim gibi yumusak ama frene alışmak gerekiyor biraz altlarda kavrıyor.

2004 yazmışım o 2008 olacaktı.Yanlış bilgi.Kullandığım senin aracın kasasından yanılmıyorsam.

Geri