Opel Corsa 1,0 Eco Club hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

UberJager

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli forum müdavimleri.
Bir zamanlar oldukca ilgimi ceken , zamanında bir çok ödül almış Opel corsanın Eco versiyonuna (2002-2005) oldukca hayrandım.

Bu arabayı şimdi alıcak gücüm var, fakat, ilerleyen yaşı ve yüksek fiyatları nedeniyle biraz tedirginim.

Üstündeki Easytronik 5 ileri şanzıman yarı otomatik viteslerin ilk örneklerinden. Sarsıntılı vites gecişleri pekte umurumda değil. fakat bu vitesin gideri bakımları nedir. ne kadar dayanır.

3 silindirli motor 15,000 km de bir bakım aralığına sahip olarak Avrupa servis ödülü aldığını zamanında okumuştum. Bu motor şu an 10 yaşında, ne kadar dayanaklıdır.

Bakım maliyetleri ağır bakım maliyetleri nedir. Bu arabayı alsam 5 sene aklım rahat kullanabilirmiyim.

Arabanın tipine , dar lastiklerine, deliksiz jant kapaklarına, modern tipi dok hoşuma gidiyor. Aradan 14 yıl gecti arabadaki tasarım halen günümüzde en modern aracladan bile geri değil. Üstündeki otomatik şanzıman zaten 3000 devirde bir vites takıp ekeonomi yapıyor olması bile harika.

Varsın 18 saniyede 100 km hıza cıksın, önemli olan saate 50 km hıza 5 saniyede tırmanıyor olmasıdır benim için.

Merhaba değerli forum müdavimleri.
Bir zamanlar oldukca ilgimi ceken , zamanında bir çok ödül almış Opel corsanın Eco versiyonuna (2002-2005) oldukca hayrandım.

Bu arabayı şimdi alıcak gücüm var, fakat, ilerleyen yaşı ve yüksek fiyatları nedeniyle biraz tedirginim.

Üstündeki Easytronik 5 ileri şanzıman yarı otomatik viteslerin ilk örneklerinden. Sarsıntılı vites gecişleri pekte umurumda değil. fakat bu vitesin gideri bakımları nedir. ne kadar dayanır.

3 silindirli motor 15,000 km de bir bakım aralığına sahip olarak Avrupa servis ödülü aldığını zamanında okumuştum. Bu motor şu an 10 yaşında, ne kadar dayanaklıdır.

Bakım maliyetleri ağır bakım maliyetleri nedir. Bu arabayı alsam 5 sene aklım rahat kullanabilirmiyim.

Arabanın tipine , dar lastiklerine, deliksiz jant kapaklarına, modern tipi dok hoşuma gidiyor. Aradan 14 yıl gecti arabadaki tasarım halen günümüzde en modern aracladan bile geri değil. Üstündeki otomatik şanzıman zaten 3000 devirde bir vites takıp ekeonomi yapıyor olması bile harika.

Varsın 18 saniyede 100 km hıza cıksın, önemli olan saate 50 km hıza 5 saniyede tırmanıyor olmasıdır benim için.

Hocam o araba üzerindeki 1.0 motor avrupa standartlarına göre yapılmıştır, ben 1.6 motora sahip arabamla sollamaya çıkarken tedirgin oluyorum, bence siz 1.0 motorla 5 yıl yaşamazsınız araba hızlanmıyor diye sinirden yıpranırsınız(sollama yapmadan yolculuk yaparsanız iş değişir)

kısa mesafe şehir içi kullanım için uygun

4 kişi yokuş çıkamadığımızı bilirim :D

Ekonomi yönüyle şehir içinde binilecek bir araç ki motoru herşeyi söylüyor.

Şanzuman ilk nesil easytro olduğu için her an patlamaya hazır bomba gibi düşünün maalesef. Bu yaş, yıl itibariyle değil ilk serinin sorunlu olması sebebiyledir(2007' de revize edildi 2. nesil çıktı). Bakım olarak standart baskı balatalı fakat arıza durumunda extradan şanzuman beyni revizesi(500 TL civarı) gerekebilir. Programlamasını da tech2 ile kolayca yapıyorlar bildiğim kadarıyla.

Alınır mı tabiki alınır. İşinize geliyorsa, size uygunsa, şehir içinde kullanacaksanız neden olmasın. Fakat birsüre sonra performans yönünden sıkılırsanız birşey diyemem. Ha bu arada 1.0 gitmez diye birşey yok hatta şehir içi 1-2 viteslerde farketmezsiniz bile, sonrası ağırlamaya geç kalmaya başlar haberiniz ola.

Karar sizin.

Astra 1,6 yı almadan önce 6 yıl kadar kullandım suan ailenin ikinci aracı olarak hala da bizdedir . şehir içinde gayet kullanışlı bir motor hala benzinde binmekteyiz. 50 tl benzinle 150km civarı gidiyoruz....

Cok ıyı bır arabadır, sakin kullanmayı seviyorsanız cok ıdeal bîr araçtır , yanlış hatırlamıyorsam Türkiye'de yapılan eco yarısında en uzun yolu 100 km de 2,4lt benztin yakarak çorap ile arabayı kullanan şoföre araba hedıye edılmıstır. Geçenlerde ikinci araba olarak 15 bın tl ye saat farkıyla kaçırdığımız ve cok üzüldüğüm bır arabadır kendısı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri