Opel Corsa 1.0 & Peugeot Partner 1.9D

Opel Corsa 1.0 & Peugeot Partner 1.9D

• Peugeot Partner 1.9D

Oy: 23 41.8%
  • Opel Corsa 1.0

Oy: 7 12.7%
  • Kıyaslancak araba değiller..:D

Oy: 25 45.5%

• Kullanılan toplam oy
    55
  • Anket kapatılmış .

0mercan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk önce merhabalar arkadaşlar bizim sitede oturan bir abi var arabası Partner 1.9 d bana diyorki benim araba seninkini geçer diyor dedimki geç dedim benim arabayı bi kullan kullandı bildiğiniz gibi easytronic olduğu için alışması gerekiyor yavaş dedi benimle iddaya girmek istiyor ve deniyeceğiz..sizce hangisi daha hızlıdır gerçi karşılaştırcak araba değiller ama ben sorimde iddayı kazanimm.. 25 kmlik bir yolda hızlanma saniye bakımı felan hangisi geçer ben arabayı düzde kullanıcam ona göre sizce hangisi alır..??

Peugeot Partner 1.9D Opel Corsa 1.0
1900 cc dizel 1000cc benzinli
71 hp 59 hp

benim önceden partnerimde vardı ama ben corsamla 2 nci vitesle corsada 90 yaptım..
partner le ise 70 yaptım..

SİZCE HANGİSİ..??

Son düzenleme:

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence partner alır.2. viteste yapılan son hız önemli değilki.
Kalkışta vs alır her türlü alır gibi

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede her türlü alır. Sonuçta hem dizel hemde hacim büyük Corsa yanında zayıf kalır gibime geliyor.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2. viteste sen 90 yapana kadr muhtemelen o 4. viteste 100ü çoktan devirmiş olacak...

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
1.4 corsa yada 1.3 cdti deseydin tamam derdim ama... sakın iddaya girme derim...
partner kullandım inanılmaz araba sonuçta 1.9 motor var Bide benim bildiğim kadarıyla 71 hp değiller daha fazla olması lazım :S gerçi beni kullandığım araç 140 hp di

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa easytronic 4 ileri vites mi 5 ileri mi?

2de nasıl 90 yapıyor bu araç merak ettim ben 90ı geçemiyorum 2. viteste :)

partnerde turbo yok sanırım '1.9 D'. öyleyse hantal bi araçtır. ama ECO'da hantaldır:). 10 hpden dolayı bir adım önde olabilir partner.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa 1.3 dizel olsa affetmezdi ama bu şekilde 1.9 Dizel Partner alır. Küçümsenecek araba değil. Ben bindim, güzel hızlanıyor.

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
partnerin teknik verileri

Motor, performans
Peugeot Partner'ın 1.9 litrelik, atmosferik dizel motoru 4600 d/d'de 71 HP güç, 2000 d/d'de 120 Nm tork üretiyor. Alt devirlerde biraz zayıf kalan motor üst devirlere doğru canlanıyor. Hızlanma testlerinde 0'dan 100 km/s'ye 18.7 sn'de ulaşan Partner' in 144 km/s'lik maksimum hızı şehir içinde yük taşıyacak bir ticari araç için yeterli. Esneklik testlerinde 60 km/s'den 100 km/s'ye 4'üncü viteste 13 sn, 5'inci viteste 17.6 sn'lik değerler kaydedildi. Partner'ın ilk hızlanması iyi olmasına karşın ara hızlanmaları çok başarılı değil. Peugeot Partner'ın en etkileyici ve ticari araç sahipleri için en cazip yönü yakıt tüketimi. Boş ve yüklü olarak test ettiğimiz Partner'in 100 km mesafedeki ortalama 6.2 litrelik motorin tüketimi oldukça ekonomik.

corsanın verileri

Motor, performans
Corsa Eco'da kullanılan 973 cc hacimli motor, 1997 yılında geliştirildi. Corsa'nın yanı sıra Agila'da da kullanılan üç silindirli, üstten çift eksantrikli, silindir basma dört supaplı ve tamamı alüminyum alaşımdan imal edilen motor, 5600 d/d'de 58 HP güç, 3800 d/d'de 85 Nm maksimum tork üretiyor. Euro 4 egzoz emisyon normlarına uygun yapıdaki motor, ürettiği sınırlı güç ve tork doğrultusunda oldukça mütevazı bir performans gösteriyor ki, bu da otomobili, şehir içinde az yakıtla çok mesafe kat etmeye yarayan bir ulaşım aracı kimliğine büründürüyor. Zaten Corsa'da performans arayanların tercih etmesi gereken kısaltma, "ECO" değil, "GSi" olmalı. Yüksek performansla düşük tüketimse her otomobil üreticisi ve bütün kullanıcıların arzuladığı ama ne yazık ki henüz gerçekleştirilememiş bir hayal. Yaptığımız test sürüşü ve ölçümler, Corsa Eco'nun yolcularını A noktasından B noktasına ulaştırmaktan fazlasını vaat etmediğini net olarak ortaya koydu. Ani ve ateşli hızlanmalardan hiç hoşlanmayan Corsa Eco, en sıradan sollamalara bile sürücüsünden sabır istiyor. Kalkışlarda son derece ağırbaşlı kalan otomobil 0-50 km/s hız-lanmasını 7.4 sn gibi uzun bir sürede gerçekleştirebildi. Fabrika verilerine göre 0-100 km/s hızlanması 17.0 sn olan Corsa, test ölçümlerimizde 20.7 sn'nin altına inmeyi başaramadı. Yüksek hızın Corsa Eco'nun mesleği olmadığı da 37.3 sn süren 0-130 km/s hızlanmasında ortaya çıktı. Ara hızlanma ölçümlerinde de 60-100 km/s hızlanmasını 13.3 sn'de gerçekleştiren otomobil, 90-120 km/s hızlanmasınıysa 15.1 sn'de tamamlayabildi. Sportif otomobillerin test tüketimleriyle ilgili yaptığımız yorumlar Corsa Eco'da tersine dönüyor. Çünkü sportif otomobiller için çoğu zaman "yüksek performansın bir de eksisi var" yorumunu yaptık. Corsa Eco'daysa bu yorumumuzu "bu kadar düşük performansın elbette bir de artısı var" olarak ters çevirebiliriz. Test süresince 100 km'de sadece 4.8 litre kurşunsuz benzin tüketen otomobil, 45 litrelik deposuyla yolcularına 937 km'lik menzil sunabiliyor. 90 km/s aşılmadan yapılacak sabit hızlı seyahatlerle bu menzili 1000 km'nin üzerine çıkartmak mümkün gibi görünüyor.

Son düzenleme: