opel en çok şikayet alan araç mıdır?

Eski arabam 97 astra F di, şimdi ise 2009 Astra H. Ankara'dayım ve hiç yanyana golf 5'i trafikte görmedim. Ama benle beraber trafikte 3 bazen 4 bazen 5 tane astra H yanyana veya önlü arkalı gelebiliyoruz. Buda demektir ki bu kadar çok olan arabanın şikayetinin de olması normal. Bakın mesela Arçelik şikayetine çoktur. Birde Whirpool şikayetine bakın azdır.
Herkesi de memnun edemezsiniz. Size göre performansı düşük araç başkasına süper gelebilir mesela. Ya da size göre servisi iyidir, başkasına göre kötüdür. Kalite göreceli bir kavramdır. Herkesin kalite anlayışı farklı yani. O yüzden standartlar var.
Bence Opel kalitesini kanıtlamış ve standartların üzerinde bir otomobil imalatcısıdır. Memnuniyetsizlik de görecelidir.

1 seneden bıraz fazla oldu servıs bakımlı aldım 2004 model 72 Bindeydi ılk arızası dıreksıyon pomposından oldu 960 lıraya yaptırdım kazalı arabadan cıkma servıste kat kat pahalı ıkıncı arızası motor beynı yakıt pompasına eksı saşe yollamıyormus masrafı 200 lıra ıstanbula gıttım bızsat beyıncıde yaptırdım burdan yollasaydım 400 lıraydı yapılan seyde sadece bı leyım okadar....

eski araba arızaya açıktır sadece opel değil. Ama iyi bakarsan aracını hissederek kullanırsan sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. En azından yolda bırakmaz.
Birde servislerin eski arabalara karşı umursamaz tavırları olmasa hiç sorun olmaz aslında.

sorun yok

tamamen sorunsuz.2006 model corsa hiç sorun yok.

Bence opelin bir suçu yok, suçlu bozuk yakıt satan akaryakıt bayileri ve deneme yanılma yoluyla tamir yapmaya çalışan ve arabaya faydadan çok zarara veren iş bilmez servisler

Su yasima geldim yillarca opel sürdüm...tabiiki mercedes sifir,VW kullandim ama opeden hic sikayetim olmadi...su türkiyedeki kadar ama bakincada sunu söyleyebilirim ekseriyetle ya cok eski araclarda problem cikiyor veya yakitdan olan bir sorun karsima cikiyor...diger araclara bakinca aslinda su zamanlarda ekseriyetle elektronik aksamlarda ve agr ve sensor problemleri cokca karsimiza cikiyor araclar hassaslasti tabiiki,lakin sunu unutmayin bu bütün araclarda yan sanayi ürünü...yani vdo,bosch siemens vs....simdi bu parcalarin bozulmalari veya problem cikarmalari bütün araclarda var sonucta....opel bu konuda diger araclardan herdaim iyidir...sizler diger araclari görmediniz...Alin mercedes sirf motor catlamalrinda bu sene 100binin üzerinde araclarini geri cagiriyor ve unutmayin dünyada bu hatalar yüzünden müsteri motorunu yaptirmaz yerine tazminati ile yeni arac ister ve verilirde...opel türkiyede bakinca ekseriyetle eski araclar problem cikariyor ve bunlar servis bakimi görmez yolda kaldikca yan sanayiye yaptirilir ve parca da yan sanayiden olunca problem cogaliyor birde yakiti buna eklersek üzerine tuz ve karabiber oluyor...arti yeterince usta olmayisi....
OPEL bircok kullandigim aracin icinde yine en ucuzu ve en iyisi Kendi klasinda en iyisi derim...

Su yasima geldim yillarca opel sürdüm...tabiiki mercedes sifir,VW kullandim ama opeden hic sikayetim olmadi...su türkiyedeki kadar ama bakincada sunu söyleyebilirim ekseriyetle ya cok eski araclarda problem cikiyor veya yakitdan olan bir sorun karsima cikiyor...diger araclara bakinca aslinda su zamanlarda ekseriyetle elektronik aksamlarda ve agr ve sensor problemleri cokca karsimiza cikiyor araclar hassaslasti tabiiki,lakin sunu unutmayin bu bütün araclarda yan sanayi ürünü...yani vdo,bosch siemens vs....simdi bu parcalarin bozulmalari veya problem cikarmalari bütün araclarda var sonucta....opel bu konuda diger araclardan herdaim iyidir...sizler diger araclari görmediniz...Alin mercedes sirf motor catlamalrinda bu sene 100binin üzerinde araclarini geri cagiriyor ve unutmayin dünyada bu hatalar yüzünden müsteri motorunu yaptirmaz yerine tazminati ile yeni arac ister ve verilirde...opel türkiyede bakinca ekseriyetle eski araclar problem cikariyor ve bunlar servis bakimi görmez yolda kaldikca yan sanayiye yaptirilir ve parca da yan sanayiden olunca problem cogaliyor birde yakiti buna eklersek üzerine tuz ve karabiber oluyor...arti yeterince usta olmayisi....
OPEL bircok kullandigim aracin icinde yine en ucuzu ve en iyisi Kendi klasinda en iyisi derim...

kesinlikle katılıyorum.....

valla abıler arabayı alalı bır bucuk seneden bıraz fazla olmustur toplamda 3 arıza yaptı 1.DireksıyoN pompası arıza 900 tl yı buldu
2.Motor Beyni yakıt pompasına eksi saşe yollamıyormus 400 lırayı buldu
3.Yine motor beyni arızası bu ana röle arızası fonkısyn kesıntısı suan 400 bulduk araba daha sanayıde ustalarla kanka olduk

2008 Ekim de 99 opel vectra aldım forumdaki şikayetlerin yoğunluğundan dolayı aracımı tedirgin kullanıyorum. Anlatılanların bir kaçını yaşadım. Örnek rolanti ayarlayıcısı, yağ yakma, damlatma, su devirdaim pompası gibi. Ama aracımı çok seviyorum. Bu ufak tefek şeylerin her araçta olabileceğini düşünüyorum.... 2009 Ekim

Geri