opel en çok şikayet alan araç mıdır?

Yaşım gereği uzun süreli, değişik model ve markalarda araba kullandım. Bu dördüncü Opel'im. Bütün araçlarımın bakımlarını zamanında yaptırırım, Opel'ler dahil diğer araçlarım da beni fazla üzmedi. Araçların markası önemli değil, bakımlarının zamanında yapılması önemli. Bazı markalar adi diye tanımlanan basit, ucuz yan sanayi yedek parçaları sevmezler, Opel'ler ise hiç sevmez.

Benimde astra sedan 2008 1.3 cdti aracım var sıfır aldım ve şuan 23750 km de .Ben aracımdan çok memmunum bu benim beşinci opelim hiç sıkıntı yaşamadım.Üç haftalık tatilde 3500 km yol yaptım bana hiç sorun çıkarmadı.Ayrıca motorunu hiç küçümsemeyin performansı şahane

ben ce opel dediğiniz gibi en çok şikayet alan alman malı otodur.
hele de yağ sorunları.

Toyota bugün Dünyada satilmis 3.8 milyon aracini servise cagiriyor....:kop:

Hadin opel sikayetcileri....simdi ne diyeceksiniz..her zaman dedim..otomobil firmalari evelden 10 senede bir model cikarirlardi...ve bu on senede arac en sert kosullarda test edilirdi...simdi test sürücüsü müsteriler oldu cünkü rekabet piyasaya yeni modelleri digerlerinden önce cikarma...kaliteyi bütün araclarda bitirdi cünkü sonucta parcalar yan sanayii....ve testlerden masraflar kisildi..bu mercedesde de ayni...

bazan şansızlık diyelim.ben tofaşın ,reno nun araçlarını kullandım.onlarda daha çok problem var.hatta megandan önceki renonun araçları opelin yanında araç bile sayılmaz

Benim kullandığım araba benle yaşıt ama sadece LPG yönünden beni 1 2 defa üzdü oda ustaların ihmalkarlığından. Bence Opel diğer markalar gibi renault, Peugeot, Toyota, vb. markalardan daha iyidir. Eğer Savaş Abininde dediği gibi kalitesiz yan sanayi parçaları kullanıp, bakımlarını zamanında yapmayıp, arabayı hırpalayarak kullanırsanız, sanayide işini bilmeyen ustaların eline verirseniz arabayı değil Opel, diğer markalarda sorun çıkartır ki Opelden daha fazla sorun çıkaracağına eminim.

Ahh bide şu servisleri insanlarla adam gibi ilgilense 10 numara olcak.:)

canım gt im sadece kol çıkardı o kadar :P oda olsun yağsız kalmış...normalinde .. 210-240 ları görür garibim :)

arkadaşlar bunu sizlerle paylaşmak istiyorum arabamı alalı 1,5 yıl oldu . merak ettim şanzıman yagı eksikmi diye.forumdan şnzmn tapasının yerini öğrendim.arabamı kirko ile kaldırıp baktım ki ne göreyim,usta denilen kişi vidanın başını yalama yaptırmış,tamamen yuvarlamış.sanayiye gittim ustanın birisi şanzımanı indirmeden vidayı sökemem dedi.başka bir ustaya gittim oda motor kulaklarını söküp motoru esnetip sökebilirim dedi.ben başka bir ustaya gittim oda eline tornavida ve çekici aldı 2saat uğraşmanın sonunda 3 mm vidayı oynatabildi ben bırakıyorum artık uğraşamam dedi.benim tepem attı az müsade edermisin ben yapacağım dedim ve arabanın altına girdım. milim milim oynatarak 3 saatin sonunda vidayı söktüm.üzerime yarım litre yağ aktı. tapayı tornacıda yaptırdım 5 tl verdim ustayada 10 tl verdim.ama sonuç mükemmel arabanın harareti düştü,hırlama sesi kayboldu,çekiş arttı,şaftın keçelerindeki yağ kaçırma kayboldu .

o bol şikayet yazanlar. temiz bakımlı araç yerine gidip hurda döküntü son sahibini bekleyen ,opelleri ucuz ucuz alanlar. opel ne desin millet eşşeğe biner gibi biniyor ,bakım zamanı gelince yaptırmıyorlar ve böyle biniyorlar .araçta arıza yapınca opel kötü . ben 2001 vectra b 1.6 kullanıcısyım çok şükür bir sıkıntım yok bakımlarını ihmal etmem ,aracımada gözüm gibi bakarım sanayiyede yağ değişiminden yağ değişimine uğrarım.

Abi sonuna kadar katılıyorum sana :good::good::good:

Geri